TE słowa Piaska wkurzyły tysiące osób. Dołącza też Doda. Środowisko LGBT oburzone: Jesteśmy zażenowani

Wypowiedź Andrzeja Piasecznego odbiła się szerokim echem i zbulwersowała tysiące internautów. Przedstawiciele środowiska LGBT są oburzeni sposobem, w jaki piosenkarz mówi o wierze i dumie.

"W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga" - to właśnie przez te słowa Andrzeja Piasecznego rozpętała się prawdziwa burza i nagonka na piosenkarza. Bardzo wielu internautów zwraca uwagę, że podobne wypowiedzi są deprecjonujące dla osób LGBT, poza tym z wypowiedzi wynika, że jeśli ktoś wierzy w Boga, nie może być gejem.

Lawinę krytyki zapoczątkował Piotr Grabarczyk. Bloger/dziennikarz tłumaczy nam, dlaczego oburzył go wywiad Piaska.

Wypowiedź Piaska jest oburzająca nie dlatego, że traktuje o jego wierze w Boga. Problemem jest zestawianie tego ze społecznością LGBT i ich walką o równe prawa oraz pogardliwy ton, sprowadzający tę walkę do "wymachiwania flagami". Piasek gra tu konwencją, używa terminów kojarzących się jednoznacznie (np. "pride"), ale trywializuje problem. W jego wykonaniu jest to o tyle niesmaczne, że od lat nie chce zmierzyć się z plotkami dotyczącymi jego życia osobistego, a teraz jeszcze otwarcie naigrywa się ze społeczności, która do tej pory ślepo wierzyła w to, że Piasek może być jeszcze katalizatorem zmian. Ostatnimi wywiadami pokazał jasno, że zależy mu tylko na jego wizerunku i osobistych korzyściach, a to zawsze jest rozczarowujące.

Grabarczyk w nieco ostrzejszym tonie skomentował wywiad Piaska na swoim Facebooku. Post skomentowała Doda, nie przebierając w słowach:

Mocne! Kolejny proszę post o świętoj**liwych żonach celebrytkach z gromadką dzieci, co puszczają się w każdym kącie show-biznesowych kuluarów - napisała pod postem Grabarczyka.

Komentarz DodyKomentarz Dody Screen z Facebook.com/Grabari/

Głos Dody jest jedną z wielu pozytywnych reakcji na wypowiedź blogera. Jak można przeczytać w komentarzach, wielu ludzi poczuło się urażonych słowami Piaska. Najbardziej oburzone jest jednak środowisko LGBT, w tym jedni z bardziej znanych działaczy tego ruchu - Marek i Jędrzej Idziak-Sępkowscy  - autorzy fan page'a Nasze Wielkie Krakowskie Wesele oraz para, która otwarcie przyznała się do zmiany nazwiska na wspólne i w uroczystej atmosferze podpisała akt notarialny, upoważniający do wzajemnego dysponowania wspólnym majątkiem.

Jesteśmy natomiast zażenowani tym, że ktoś, kto z jednej strony w imię prywatności robi tajemnicę z prawdy o swoim życiu, z drugiej strony ujawnia jakiś bardzo osobisty jego aspekt – dziwnym trafem akurat ten jeden, który może spodobać się obecnej władzy, jej wyborcom i prezesowi telewizji. Nie wiemy, w jakiego Boga wierzy Piasek, ale jest prawdopodobne, że ten z naszej strony nieba raczej niespecjalnie przepada za manifestowaniem wiary dla kariery, półprawdami i nieszczerością - pisali mężczyźni.

Odezwaliśmy się do managementu Andrzeja Piasecznego z prośbą o komentarz. Niestety, póki co nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

ZI

Więcej o:
Komentarze (496)
Andrzej Piaseczny oburzył tysiące osób. Dołączyła też Doda. Środowisko LGBT: Jesteśmy zażenowani
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Brawo Piasek!

  Oceniono 580 razy 330

  Kogo niby Piasek obraził tą wypowiedzią? Są takie dyżurne organizacje, które każdą wypowiedzią czują się urażone. Trzeba ignorować naciągaczy, którzy wszędzie chcą robić swoje interesy.
  Brawo Piasek!

 • Gość: /

  Oceniono 399 razy 251

  Mnie bardziej wkurza wieczne swiete oburzenie środowisk LGBT.... powinni ogranac, ze nie każdy gej sie obnosi ze swoją orientacja i tak, niektórym ta kwestia nie przesłania całego swiata.

 • Gość: b.b.

  Oceniono 322 razy 230

  "od lat nie chce zmierzyć się z plotkami dotyczącymi jego życia osobistego" - nie wiedziałam, ze każda osoba homoseksualna musi sie oficjalnie zdeklarować, bo inaczej środowisko LGBT i jacyś blogerzy/dziennikarze sa oburzeni i zniesmaczeni. Kim jest ten pismak, zeby innym dyktować o jakich aspektach prywatnego życia maja opowiadać?

 • Gość: ...

  Oceniono 279 razy 207

  Środowiska LGBT i "dziennikarze" pokroju Grabarczyka powinni sami odswieżyć sobie idee tolerancji, które tak szumnie głoszą. Chętnie uzywacie argumentu, ze nikogo nie powinno obchodzić z kim sypiacie, a jednocześnie sie pchacie Piaskowi z buciorami do łóżka

 • krzysw73

  Oceniono 264 razy 190

  Nie kumam, jakimś "innym" przeszkadza to, że Piasek wierzy w Boga? Naprawdę, o to się burzą?

 • Gość: Rolo

  Oceniono 210 razy 162

  Proponuję leczenie ... dla oburzonych zwyczajną wypowiedzią. Ci napastliwi ludzie z tego LGBT są po prostu chorzy.

 • Gość: J71

  Oceniono 203 razy 157

  Jeżeli nawet jest gejem a nic nam do tego..to takiego stworzył go Bóg...
  Nie boi się dać świadectwa i głośno mówi,że wierzy w Boga....
  Nie sądzicie bo będziecie sądzeni...
  Brawo Piasek....
  Szanuje go za wysoko pojętą kulturę osobistą...
  Uczcie się zgorzkniali i zakompleksieni.....
  Więcej pokory.....

 • Gość: x x x

  Oceniono 190 razy 140

  O tym że Piasek jest gejem wiadomo od dawna. Przynajmniej nie obściskuje się z facetami na ściankach, nie robi ze swojego życia medialnej szopki na fejsie. Bo po co ? Jemu nie jest potrzebny taki cyrk. Kilkoro diw i piosenkarzy mogło by z niego brać przykład.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX