Katarzyna Bosacka o spotkaniu z Agatą Dudą: Jeśli myślicie, że się za nami wstawi... Gorzka refleksja

Katarzyna Bosacka na Facebooku skrytykowała bierną postawę Agaty Dudy podczas walki o prawa kobiet.

Rok temu byliśmy świadkami "czarnego protestu" - manifestacji tysięcy Polek, które sprzeciwiają się uchwaleniu ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Kobiety postanowiły znów o sobie przypomnieć i dziś planują w całej Polsce kolejne demonstracje w obronie swoich praw. Z tej okazji Katarzyna Bosacka, którą znacie z programu "Wiem, co jem i wiem, co kupuję", napisała wymowny wpis na Facebooku.

Dziennikarka skomentowała postawę Agaty Dudy, która konsekwentnie unika mówienia o prawach kobiet. Okazuje się, że Bosacka miała okazję poznać pierwszą damę podczas prezydenckiej wizyty w Kanadzie. 

Poznałam Panią Prezydentową Agatę Dudę osobiście w Kanadzie podczas wizyty Prezydenta i wszystkim kobietom powiem tak: jeśli myślicie, że się odezwie, wstawi za nami, odpowie na listy, prośby, apele to jesteście, jak mawiał klasyk, w mylnym błędzie. Szkoda czasu. Do zobaczenia we wtorek 3.10. na ulicy! - czytamy. 

Przypomnijmy, że Agata Duda do tej pory nie zajęła stanowiska ws. ustawy antyaborcyjnej. W ubiegłym roku swój apel do pierwszej damy wystosowała m.in. Paulina Młynarska:

Zwracam się do pani z apelem w imieniu swoim i setek tysięcy, a może nawet milionów polskich kobiet, które dziś z zapartym tchem oczekują, że zajmie pani stanowisko wobec obłąkańczego projektu ustawy całkowicie zakazującego aborcji.

Sprawę skomentowała też Jolanta Kwaśniewska. 

Ja dobrze się czuję z samego rana, kiedy wstaję i patrzę na swoje odbicie w lustrze. Ale jednocześnie muszę powiedzieć, że nie tracę nadziei. To dopiero półmetek. Pani Agato, siła w kobietach! - powiedziała. 

Wybieracie się na "czarny wtorek"?

JT

Więcej o:
Komentarze (247)
Katarzyna Bosacka krytykuję Agatę Dudę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: margot452

  Oceniono 270 razy 222

  Ta, wstawi się.
  Prędzej rak świśnie a ryba zaśpiewa.

  Przecież to jest manekin bez własnego zdania - a zresztą, nawet jeśli jakieś ma to w życiu go nie uzewnętrzni. Bo i po co? Dziecko urodziła, odchowała, żyje sobie jak pączek w maśle z pieniędzy podatników, przebierają ją w coraz to nowe kiece (że bez gustu to inna kwestia) a rozwód jej nie grozi bo to nie po katolicku - no, to sobie tak kwitnie w milczeniu. A przecież - nawet gdyby się coś córci przydarzyło, to już tatuś załatwi - co tam prawo...! On ma prawo w głębokim poważaniu.

 • forfiter_jr

  Oceniono 228 razy 192

  Taka sama, jak jej mąż. To było wiadome. Dwie pacynki sterowane z Żoliborza.

 • hefajstos1

  Oceniono 205 razy 173

  Pani Dudowa jest niestety niemową. Jedynie w kole gospodyń wiejskich ma coś do powiedzenia.

 • Gość: h2o

  Oceniono 150 razy 130

  chyba za dużo wymagacie - skoro nawet jej mąż nie ma nic do gadania, to skąd ona może mieć...

 • Gość: asza

  Oceniono 131 razy 109

  gdyby miała inne przekonania to by się wstawiła, ale podziela politykę pis, złamanie demokracji i TK przez jej męża, i ws\zysatkie te idiotyzmy, które Adrian wyczynia. Kobieta intelektualnie niskich lotów. Zmienia sukienki i nic więcej.

 • evergreen111

  Oceniono 112 razy 106

  "Ja się pana, panie prezesie, nie boję!" - tylko robię ze strachu w gacie gdy tylko o panu pomyślę...

 • burkaklucha

  Oceniono 99 razy 91

  Żeby zabrać głos, trzeba mieć cokolwiek do powiedzenia. Jak wieszak na garsonki może mówić? To najgorsza prezydentowa, jaka się Polsce,a szczególnie Polkom przytrafiła. Podobnie, jak i jej mąż.

 • mmarysia123

  Oceniono 80 razy 72

  Nie możemy za dużo wymagać od osoby , która podobnie jak jej mąż , nie ma nic do powiedzenia w tym kraju !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX