"Klan". W CV kandydata do pracy u Jerzego pokazano zdjęcie... prawdziwego zbrodniarza. Komentarz TVP zaskakuje

"Klan". W fikcyjnym CV znalazło się zdjęcie zbrodniarza, który zabił 168 osób. TVP zaprzecza i twierdzi, że podobieństwo jest przypadkowe.

To nie była zwykła wpadka, ale z gatunku tych, które nie mają prawa się przydarzyć. Grany przez Andrzeja Grabarczyka Jerzy Chojnicki przeglądał CV kandydatów do pracy w jego firmie budowlanej. Dokumenty były oczywiście fikcyjne, jednak na jednym z nich znalazło się zdjęcie Timothy'ego McVeigha, zbrodniarza, który dokonał masakry w Oklahomie.

Kadr z 'Klanu'Kadr z 'Klanu' screen TVP

McVeigh w 1995 roku wysadził przed budynkiem federalnym ciężarówkę z bombą ważącą 2300 kg. Zginęło wtedy 168 osób, w tym 19 dzieci. Zamachowiec tłumaczył, że była to zemsta za akcję agentów federalnych, którzy dokonali najazdu na siedzibę sekty Davida Koresha w Waco w Teksasie. W jej wyniku zginęło 80 członków sekty, w tym 17 dzieci.

Timothy McVeigh został skazany na karę śmierci. 11 czerwca 2001 roku wykonano wyrok wstrzykując mu zastrzyk z trucizną. Przed śmiercią zażyczył sobie na ostatni posiłek lody czekoladowo-miętowe.

Nie wiadomo, w jaki sposób zdjęcie zbrodniarza znalazło się w fikcyjnym CV, które przeglądał serialowy Chojnicki. Poprosiliśmy o wyjaśnienia rzecznika TVP, odpowiedź zaskakuje.

W CV więźnia, który szukał ostatnio pracy w firmie Jerzego Chojnickiego, produkcja serialu "Klan" wykorzystała zdjęcie zakupione w "banku twarzy". Wbrew medialnym doniesieniom, nie jest to Timothy McVeighn, terrorysta z Oklahomy City. Podobieństwo mężczyzn jest przypadkowe.

Timothy McVeighnTimothy McVeighn Domena publiczna, Screen z TVP1

JZ

Więcej o:
Komentarze (52)
Klan. Koszmarna wpadka! Pokazali zdjęcie prawdziwego zbrodniarza
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ph

  Oceniono 32 razy 30

  Przecież widać dokładnie, że jest to na 100% to samo zdjęcie i nie po raz pierwszy ktoś nie przyznał się, że wykorzystał zasoby internetu jako "bank twarzy", licząc że się nie wyda :)

 • Gość: VTG

  Oceniono 28 razy 28

  ot, jakiś śmieszek-stażysta dostał odpowiedzialne zadanie - przygotować element scenografii - fikcyjne CV

 • liberau

  Oceniono 22 razy 18

  Bua ha ha ha ha ha ha!!!! Dobrze Zmienieni Nadludzie widzą chyba lepiej - zwykli ludzie widzą że to dokładnie to same zdjęcie - układ i krawedź włosów, układ cieni, ciemna plama przy nosie. Rzecznik, który w imieniu telewizji publicznej (a podobno nawet narodowej) pozwala sobie na takie łgarstwa powinien jeszcze dziś wylecieć na zbity zakłamany pysk, z dożywotnim zakazem pracy w jakichkolwiek instytucjach finansowanych z pieniędzy publicznych.

 • Paweł Kotlarski

  Oceniono 19 razy 17

  Metoda dążenia do prawdy TVPis - złapią cie za rękę , mów że to nie twoja ręka. Tak ogólnie wygląda wiarygodność informacji w tej stacji .

 • Gość: Jerzy Knorr

  Oceniono 23 razy 13

  To żaden Timothy Veigh, tylko Eminem.

 • jes-ter

  Oceniono 15 razy 13

  Nie ważne jak mówią o czymś, ważne że w ogóle mówią. Zapomniałeś już o istnieniu najwspanialszego serialu TVP ? To już teraz sobie "przypomniałeś" :)

 • mokrekomnaty

  Oceniono 8 razy 8

  To już lepiej było dać Marchwickiego: w końcu nasz ci to on był; polski, narodowy ...

 • titta

  Oceniono 8 razy 6

  Ktos mial przygotowac CV wieznia, to przygotowal…
  Tlumaczenie skandaliczne. A wystarczylo by: o rzeczywiscie. Przepraszamy, upomnimy pracownika przygotowujacego rekwizyty. Tyle i tylko tyle. Ale do tego trzeba miec odrobine kultury, a nie wiare, ze klamstwo jest najlepsza reakcja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX