Uma Thurman kolejną ofiarą Weinsteina. Zrobiła mu "prezent" z okazji Święta Dziękczynienia

Kolejne gwiazdy przyznają się do tego, że w przeszłości były molestowane. Teraz do listy dołączyła aktorka Uma Thurman, która padła ofiarą znanego producenta, Harveya Weinsteina.

Uma Thurman wyznała na Instagramie, że była molestowana przez producenta Harveya Weinsteina. Aktorka pracowała z nim kilkukrotnie, m.in. podczas prac przy filmach "Pulp Fiction" oraz "Kill Bill". Brutalną prawdę wyznała przy okazji Święta Dziękczynienia.

Na swoim profilu umieściła post, w którym złożyła życzenia internautom. Użyła hasztagu #Metoo i dodała nazwisko producenta z wymownym komentarzem, dając do zrozumienia, że także była jego ofiarą.

Jestem dziś wdzięczna za to, że żyję, za wszystkich, których kocham i za tych wszystkich, którzy mają odwagę wstawiać się za innymi. Wcześniej napisałam, że jestem wściekła i mam kilka powodów. #Metoo, na wypadek gdybyście nie wyczytali tego z mojej twarzy - napisała Thurman.

Podczas ponownego składania życzeń w dalszej części wpisu, podkreśliła dobitnie, jaki stosunek ma do producenta. W mocnych słowach wyraziła, że cieszy się z tego, co go teraz spotkało.

Udanego Święta Dziękczynienia wam wszystkim! (Z wyjątkiem ciebie, Harvey i wszystkich twoich ściemniaczy - cieszę się, że powoli wszystko wychodzi na jaw - nie zasługujesz na kulkę). Do usłyszenia - dodała.

Post skomentowała aktorka Gwyneth Paltrow, która już jakiś czas temu wyznała, że producent w przeszłości i jej składał niemoralne propozycje.

Komentarz Gwyneth PaltrowKomentarz Gwyneth Paltrow Instagram.com/ ithurman

Harvey WeinsteinHarvey Weinstein John Carucci (AP Photo/John Carucci, File)

Uma Thurman odważyła się wreszcie powiedzieć to głośno. Gdy w październiku producent Harvey Weinstein został oskarżony o wykorzystywanie seksualne prawie 100 kobiet, ona milczała. Powiedziała wtedy:

Nie jestem dzieckiem, nauczyłam się, że czasem nie należy mówić w emocjach. Zazwyczaj żałowałam sposobu, w jaki się wyrażałam, gdy mówiłam w złości. Na razie czekam więc na moment, gdy będę mniej zła. I gdy ten moment nadejdzie powiem to, co mam do powiedzenia - odpowiedziała wówczas aktorka ze spokojem.

Harvey Weinstein

Weinstein to jeden z najbardziej wpływowych producentów filmowych i telewizyjnych w Hollywood. Na swoim koncie ma takie hity, jak np. "Gangi Nowego Jorku", "Artysta" czy "Jak zostać królem". Teraz wychodzi na jaw, że przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał seksualnie kobiety z którymi współpracował, a potem płacił im za milczenie.Wśród ofiar, które doświadczyły z jego strony niemoralnych propozycji, znajdują się m.in. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow. Do podobnych doświadczeń przyznały się również Rosanna Arquette, Tomi-Ann Roberts, Katherine Kendall, Judith Godrèche oraz Dawn Dunning.

Po oskarżeniu producenta, pojawiły się także kolejne nazwiska mężczyzn związanych z Hollywood, którzy dopuszczali się molestowania i gwałtów. Są wśród nich m.in. Dustin Hoffman, Kevin Spacey, Nick Carter i Ben Affleck.

Akcja #Metoo

Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez Weinsteina, narodziła się akcja społeczna #Metoo. Rozpoczęła ją aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęca wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania.

AW

Więcej o:
Komentarze (127)
Uma Thurman kolejną ofiarą Harveya Weinsteina. Zrobiła mu "prezent" z okazji Święta Dziękczynienia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • c.t.k

  Oceniono 85 razy 73

  Żuławski już w 2007 roku nazywał Weinsteina :"największym knurem Hollywood".
  Oczywiście przez lata wszyscy wiedzieli,wszyscy słyszeli,tylko z jakiś powodów-milczeli.Milczeli i przyzwalali na ten proceder.Nagle z jakiś przyczyn Weinstein stał się knurem ofiarnym.Reszta wieprzy może spać spokojnie

 • Gość: Kar

  Oceniono 108 razy 64

  Kobiety nie są winne temu, że są molestowane. Ja wielokrotnie miałam do czynienia z facetami, którzy czynili aluzje albo wypowiadali się seksistowsko w moim towarzystwie. Jednym z tych facetów był mój szef. I co, rzucisz pracę? Uderzysz szefa? A nie masz dzieci, kredytu, a praca czeka na każdym rogu? Był też instruktor jazdy, erotoman-gawędziarz i macant. Miałam 18 lat i strasznie się wstydziłam, cokolwiek odpowiedzieć lub zareagować. Są różne sytuacje. Nie oceniajmy tych kobiet.

 • wartomyslec

  Oceniono 56 razy 38

  Molestowanie jest ohydne i godne potępienia. Uleganie molestowaniu w zamian za karierę jest ohydne i godne potępienia.

 • Gość: Marta

  Oceniono 29 razy 27

  Będzie weryfikacja Oskarów i Złotych Globów?

  " Ludziom brakuje talentu, ale mają za to znajomości i występują na Broadwayu. P***ą się z Harveyem Weinsteinem, a potem dostają Złote Globy. Ale my jesteśmy prawdziwymi artystami. Musimy tworzyć." Paz de la Huerta

 • Gość: bn

  Oceniono 49 razy 25

  molestowanie zostaje w psychice kobiet na długie lata, tego się nie zapomina

 • Gość: klm

  Oceniono 29 razy 23

  a co na to Weronika? dała już głos?

 • caramba000

  Oceniono 44 razy 16

  Co to za kalectwo umysłowe? A może to obrona kolesia Żyda i weterana walk pro-LGBT?
  Ona powiedziała o "nikczemnych spiskowcach" ("all your wicked conspirators"), a nie o "wszystkich twoich ściemniaczach", jak tu baźgrze niedojda lingwistyczna. To jest wybielanie u samych swoich. I przemilczanie.

  Thurman pisze "spiskowców", bo to jest mafia żydowska (w szołbiznesie, wsród dziennikarzy, polityków), którą chronią szpiedzy z Izraela (wojsko i Mossad) pod płaszczykiem prywatnych firm wywiadowczych (takie coś jak prywatny, korporacyjny wywiad istnieje w dzikich krajach angloidalnych - USA, Brytania; po prostu gorzej niż komuna).

  Harvey Schweinstein (znany we Francji jako Le Porc - czyli Knur) znany był z grożenia mafią. Opisano w prasie jak Weinstein wynajmował żydowskie firmy związane z wywiadem Izraela (i "byłych" agentów MoSSadu) do atakowania swoich ofiar i zastraszania dziennikarzy.

  Kiedy dostał nagrodę dla zasłużonego Żyda od "Simon Wiesenthal Center" w 2015 w USA groził w czasie oficjalnej imprezy:
  "My Żydzi musimy byC zorganizowani jak mafia... musimy skopać im d..py (wrogom, antysemitom)".

  "we [Jews] are gonna have to get as organized as the mafia. We just can't take it anymore", "We better stand up and kick these guys in the ass".

 • wujtommy102

  Oceniono 54 razy 16

  Większość tych "aktorek"zarabiających miliony nie ma w ogóle talentu i seks z wpływowymi facetami w Hollywood był dla nich przepustka do kariery i najczęściej zimną kalkulacją.. Teraz nagle modne stało się w ich środowisku potępianie publiczne molestowania. Chyba liczą na intratne role filmowe u innego knura niż Weinstein , bo akurat na niego jest nagonka.

 • alpepe

  Oceniono 48 razy 16

  Pieniądze i kariera jednak nie śmierdzą. Jedne protestują i nie robią kariery i teraz są obwiniane, że nie zrobiły kariery i się mszczą, drugie zaciskają zęby, znoszą, klękają, jeśli trzeba, a jak minie odpowiednio dużo czasu, to owszem, ewentualnie coś cedzą przez zęby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX