Pogrzeb Aliny Janowskiej. Na cmentarzu minister Gliński, znani aktorzy

Ceremonia pożegnania Aliny Janowskiej rozpoczęła się o godzinie 12 od mszy żałobnej w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. O godzinie 14 ciało aktorki zostanie pochowane na Powązkach Wojskowych. W ceremonii uczestniczy rodzina Janowskiej: syn Michał oraz córki Agata i Katarzyna. Byli także jej bliscy, a także osobistości ze świata kultury i sztuki: Olgierd Łukaszewicz, Radosław Piwowarski, Andrzej Rosiewicz. Był także minister Piotr Gliński.

Ceremonia pożegnania Aliny Janowskiej rozpoczęła się o godzinie 12 od mszy żałobnej w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. O godzinie 14 ciało aktorki zostanie pochowane na Powązkach Wojskowych. W ceremonii uczestniczy rodzina Janowskiej: syn Michał oraz córki Agata i... (Akpa/Kapif)

Alina Janowska została pochowana na Powązkach Wojskowych. Aktorka miała 94 lata.

Ceremonia pożegnania Aliny Janowskiej rozpoczęła się o godzinie 12 od mszy żałobnej w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. O godzinie 14 ciało aktorki zostanie pochowane na Powązkach Wojskowych. W ceremonii uczestniczy rodzina Janowskiej: syn Michał oraz córki Agata i Katarzyna. Są także jej bliscy, a także osobistości ze świata kultury i sztuki: Olgierd Łukaszewicz, Radosław Piwowarski, Andrzej Rosiewicz. Pojawił się również minister Piotr Gliński.

>>>>>>> ZDJĘCIA Z POGRZEBU

Alina Janowska zmarła tydzień temu w wieku 94 lat. Od jakiegoś czasu cierpiała na Alzheimera i znajdowała się pod opieką męża. Pod koniec życia miała już nikogo nie poznawać. W trakcie długiej kariery aktorskiej wystąpiła w ponad 40 filmach, w tym w słynnych "Zakazanych piosenkach", które były jej debiutem aktorskim. Największą popularność zdobyła jednak rolą Ireny w "Wojnie domowej". Potem widzieliśmy ją w "Podróży za jeden uśmiech", a z nowszych produkcji w "Złotopolskich" i "Plebani".

Szaflarska, Pyrkosz, Vetulani, Wodecki. Odeszli w 2017 roku, ale zostają w naszej pamięci

JZ

Quiz na Deser. Jak dobrze znasz twórczość Monty Pythona?
1/10Czego nikt się nie spodziewał?

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
 • Alina Janowska Alina Janowska nie żyje. Miała 94 lata
 • Pani Agnieszka połowę pensji wydaje na wynajmowanie domu, który był w koszmarnym stanie. Sytuacja materialna rodziny jest opłakana. Na szczęście po wizycie ekipy Katarzyny Dowbor rodzina ma wreszcie mieszkanie, w którym aż chce się mieszkać. Dom był w koszmarnym stanie, kiedy weszła tam ekipa Katarzyny Dowbor. Teraz aż chce się tam mieszkać
 • Ania Dąbrowska, Monika Brodka czy Krzysztof Zalewski - oni osiągnęli sukces dzięki 'Idolowi'. Od tamtego czasu minęło już kilkanaście lat. Jak zmienili się najsłynniejsi uczestnicy programu? Niektórych nie poznacie. Spójrzcie tylko na Szymona Wydrę! Ona została jedną z największych gwiazd muzycznych. A jak dziś wygląda Ewelina Flinta? Metamorfozy uczestników "Idola"
Komentarze (15)
Pogrzeb Aliny Janowskiej. Na cmentarzu minister Gliński, znani aktorzy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • aria-pura

  Oceniono 65 razy 55

  Czy ktoś mógłby wytłumaczyć ludziom KULTURY, że dżinsy, legginsy i workowate spodnie w pepitkę to nie jest strój stosowny na pogrzeb?

 • Gość: Lili.m

  Oceniono 33 razy 31

  To smutne wydarzenie wypadałoby umieścić w dziale KULTURA a nie w dziale PLOTEK tuż obok wynurzeń Pana Bieniuka tudzież informacji o biustach, fryzurach i dietach celebrytów...

 • Gość: Iska

  Oceniono 21 razy 21

  Niech spoczywa w spokoju. Wspaniała aktorka.

 • Gość: KUBA

  Oceniono 15 razy 13

  Coraz smutniej jest!!! Moje pokolenie aktorów filmowych, telewizyjnych, teatralnych odchodzi!
  Kinoman!

 • rts44

  Oceniono 47 razy 13

  A Rosiewicz był jako obstawa Glińskiego czy jako prześmiewca??

 • Gość: gg

  Oceniono 10 razy 8

  Kochany Panie Wojtku i Rodzino gorące kondolencje

 • Gość: hejo

  Oceniono 11 razy 7

  A gdzie Warnke? Przeciez ona jest wszędzie!

 • Gość: hallo

  Oceniono 22 razy 6

  Dobrze że nie ma wieniaw warmkow karolakow itd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX