Obrzydliwy konkurs na FB Kuby Wojewódzkiego. Gdzie się podziali moderatorzy?!

Żal, niesmak, złość, a i wiele innych równie intensywnych emocji budzi się w człowieku, gdy widzi się takie "konkursy", jakie organizuje Kuba Wojewódzki. Cofnął feminizm do epoki, w której jeszcze nie istniał.

Instytucja Wodzianki to nieodłączna część talk show Kuby Wojewódzkiego, która - choć stała się już tradycją - to jednocześnie kładzie się cieniem na wizerunku dziennikarza, tak przecież walczącego o wolności obywatelskie. Showman bierze udział w licznych protestach, gdzie opowiada się przeciwko pomysłom polityków PiS-u, by kobietę sprowadzić do roli pralko-zmywarko-inkubatora. Co innego, jeśli można ją sprowadzić do roli seks-lalki, prymitywnej atrakcji rodem z czasów, o których każda kobieta chciałaby zapomnieć. Wtedy najwyraźniej problem dla Kuby znika.

Na Facebooku dziennikarza pojawił się konkurs. Do zdjęcia z odcinka sprzed 2 tygodni, przedstawiającego roznegliżowaną Wodziankę i Kubę Badacha fani mieli dopisać swoje propozycje dialogów. Co ciekawe, "Król TVN", wydawać by się mogło ekspert od hejtu i upadlających komentarzy, nie przewidział, że pod postem rozpocznie się festiwal szowinizmu. A może właśnie przewidział?

Obrzydliwe, upadlające, haniebne - inne słowa nie przychodzą na myśl patrząc na komentarze internautów. I to wszystko na profilu Wojewódzkiego, który przecież autorów chamskich komentarzy na SWÓJ temat publicznie piętnował. Nie chcąc promować autorów najbardziej odrażających tekstów, przedstawiamy tylko próbkę tych "delikatniejszych":

I co się tak k***a gapisz, mam wstać ?
Poślinić szyjkę?
On- dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić ? ona - miałam tu tylko wejść i wyjść... Kuba - to Ty w nią wejdź a ja sobie wyjdę .
Ona: z lodem?On: bez loda.Ona: a przynieść Ci słomkę czy wyjmiesz sobie z butów?Kuba: czekaj, czekaj zaraz będą słone paluszki...
Fajne sutki maleńka poka poka poka coś więcej poka poka
Wyprowadzić Panią na spacer?

"Konkurs" ogłoszono 19 października (czyli mniej więcej wtedy, gdy akcja #metoo/#jateż była u szczytu nośności w polskich social mediach). Nie podano informacji, kiedy ogłoszeni zostaną zwycięzcy. Czyżby jeszcze wystarczająco odpychająca odpowiedź nie padła? Śmiemy wątpić. Napisaliśmy do PR TVN, czy zamierzają przedsięwziąć jakieś kroki i usunąć szowinistyczne komentarze. Póki co, nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Wojewódzki jednak od wielu lat pokazuje, że uprzedmiatawianie kobiety w taki sposób nie stanowi dla niego kwestii do jakiejkolwiek dyskusji. Wodzianka jak była, tak jest. Trudno znaleźć usprawiedliwienie, dlaczego inteligentny i ponoć nowoczesny facet kontynuuje tę tradycję. Nawet jeśli wytłumaczyć to wyświechtanymi i z gruntu nieprawdziwymi stwierdzeniami jak "gra z konwencją" czy "uwielbienie dla kobiecego ciała", to najnowsza inicjatywa Wojewódzkiego zasługuje tylko i wyłącznie na czerwoną kartkę.

Pamiętacie gwóźdź wbity w rękę Rogalskiej? Wpadek w TV w tym roku nie brakowało. Zobaczcie te najlepsze!

ZI

Więcej o:
Komentarze (97)
Kuba Wojewódzki zorganizował konkurs. Nie przewidział konsekwencji. Internauci popłynęli. Skandaliczne komentarze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • elzbietttta

  Oceniono 44 razy 28

  Ta panienka sama sprowadziła się do parteru, zgodziła dobrowolnie na włożenie wulgarnej siateczki i pełnienie roli idiotki z pornobiznesu. W czym problem?

 • Gość: robertos27

  Oceniono 25 razy 19

  "Król TVN-u"? Przecież królem tvn-u jest Miszczak. Wojewódzki co najwyżej królewskim błaznem, i to takim nie najwyższych lotów.

 • japka_putina

  Oceniono 16 razy 16

  A pod komentarzami linki do 6 tematów polecanych przez redakcję. Mam wrażenie, że redaktorzy (obu płci) na Czerskiej feminizm mają w dwóch miejscach: na sztandarze i w dupie. Poniekąd słusznie.

  Miss Polonia 2017. Jedną z finalistek dobrze znacie. Wow, co za metamorfoza [ZDJĘCIA W BIELIŹNIE]

  NAGA sesja uczestniczek "Supermodelka Plus Size" [ZDJĘCIA + WIDEO]

  Minęło 27 lat od pierwszego odcinka "Beverly Hills 90210". Tori Spelling trudno rozpoznać

  Zobaczcie, jak wygląda polska żywa Barbie. Jej operacje plastyczne NIE upiększyły

  "Barwy szczęścia": córka Englerta uprawia seks z... nauczycielem. Rodzice nie są zadowoleni

  Tak zmieniła się Pieńkowska. A jak wyglądały inne polskie milionerki, zanim zostały bogate?

 • prawdziwek89

  Oceniono 19 razy 15

  Ale gazetowe przekierowanie na Plotka i pokazywanie tyłków i cyców też nie jest lepsze. TAKIE SAMO UPRZEDMIOTOWIANIE KOBIET.

 • wqrwiony

  Oceniono 13 razy 13

  Cały ten gó... portal służy niczemu innemu jak żerowaniu na najniższych instynktach plotkarstwa, podglądactwa i seksizmu właśnie przez epatowanie niusami tuczonych przez was hien które polują na moment kiedy pseudo gwiazdki przełożą nogę na nogę żebyście z dramatycznym pytaniem czy gwiazda nie posunęła się za daleko, mogli opublikować fotostory z dokładnymi zbliżeniami.
  Gardzę wami i jeśli coś świadczy o hańbie Portalu Gazety i szerzej Agory to eksponowanie tego gówna które urąga humanizmowi.

 • domektomek

  Oceniono 29 razy 13

  Z utęsknieniem czekam kiedy ten podstarzały, farbujący włosy showmenn na stałe pożegna się z telewizją.
  Naprawdę nie wiem kto ogląda tej jego programy. Facet który na zaledwie maturę, taką karierę mógł zrobić wyłącznie w TVN.
  Widocznie oglądają go podobni do niego.

 • Gość: plk

  Oceniono 24 razy 12

  A tak broniliście Powiatowego jak najeżdżał na Kościół i PiS. Hipokryci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX