Nowe fakty w sprawie wypadku spowodowanego przez Najsztuba. Od 8 lat jeździł bez prawa jazdy

Piotr Najsztub potrącił 77-letnią kobietę. Dziennikarz nie miał przy sobie prawa jazdy. Jak podaje "Super Express", w 2009 roku policja zatrzymała dokument ze względu na przekroczenie limitu punktów karnych, jednak do tej pory nie cofnięto uprawnień.

Piotr Najsztub w miniony czwartek potrącił 77-letnią kobietę. Mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiadał przy sobie prawa jazdy. I to właśnie stanowi największe zamieszanie wokół sprawy.

Dziennikarze "Super Expressu" skontaktowali się z policją i udało im się ustalić, że 55-latek już w 2009 roku miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych, ale do tej pory nie została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień.

Policjanci sprawdzali przebieg dokumentacji dotyczącej podsiadanych uprawień i dokumentów przez kierowcę. Ustaliliśmy, że w 2009 r. za przekroczenie liczby punktów karnych prawo jazdy zostało mu zatrzymane, a dokumentacja trafiła do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym w Piasecznie. Jednak do dziś nie została wydana decyzja o cofnięciu 55-latkowi uprawnień - powiedział dziennikarzom kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Chcąc uzyskać komentarz w tej sprawie, skontaktowaliśmy się z kom. Sawickim. Niestety, dowiedzieliśmy się jedynie, że policja już nie udziela informacji na ten temat.

Od razu odpowiadam, że w tej sprawie policjanci nie udzielają już żadnej informacji i odsyłam państwa do Prokuratury w Piasecznie.

Idąc za radą kom. Sawickiego, zadzwoniliśmy do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Porozmawialiśmy z Zastępcą Prokuratora Rejonowego, Karolem Borchólskim. Poprosiliśmy go o zweryfikowanie informacji uzyskanych przez dziennikarzy "Super Expressu".

W chwili obecnej postępowanie jest w toku. Dla dobra śledztwa nie podajemy szczegółowych informacji - odpowiedział.
Nie komentujemy doniesień medialnych. Natomiast o wszelkie informacje proszę się zgłaszać do Rzecznika Prokuratury Okręgowej - dodał.

Tak więc skontaktowaliśmy się z Rzecznikiem, który poprosił nas o wysłanie maila. Obiecał, że postara się coś ustalić i odpowiedzieć. Jak na razie nie otrzymaliśmy jeszcze informacji zwrotnej. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Anna Wójtowicz

Więcej o:
Komentarze (202)
Piotr Najsztub potrącił 77-letnią kobietę. Od 8 lat nie miał prawa jazdy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: robertos27

  Oceniono 104 razy 72

  Kto przez 9 lat jeździ bez prawa jazdy? Tylko ten, kto jest przekonany o byciu kimś nadzwyczajnym, stojącym ponad prawem i nikt nie jest w stanie nic mu zrobić. Jednym słowem ELITA.

 • drmuras

  Oceniono 129 razy 67

  Zdaje się że Najsztub zaliczał się do tzw. "elity" i "salonu" więc chętnie pouczał innych w kwestiach praworządności. Zdaje się że raz na zawsze utracił prawo do pouczania kogokolwiek...

 • Gość: cezar85

  Oceniono 74 razy 52

  skoro nie odebrano mu uprawnień, to mógł jeździć

  pytanie tylko po jakiej znajomości nie odebrano mu uprawnień?

 • kupagnoju

  Oceniono 60 razy 48

  Wybiórcza oczywiście wybiórczo pominęła fakt, że misio nie miał także OC i przeglądu.
  No, ale jednak to swój człowiek, trzeba zrozumieć.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 48 razy 44

  Nic mu nie zrobią bo w Piasecznie jego prawo jazdy "zachachmęciło" się na 8 lat w urzędnie i do sądu wniosek o odebranie uprawnień do prowadzenia pojazdów nie dotarł - mam nadzieję że tym razem CBA wkroczy do akcji.
  Od zawsze w Piasecznie dzieją się urzędnicze cuda, od tajemniczych zmian w planie zagospodarowania po ochronę przez Straż Miejską nielegalnych prywatnych biznesów. Wszyscy to wiedzą a mafiozi na urzędach mają się jak pączki w maśle. Państwo teoretyczne.

 • Gość: xxx

  Oceniono 46 razy 34

  i na pewno mu nic się nie stanie i żadna kara go nie spotka bo on jest znanym celebrytą bo zwykły Kowalski za coś takiego to by już został skazany ...

 • Gość: zz

  Oceniono 38 razy 26

  nic mu nie zrobią bo to jest święta krowa..

 • Gość: p

  Oceniono 41 razy 25

  kierowców nie posiadających uprawnień do prowadzenia pojazdu powinno się karać karą więzienia .....tak jak na zachodzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX