Kaczyńska ostro krytykuje kampanię Rubik o seksualności. "To uwstecznienie. O ryzyku uzależnienia ani słowa"

Marta Kaczyńska skrytykowała głośną kampanię Anji Rubik promującą edukację seksualną. Córka byłej pary prezydenckiej nie kryła oburzenia.

Marta Kaczyńska na łamach tygodnika "Sieci prawdy" odniosła się do ostatniej akcji Anji Rubik, "sexed.pl", której celem jest edukacja seksualna polskiego społeczeństwa. Córka Lecha i Marii Kaczyńskich w swoim felietonie skrytykowała kampanię, zarzucając jej zbyt powierzchowne, instrumentalne i wręcz infantylne podejście do cielesności i seksualności.

Kaczyńska w swoim felietonie przestrzega przed zbyt wczesnym "pierwszym razem" i zarzuca Rubik zbyt pobłażliwe traktowanie kwestii inicjacji seksualnej:

Nie wspomniano o tym, że może nie warto nadmiernie się z nią śpieszyć, że warto poczekać, aż będzie się odpowiednio dojrzałym.

Akcji "sexed.pl" porusza m.in. temat masturbacji, co również bardzo nie spodobało się Marcie Kaczyńskiej. Uważa, że w ten sposób promuję się zaspokajanie swoich popędów, a nie ostrzega się przed uzależnieniem od onanizacji:

Generalnie rzecz biorąc, mowa jest o sprawach technicznych związanych z zaspokajaniem popędu, o czym najdobitniej świadczy odcinek poświęcony masturbacji. O ryzyku uzależnienia od wskazanej czynności ani słowa.

'sexedpl''sexedpl' Instagram/anja_rubik

Córka byłej pary prezydenckiej w swoim felietonie postanowiła również nawoływać do stałości w uczuciach:

Autorzy edukacyjnych klipów normy kulturowe, zasady moralne czy też dojrzałość emocjonalną do nawiązania intymnej relacji z drugim człowiekiem zupełnie zignorowali (...). Nie ma mowy o tym, że najbezpieczniej jest po prostu mieć jednego, stałego partnera, o małżonku nie wspominając (...). Oddając się sobie nawzajem wyłącznie z hedonistycznych pobudek, poddajemy się animizacji i uwsteczniamy.
Promując wśród młodych ludzi utrzymywanie kontaktów opartych wyłącznie na więzach fizycznych, utrudniamy kształtowanie zdolności do nawiązywania trwałych związków, co prędzej czy później nieuchronnie prowadzi do atomizacji społeczeństwa, a więc jego osłabienia - ostrzega Marta Kaczyńska.

Akcja "sexedpl"

Autorką akcji, która ruszyła pod koniec października tego roku, jest top modelka Anja Rubik. Jej celem jest edukacja seksualna Polaków. W kampanię zaangażowały się polskie gwiazdy i celebryci: Mateusz Bansiuk, Dorota Masłowska, Robert Biedroń, Monika Brodka, Maffashion, Sebastian Fabijański, Małgorzata Szumowska, Marta Frej, Jimek Dębski, Magda Cielecka, Maciej Stuhr, Mary Komasa oraz Roma Gąsiorowska. Wzięli oni udział w krótkich spotach, w których mówili m.in. o antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową, o edukacji seksualnej dzieci oraz "pierwszym razie".

AG

Nowy partner Marty Kaczyńskiej na zdjęciach z inną kobietą. "W tak intymnej pozycji spędzili kilkanaście minut"

Więcej o:
Komentarze (216)
Marta Kaczyńska krytykuje akcję Anji Rubik o seksualności pt. "sexed.pl". Mocne słowa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: LOL

  Oceniono 230 razy 214

  "Córka byłej pary prezydenckiej w swoim felietonie postanowiła również nawoływać do stałości w uczuciach" - dawno się tak nie uśmiałam xD

 • Gość: ela

  Oceniono 167 razy 155

  Ciemnogród. A ta pani niech zamilknie bo każdy wie jaką moralnością się popisała.

 • forfiter_jr

  Oceniono 138 razy 136

  "najbezpieczniej jest po prostu mieć jednego, stałego partnera, o małżonku nie wspominając",
  "zdolności do nawiązywania trwałych związków"

  I to pisze ktoś, kto skacze z kwiatka na kwiatek, zaliczając kolejnych gachów. Poziom umysłowy i stopień hipokryzji, jak u jej wujaszka.

 • Gość: margot452

  Oceniono 135 razy 129

  No oczywiście, przecież od "tego" można oślepnąć albo rączka może uschnąć!

  Się odezwała ta, co ma nie wiadomo którego męża czy kochanka i z każdym się afiszuje publicznie, nie mówiąc o tym czy wszystkie dzieci spłodziła będąc w świętym związku małżeńskim. Jak to szło? Igłę w oku bliźniego dostrzegasz, a belki w swoim to już nie widzisz?

 • boshary

  Oceniono 126 razy 124

  Szanowna pani a jakie prawo sobie pani uzurpuje do pouczania?.
  Historia pani związków w sposób jednoznaczny świadczy o braku takich praw.

 • Gość: kol

  Oceniono 124 razy 118

  Facetka, kóra ma dwoje dzieci, ale żadnego z mężem, bo jak z pierwszym zaciążyła, to była panienką, a wrobiła w nie pierwszego męża, rodząc kilka msc po ślubie córkę, którą ten traktował przez pięć lat, jak własną, a że tak nie jest dowiedział się, jak Marta była ponownie w ciązy, ponownie nie z nim i wystapiła o rozwód, i jednocześnie zaprzeczenie ojcostwa pierwszego dziecka, po czym wyszła za mąż, i jak zwykle krótko po ślubie urodziła kolejne dziecko.

  Dokładając do tego fakt, że jest na społecznym utrzymaniu, bo specjalnie dla niej wprowadzono ustawę, na mocy kórej dożywotnio dostaje nielimitowaną rentę rodzinną, która normalnie obowiązuje do 18 lub 25 roku zycia, plus kilkanascie tys. alimentów na córki, od byłego męża, który jest oskarżony o wyłudzenie 13. mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a która sama z edukacją jest na bakier bo oblewała z kretesem egzaminy i wciskano ją po znajomości, również na studia... i, taka facetka będzie nam mówić jak mamy zyć, w jakim kierunku edukować, jak, kiedy i z kim uprawiać seks.
  Przede wszystkim takich osób się nie cytuje, takie osoby sie omija szerokim łukiem.

 • Gość: gosc

  Oceniono 85 razy 81

  To było dobre i nadaje się do kawałów,o jakiej stałości w uczuciach można mówić jak się ma tylu partnerów bu ha ha ha

 • Gość: Antek+

  Oceniono 87 razy 81

  Dojrzała się znalazła.
  Zakłamana jak cała rodzina

 • oryntagon

  Oceniono 73 razy 71

  Świętobliwa Martusia po 3 rozwodach, co nie potrafi wskazać ojca swoich dzieci i potrzebna są badania DNA, uczy Polaków nt. edukacji seksualnej.
  Dobre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX