Dustin Hoffman oskarżony o napastowanie seksualne. "Płakałam w łazience". Aktor przeprasza

Pisarka Anna Graham Hunter oskarżyła Dustina Hoffmana o molestowanie. Do niestosownego zachowania aktora miało dojść w latach 80. na planie filmu "Śmierć komiwojażera".

Dustin Hoffman został oskarżony o napastowanie seksualne. W 1985 r. na planie filmu "Śmierć komiwojażera" aktor miał dotykać 17-letnią wówczas Annę Graham Hunter wbrew jej woli i mówić o seksie z nią. Pisarka swoją wersję wydarzeń przedstawiła w liście opublikowanym na HollywoodReporter.com.

Mojego pierwszego dnia na planie poprosił, żebym zrobiła mu masaż stóp. Zgodziłam się. Otwarcie ze mną flirtował, klepał mnie po pupie, mówił ciągle o seksie. Pewnego ranka poszłam do jego garderoby, by przyjąć zamówienie na śniadanie. Wyszczerzył się i powiedział: poproszę jajka na twardo i łechtaczkę na miękko. Wyszłam oniemiała i poszłam płakać do łazienki.
On był drapieżnikiem, ja dzieckiem. To, co robił było seksualnym napastowaniem - dodaje.

Choć Hunter zgłosiła się do swoich przełożonych, sprawa została zamieciona pod dywan. Usłyszała, że dla dobra produkcji powinna przymknąć oko na niestosowne zachowanie aktora.

Odpowiedź Hoffmana

80-letni dziś Hoffman wystosował oficjalną odpowiedź na zarzuty. Nie zaprzeczył, że doszło do opisanej sytuacji.

Wszystkie kobiety darzę najwyższym szacunkiem i czuję się fatalnie myśląc, że moje zachowanie mogło postawić ją w niekomfortowej sytuacji. Przepraszam. To zupełnie nie pokazuje, jaką jestem osobą.

To już kolejne z serii oskarżeń o molestowanie, jakie pojawiły się w ostatnim czasie. Podobne zarzuty padły już pod adresem największych nazwisk Hollywood, m.in. Kevina Spaceya, Bena Afflecka i przede wszystkim wpływowego producenta filmowego Harveya Weinsteina, który na przestrzeni kilkudziesięciu lat miał napastować seksualnie dziesiątki kobiet.

Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

WJ

Więcej o:
Komentarze (259)
Dustin Hoffman oskarżony o napastowanie seksualne. "Płakałam w łazience". Aktor przeprasza
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • felicjan.dulski

  Oceniono 60 razy 36

  Wychodzi na to, że tzw. molestowanie było w świecie aktorskim modne jakieś 30 lat temu.
  W tej chwili chyba już nie występuje.
  Zna ktoś przypadek skargi na konkretną osobę w ciągu ostatnich 5-ciu lat?
  No, chyba że trzeba poczekać jeszcze ze25.
  Wtedy może się dowiemy, że jednak "molestowano"
  Tak by to działało?

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 119 razy 35

  W tej chwili to i podobne wyznania po 30 latach milczenia budzą we mnie większą niechęć do "molestowanych" kobiet niż "molestujących" facetów.
  Kobieta przez 30 czy 40 lat korzysta z benefitów jakie otrzymywała w zamian za dawanie dupy na lewo i prawo a teraz sobie "przypomina" jaka to była "udręczona" bo akurat tak wyszło że teraz można się na tym polansować. Szołbiznes to moralne szambo i nie ma tam niewinnych dziewic i demonicznych złych facetów: każdy kto na szołbiznesie zarabia grubą kasę jest prostytuką albo alfonsem i wszyscy o tym wiedzą.

 • Gość: ssij, jesli chcesz

  Oceniono 29 razy 23

  Caly przemysl filmowy ru...iem stoi. Od przyznawania Oskarow do przyjmowania do Filmowki. Im bardziej sie lubisz macac z innymi, tym wieksza szansa na niedzwiedzia lub orla.

 • elegancja_francja

  Oceniono 38 razy 20

  Po prostu teraz przed rozmowa z dziewczyna wypelni sie formularz, zakresli sekcje "sprosnosci" jesli taka bedzie obopolna zgoda, strony podpisza, otrzymaja kopie potwierdzone przez glownego przyzwoitka i sprawa zalatwiona.

 • lufarudego

  Oceniono 20 razy 20

  "i mówić o seksie z nią"

 • speedy_gonzo

  Oceniono 40 razy 18

  Problem jest w uprzedmiotowieniu. Jak Cie facet traktuje jak worek cementu to jest to i będzie zachowanie patologiczne i należy o tym mówić i takie zachowania piętnować. Szanujmy się ludzie.
  Jak chciał być z nią, to mógł kupić bukiet kwiatów i zaprosić na kolację, a nie pier*olić o łechtaczce na miękko nie znając pewnie nawet jej nazwiska....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX