Racewicz z synem nad grobem męża. Dodała poruszający i BARDZO smutny wpis. "Pani jest pewna, że on tu jest pochowany?"

Mąż Joanny Racewicz zginął w katastrofie smoleńskiej. W sobotę dziennikarka podzieliła się na Instagramie kolejnym poruszającym zdjęciem i wpisem.

Joanna Racewicz podzieliła się na Instagramie wzruszającym zdjęciem swojego 9-letniego syna Igora. Chłopiec stoi nad grobem taty, Pawła Janeczka, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Przy okazji prezenterka podzieliła się również bardzo osobistą i smutną refleksją nad temat tego, co ją spotyka.

Obok zdjęcia widniał zapis jej poruszającej rozmowy z synkiem.

 Opowiem tacie o meczu. Dobrze, mamiś? Poczekasz?
 Czekam, synku.
 Wiem, że tata tam był i widział, jak bronię, ale chcę się tak zwyczajnie pochwalić. Wytrzymasz w tym tłumie?
Dla ciebie wszystko, synku.

Pod dialogiem pojawiają się przygnębiające przemyślenia Joanny Racewicz na temat własnych przykrych doświadczeń.

Tłum. Jak bezmyślna, wezbrana fala. Bez uczuć, emocji i empatii. Staje za plecami, gdy skuleni siedzimy na ławce. "O, to ten od ochrony, mąż tej, no Racewicz dziennikarki. Ty, Wiesiek, patrz, to chyba ona z synem, dawaj aparat" - jakbym była głucha, ślepa, nieistniejąca. "A pani to jest pewna, że on tu jest pochowany?"- pytają "prawdziwi Polacy". "Ileż można jechać na tym Smolensku"- utyskują ci "zmęczeni". Jedni i drudzy jakby z wykastrowaną wyobraźnią.

Swoją smutną refleksję gorzko podsumowuje:

Zamienimy się miejscami? (...) Postawcie lustro przed sobą. I spytajcie - jak u Gogola - z czego się śmiejecie...

Pod postem pojawiło się ponad 200 komentarzy, w tym większość wspierająca i dodająca otuchy prezenterce, a przy okazji potępiająca ludzką złośliwość. Kilka dni temu Joanna Racewicz podzieliła się na Instagramie równie poruszającym wpisem i zdjęciem.

AG

Aktorzy 'M jak Miłość', których już z nami nie ma. Pamiętamy o nich wszystkich

Więcej o:
Komentarze (124)
Joanna Racewicz z synem nad grobem męża Pawła Janeczka. Wzruszające zdjęcie i smutny wpis
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 164 razy 104

  Rzygać mi się chce od tych ekshibicjonistycznych wpisów, zdjęć i komentarzy. Niezależnie od kogo pochodzą i czego dotyczą. Instagram i facebook - targowisko próżności.

 • Gość: walko

  Oceniono 94 razy 74

  Obecnie rządzący podzielili nawet tych co (nie wiem jak napisać zginęli czy polegli)pod Smoleńskiem na tych prawdziwych Polaków i tych jak Pani Jaruga Nowacka nie godnych uczczenia na tablicy pamiątkowej w Sejmie.Tak samo tyczy się rodzin ofiar,jedni dostali miliony inni nawet marnej renty dla niepełnosprawnego Dziecka bo Tatus nie nasz bo służył jeszcze tamtej władzy jako BOR-owiec.Mali odarci z uczuć cyniczni cwaniacy ciekawe jak długo jeszcze będą się bawić polskim społeczeństwem.

 • Gość: Mati

  Oceniono 51 razy 43

  Ale to nie ma nic do rzeczy gdzie ktoś jest pochowany. Ciało w proch się obraca a dusza idzie do nieba. Za dużą wagę przywiązujemy do ciała ważna jest dusza. Za nią można się modlić wszędzie , grób to tylko symbol w dodatku wykorzystywany politycznie

 • Gość: I.

  Oceniono 83 razy 43

  Tak to już jest, pani Joanno. Dla jednych jest pani wdową smoleńską, bogatą w kasę pochodzącą z licznych odszkodowań ( i nieważne, czy pani je dostała, czy nie, bo wieść gminna niesie... poza tym, przykładem jest np. p. Gosiewska żądająca co i rusz nowych pieniędzy). Dla jeszcze innych jest pani wdową smoleńską i jako taka nie ma prawa do bycia sobą, odrębną jednostką. Dla jeszcze innych jest pani atrakcją jako właśnie wdowa smoleńska. I jako ten pies bernardyn czy biały miś jest pani atrakcją dla licznej gawiedzi i nie ma pani prawa do posiadania uczuć.
  Dla jeszcze innych jest pani żoną „tylko ochroniarza”, a więc nie ma pani prawa do niczego.
  Pozostaje pani mieć twardą skórę, uzbroić się w cierpliwość, do czasu następnego pokolenia, któremu będzie pani obojętną osobą odwiedzającą grób kogoś bliskiego.

 • walkirrr

  Oceniono 52 razy 40

  rzygać się chce na widok tych smoleńskich padlinożerców i ich wieczną udrękę

 • guru133

  Oceniono 54 razy 36

  Dla PiSlamu smoleńska tragedia to nadal pretekst do judzenia i dzielenia społeczeństwa. Zastanawiam się czy to jakaś, zdegenerowana, zmutowana część polskiego społeczeństwa, czy też większość tego społeczeństwa tak to już genetycznie ma. Mam jednak nadzieję że nie.

 • Gość: Gogol

  Oceniono 71 razy 29

  Racewicz lubi robić pokazy ze swojej żałoby. Wkrwiają mnie smoleńczycy robiący sobie publicity albo pieniądze na tej katastrofie.

 • potpurka

  Oceniono 98 razy 28

  "Zamienimy się miejscami? Może tez przyjdziemy na groby Państwa Bliskich i tak sobie pokomentujemy" - proszę pani, jest pani jedną z wielu osób, które utraciły swoich bliskich w tym wypadku. A nie zastanowiła się pani dlaczego akurat za panią łażą fotoreporterzy? Bo pani bardzo usilnie na to pracuje swoim ekshibicjonizmem, epatowaniem swoją nieustającą żałobą. Pozostałe wdowy nie są tak atrakcyjne dla gapiów, bo są ciche, w skupieniu i prywatności przeżywają swoje emocje. Tak, proszę pani. Jest pani cmentarną celebrytką, więc proszę się tak nie oburzać. Szkoda tylko tego dzieciaczka, którego pani w to wszystko wciąga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX