Edyta Górniak zaśpiewała w Opolu "Dziwny jest ten świat" i wbiła wszystkich w fotele. "Zostawia w tyle konkurencję"

Na próbach nic nie szło jak należy, ale ostatecznie Edyta Górniak udowodniła, że nadal jest pierwszą diwą polskiej sceny muzycznej. Jej występ podczas KFPP w Opolu zbiera same pozytywne recenzje.

Edyta Górniak swój występ w Opolu zapowiedziała kilka dni temu na Facebooku i wtedy zalała ją fala krytyki. Część internautów zarzuciła jej, że od dawna nie nagrała nowej płyty, a na koncertach gra jedynie stare przeboje i covery. Choć 3. dnia festiwalu w Opolu również nie wykonała żadnego nowego utworu, publika oszalała.

Piosenkarka pojawiła się na scenie w czarnej, eleganckiej i stonowanej kreacji, odpowiednio dobranej do klimatu utworów, które wykonywała. Wśród nich znalazły się same klasyki: "Kasztany", "To nie ja" oraz "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. I to wykonanie tego ostatniego utworu wprawiło publiczność w osłupienie. 

Ponieważ jest to wielki jubileusz naszego miasta i bardzo ważny koncert, dałam się namówić reżyserowi, aby zaśpiewać jeden z najważniejszych, najpiękniejszych utworów (...). Nie wiem, czy starczy mi głosu, ale zawalczę dla państwa. (...). Dziwny jest ten świat, ale muzyka zawsze przybliża ludzi. Jestem tutaj dla was - mówiła Górniak ze sceny.

Po wykonaniu szlagieru usłyszała gromkie brawa. Jej występ skomplementował m.in. Filip Chajzer.

Wtórowali mu internauci.

To wielki głos, nie od dziś wiadomo, że w tej kwestii zostawia ona daleko w tyle resztę polskiej konkurencji. To nasz skarb narodowy, długo nie będzie takiej drugiej. Niezaprzeczalnie talent na miarę światową, nigdy niedościgniona.
To nr 1 w Polsce. To też najbardziej rozpoznawalne nazwisko polskiej wokalistki za granicami kraju.
Moim zadaniem to wciąż najpiękniejszy głos na polskiej scenie muzycznej.

>>>>ZOBACZ ZDJĘCIA EDYTY GÓRNIAK<<<<

Po występie gwiazda otrzymała nagrodę specjalną od Telewizji Polonia "Artysta bez granic" za rozsławienie Polski na całym świecie.

Jak sama przyznała, Opole ma dla niej sentymentalne znaczenie. To w tym mieście dorastała, to tutaj mieszka jej rodzina. Występ piosenkarki podziwiali na widowni również jej rodzice, którzy nie kryli wzruszenia.

Rodzice Edyty GórniakRodzice Edyty Górniak Screen: www.tvp.pl

Podczas prób do niedzielnego koncertu nie było tak kolorowo. Najpierw piosenkarka spóźniła się, potem narzekała na problemy z odsłuchem. Dostało się również muzykom, którzy mieli z nią wystąpić. Zostali skrytykowani za to, że grają w nieodpowiednim tempie.

Oglądaliście występ Edyty Górniak? Podzielacie zdanie Filipa Chajzera i jego fanów? Czy piosenkarkę Waszym zdaniem można okrzyknąć największą gwiazdą festiwalu?

AG

Sofia Vergara pojawiła się na rozdaniu nagród Emmy bez męża. Znalazła jednak godne zastępstwo

Więcej o:
Komentarze (104)
Opole 2017. Edyta Górniak gwiazdą całego festwialu? Widzowe zachywceni jej występem i wykonaniem piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kemor234

  Oceniono 77 razy 41

  Dlaczego nikt nie pisze, że Jan Pietrzak ustanowił "wspaniały" rekord ??????
  Takie tłumy dotąd wychodziły już po koncertach.

 • Gość: Ziutek

  Oceniono 45 razy 39

  Ten świat to i może kiedyś był dziwny , teraz jest zdrowo pie...ięty:)

 • mikejar

  Oceniono 65 razy 37

  A ja myslalem ze NAJWIEKSZA GWIAZDA byl Pietrzak. !!!!!!!!!!!!!!!!!
  Z podziwu az LUDZIE WYCHODZILI , WAZELINA jak za MISIEWICZA.
  Tak to jest jak ci zabiora EMERYTURE ZA WSPOLPRACE Z SB. !!!!!!!!!!!!!!!!!
  ZENUJACY STARUSZEK ktory musi dorabiac !!!! WSTYD I ZENADA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • naturelovers

  Oceniono 65 razy 31

  Edyta Edytą, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć fenomen Chajzera w Agorze? On Wam płaci za placement, czy o co chodzi?!

 • Gość: Zenon

  Oceniono 56 razy 28

  Ja jedynie z tego festiwalu zapamiętam nieobecną Kasię Nosowską . Wstawiła się lojalnie za koleżanką , powiedziała, że nie wystąpi ,potwierdziła swoje słowa czynami i szacunek dla niej za to I nie ma to nic wspólnego z polityką tylko z przyzwoitością. A reszta szansonistów na smyczy Kurskiego.

 • krzepki.harry

  Oceniono 41 razy 25

  Potwierdzam, oglądałem i z największym uznaniem odniosłem się do tego właśnie występu, Edzia kawał głosu ma. Głosu, który się marnuje - siedzi ze swoim Allankiem w USA, nie nagrywa nowego materiału...

 • Gość: Fifi

  Oceniono 36 razy 24

  No może i Edyta jest dziwna, nadwrażliwa i czasem niezbyt mądrze się wypowiada, ale jeśli chodzi o głos i talent muzyczny nie ma absolutnie żadnej konkurencji na polskim rynku. To jest gwiazda światowego formatu, tylko miała pecha do menadżerów i życiowych partnerów. Mam gdzieś jej zawirowania w życiu prywatnym, niech nagrywa nową płytę!!!

 • Gość: gosc

  Oceniono 35 razy 23

  Edyta wczoraj pokazała, że nie trzeba kiczowatych kreacji i szałowych makijaży, żeby skraść całe show i wygrać występ w przeciwieństwie do wielu innych "artystów" polskiej estrady. Edyta niedzielnym koncertem przywróciła dawną jakość występów estradowych sprzed lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX