Opole 2017. Kasia Cerekwicka odebrała nagrodę koncertu "Premiery". Jej podziękowanie to polityczna aluzja?

Kasia Cerekwicka z piosenkę "Bez ciebie" zwyciężyła w konkursie "Premiery" podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu. Jednak jej podziękowanie za statuetkę zastanawia. Co miała na myśli?

W piątek 15 września po wielu perturbacjach wystartował Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Drugiego dnia imprezy odbył się koncert "Premiery", podczas którego 12 artystów walczyło o "Karolinkę", nagrodę im. Karola Musioła.

W tym roku statuetka powędrowała do Kasi Cerekwickiej, której piosenka "Bez ciebie" zdobyła najwięcej głosów widzów. Piosenkarka odbierała "Karolinkę" wyraźnie poruszona. Jednak jej słowa mogą zastanawiać:

Pamiętajmy! Muzyka jest najważniejsza, wszystko inne jest mniej ważne - mówiła Kasia Cerekwicka.

Czy słowa, które padły na scenie opolskiego amfiteatru, mogły jedynie przypadkowo brzmieć jak polityczna aluzja? Trudno uznać je zbieg okoliczności, tym bardziej, że bezpośrednio po koncercie "Premiery", w wywiadzie z reporterką TVP, Cerekwicka wielokrotnie podkreślała, że "Opole to święto muzyki, a nie czego innego". Stąd można wysnuć wniosek, że skojarzenia z politycznym zamieszaniem wokół Opola są uzasadnione.

Opole w cieniu skandu

Nad tegorocznym Festiwalem w Opolu zawisły czarne chmury jeszcze nim się rozpoczął. Początkowo w ogóle nie wiadomo było, czy w ogóle się odbędzie. Między prezesem TVP a władzami Opola rozgorzał konflikt, którego skutkiem miało być przeniesienie KFPP do innego miasta. Ostatecznie Jackowi Kurskiemu udało się dogadać z włodarzami miasta, jednak należało rozwiązać kolejny problem wcale nie mniejszy. Nie było komu wystąpić.

Artyści zgodnie zaczęli bojkotować Festiwal po tym jak światło dzienne ujrzały pogłoski jakoby Jacek Kurski miał "czarną listę" piosenkarzy, których nie życzy sobie na scenie. Wystąpienie Maryli Rodowicz u boku prezesa TVP miało załagodzić sytuację, jednak konflikt tylko się pogłębił.

Doda na próbie w Opolu. Wiemy, co zaśpiewa. Fani pod wrażeniem. 'Mam CIARY!'

ZI

Więcej o:
Komentarze (136)
Opole 2017. Kasia Cerekwicka odebrała nagrodę koncertu "Premiery". Jej podziękowanie zastanawia. Co miała na myśli?
Zaloguj się
 • Krzysztof Derleta

  Oceniono 117 razy 53

  Pani Kasiu Cerekwicka ... W Stanie Wojennym nikt z szanujących się aktorów, piosenkarzy i ludzi kultury przez duże "K" nie "kolaborował" z reżimową telewizją i prasą ... A wówczas PRL-owska propaganda nie wynagradzała tak sowicie jak to robi ..... ?

 • Gość: Sławi

  Oceniono 73 razy 37

  dwie godziny temu zakończył się w Szczecinie fantastyczny koncert Kayah i Bregovića. Poziom światowy.
  Tegoroczne Opole to żenada. Nacjonalistyczy bełkot "pana Jana" opłaconego przez Kurskiego. Co to w ogóle jest?????

 • Gość: Stop PIS

  Oceniono 66 razy 34

  Dno żenada i propagand! PANIE PIETRZAK ZIONIESZ PAN NIENAWIŚCIĄ JAK I CAŁY PIS! Historia służy do uczenia się niepopełnienia tych samych błędów przez nowe pokolenia, a nie do obrażania i wypominania tego co było dawno temu. TO CO BYŁO TO WASZA HISTORIA MY MŁODZI PISZEMY SWOJĄ HISTORIE OPARTA NA TOLERANCI I POKOJU! WIEC NIE ZAGLUSZAJ CZŁOWIEKU TEGO I ZŁAŹ ZE SCENY !! PS: To jest festiwal Opole czy festiwal pieni patriotycznej i biesiadnej ?

 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 26

  Na scenie więcej osób niż na widowni. Telewizor nie powinien dawać tej imprezy na żywo. Materiału na memy od zarąbania. Screeny już się rozeszły jak ciepłe bułeczki po całej sieci..

 • Gość: HahahaOPOLEhahaha

  Oceniono 44 razy 26

  Hahaha widowni nie pokazali bo nie ma ludzi a głosy publiczności są takie jak na dozynkach w Pcimiu małym :D hahaha

 • Gość: matitalolo

  Oceniono 46 razy 24

  Rodowicz dogada się z każdym reżimem. Czy to komuna , czy pisdecja. Kasa jest najważniejsza.
  W tym roku ku...ki zdiełał festiwal piosenki religijnej i ogniskowej. Tak trzymać dobra zmiano. Szybciej oderwą was od koryta władzy.

 • Gość: cezar85

  Oceniono 37 razy 23

  Chyba raczej iluzja, bo kto się tam pokazuje

  tego można w każdą dziurę za frytki i lizaka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX