Scarlett Johansson dowiedziała się, że jej przodkowie zginęli w warszawskim getcie. Nie mogła powstrzymać płaczu

Scarlett Johansson nie mogła powstrzymać płaczu, gdy dowiedziała się o tragicznej historii swoich przodków, którzy zginęli w getcie warszawskim.

Scarlett Johansson była gościem programu "Finding your roots", w którym poznała historię swojej rodziny. Brat jej pradziadka wraz ze swoimi dziećmi zmarł w getcie warszawskim podczas II Wojny Światowej. W tym czasie jej dziadek pracował jako sklepikarz w Nowym Jorku.

Aktorka czytała imiona dzieci, które straciły wtedy życie i silne emocje sprawiły, że rozpłakała się na wizji.

Obiecałam sobie, że nie będę płakać, ale to zbyt trudne - wyznała.
Naprawdę ciężko to sobie wyobrazić. Jakże zupełnie inne życie było w tym samym czasie w Ameryce. To jest dziwne, że mój dziadek Saul pracował na Ludlow Street, kiedy po drugiej stronie działy się tak okropne rzeczy. Los jednego brata kontra życie drugiego - mówiła dalej.
 

Program, w którym pojawiła się aktorka podał, że na powierzchni ok. 3 kilometrów getta w szczytowym okresie mieszkało ok. 400 tysięcy Żydów, w tym przodkowie Johansson. Tylko 20 tysięcy przeżyło.

Po zakończeniu II Wojny Światowej rodzina aktorki wyemigrowała z Polski do USA. Johansson wyznała, że tragiczne odkrycie sprawiło, że poczuła się bardziej związana z rodziną. 

MT

Więcej o:
Komentarze (106)
Scarlett Johansson dowiedziała się, że jej przodkowie zginęli w warszawskim getcie. Nie mogła powstrzymać płaczu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • matka_bosaka

  Oceniono 80 razy 42

  W miarę inteligentny człowiek, tak z inteligencją nawet na 3= wie, że to byli Niemcy, nie trzeba mu tego pisać wprost za każdym razem gdy jest mowa o II Wojnie Światowej. A debil i troglodyta jak idą przez las to muszą sobie powtarzać: to jest drzewo, i to też jest drzewo. A to jest szyszka...

 • Gość: plk

  Oceniono 57 razy 21

  Ogromna znieczulica żydów amerykańskich w stosunku do ich braci ginących w Polsce.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 33 razy 19

  Nie płacz Scarlett, bycie Polakiem, zwłaszcza tylko w części, nie jest takie straszne.

 • Harald Wessling

  Oceniono 18 razy 12

  Scarlett Johansson nie mogła odkryć swojego polskiego wątku, tłuku jeden z drugim, gazeciany, BO LUDZIE NIE MAJĄ WĄTKÓW ! Trudne słowo ? Wątek, wg. słownika, to rozwijający się w czasie ciąg myśli, słów, motywów lub wydarzeń, może go mieć historia, opowieść, scenariusz, utwór muzyczny - ale nie Scarlett Johansson !

 • pick.up

  Oceniono 16 razy 12

  Kto to pisał?? Dziadek pracował w nowym jorku, kiedy zginal brat jej pradziadka z rodziną, a jej rodzina wyemigrowala do usa po II wś???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX