To już koniec serialu "Klan"? "To projekt, który gaśnie". Mamy komentarz rzecznika TVP

"Klan" zniknie z anteny z końcem roku kalendarzowego? Rzecznik TVP rozwiewa wątpliwości.

Nad "Klanem", najdłużej emitowanym polskim serialem, co jakiś czas zbierają się czarne chmury. Tym razem powodem do zaniepokojenia fanów serialu stały się słowa dyrektora TVP1, Jana Pawlickiego.

Jestem zwolennikiem utrzymania "Klanu" do końca roku kalendarzowego, ponieważ jest to format, który ma wiernych widzów, a my nie chcemy naruszać przyzwyczajeń widzów, chcemy kreować nowe przyzwyczajenia i modyfikować, a nie niszczyć. Taki poziom, jaki ma "Klan", buduje się latami, nie można tym gardzić. Uważam, że "Klan" to projekt, który gaśnie. Tego typu seriale są oglądane, ale to nie buduje wartości telewizji na przyszłość - powiedział w TOK FM. 

Dodał też, że na miejsce "Klanu" wejdzie nowy format, choć nie nastąpi to w sposób gwałtowny.

Czy słowa Pawlickiego to wyrok na serial? Okazuje się, że los "Klanu" nie jest (jeszcze) przesądzony.

W TVP nie ma planów zdjęcia z anteny serialu "Klan" - dowiedzieliśmy się w Centrum Informacji TVP.

Fani serialu mogą odetchnąć, ale nie oszukujemy się. Pogłoski o unicestwieniu najdłużej nadawanego, bo od 16 czerwca 1997 roku, polskiego serialu, w końcu okażą się prawdziwe. Z powodu spadającej oglądalności staje się on bowiem dla TVP kulą u nogi. Według Wirtualnych Mediów pierwsze odcinki po wakacjach obejrzało zaledwie 868 tysięcy widzów, zatem o połowę mniej niż w sezonie 2016/2017 (wtedy było to 1,81 miliona osób). TVP pod wodzą Jacka Kurskiego stawia obecnie na bardziej ambitne produkcje w rodzaju unowocześnionego "Koła fortuny", disco polo czy organizowaniu koncertu w Opolu bez gwiazd.

JZ

Więcej o:
Komentarze (30)
"Klan" tylko do końca roku? Mamy komentarz rzecznika TVP
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • sokolasty

  Oceniono 19 razy 17

  "TVP pod wodzą Jacka Kurskiego stawia obecnie na bardziej ambitne produkcje w rodzaju unowocześnionego "Koła fortuny", disco polo czy organizowaniu koncertu w Opolu bez gwiazd."

  Złośliwcy :)

 • Gość: g uff

  Oceniono 29 razy 15

  I bardzo dobrze,ten serial to dno.

 • remo29

  Oceniono 13 razy 11

  Bożesz ty mój, to ja ziółek zaparzę...

 • Gość: hihihaha

  Oceniono 14 razy 10

  Uwaga SPOILER!
  Znam ostatni odcinek Klanu - bohaterowie na Sylwestra postanowili się rodzinnie wybrać na wycieczkę. Jechali nocą autobusem prowadzonym przez zmartwychwstałego Rysia (nie pytajcie). Rysio zaskoczony faktem, że nie dostał żadnego produktu do promowania w trakcie jazdy, dostał udaru i wjechał rozpędzonym autobusem w stos kartonów, których od wypadku Hanki nikt nie uprzątnął. Prawie wszyscy zginęli. PRAWIE. Z wraku wydostała się jedynie Monika Ross, która w wyniku odniesionych obrażeń straciła pamięć. Ciąg dalszy nie nastąpi.

 • signum_t

  Oceniono 11 razy 9

  W miejsca "Klanu" będzie Rodzina RM :)

 • Gość: Antywidzka

  Oceniono 17 razy 9

  Juz dawno to gufno powinni zdjąć! Ci wielcy aktorzy grabia kase i to gruba, a durny ciemnogród nabija oglądalność. I w tym momencie pozdrawiam moja teściowa!

 • uenostation54

  Oceniono 14 razy 8

  serial powinien mieć maksymalnie 50 odcinków i szlus. każdy, bez wyjątku.

 • signum_t

  Oceniono 6 razy 6

  "TVP pod wodzą Jacka Kurskiego stawia obecnie na bardziej ambitne produkcje w rodzaju unowocześnionego "Koła fortuny", disco polo czy organizowaniu koncertu w Opolu bez gwiazd." Jaka piękna ironia autora artykułu :). Faktycznie, "Klan" przy tym to oskarowa produkcja :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX