Anna i Robert Lewandowscy zostali oszukani przez organizatora akcji charytatywnej. Wydali oświadczenie. Odzyskają 100 tys. złotych?

"Boję się ciemności" to akcja charytatywna na rzecz chorego chłopca, która okazała się oszustwem. Wśród darczyńców byli Anna i Robert Lewandowscy. Co dalej z ich pieniędzmi? Para wydała oświadczenie.

Anna Lewandowska i jej mąż Robert Lewandowski byli tylko jednymi z wielu znanych osób, które wsparły charytatywną akcję "Boję się ciemności". Zbierane na portalu Zrzutka.pl pieniądze miały trafić do Antosia Rudzkiego, chłopca chorego na raka oka. Jak podało Polskie Radio, akcja okazała się przekrętem finansowym i oszukano nawet 6 tysięcy darczyńców. Dziecko "rzekomo nie istnieje".

Oświadczenie Lewandowskich

Lewandowscy, którzy często angażują się w pomoc dla potrzebujących, wydali oświadczenie dla prasy w związku zamieszaniem wokół akcji "Boję się ciemności".

W związku z informacjami, jakie pojawiły się w internecie na temat akcji charytatywnej pn. ‘Boję się ciemności’, która odbywała się na portalu zrzutka.pl, w której wzięliśmy udział, chcielibyśmy poinformować, że podobnie jak wszyscy zaangażowani darczyńcy zostaliśmy wprowadzeni w błąd.

Zachęcają, by nie zrażać się oszustwem i nadal pomagać innym. Na rzecz chorego chłopca przekazali 100 tysięcy złotych - podało Polskie Radio.

Jednocześnie jesteśmy przekonani, że sprawa wyjaśni się z pozytywnym skutkiem dla wszystkich zaangażowanych i nikt ze wspierających inicjatywę nie zniechęci się do dalszego pomagania potrzebującym. Środki zostały zwrócone przez Organizatora akcji i zostaną przez nas ponownie przeznaczone na inny cel charytatywny. Pomaganie innym jest dla nas bardzo ważną wartością i pomimo tego zdarzenia, nie przestaniemy wspierać organizacji charytatywnych, osób potrzebujących i akcji prospołecznych - piszą w oświadczeniu nadesłanym do mediów.

Robert Lewandowski i Anna LewandowskaRobert Lewandowski i Anna Lewandowska Screen z Instagram.com/_rl9

Organizator akcji "Boję się ciemności" przeprasza

Michał S., który był organizatorem akcji zbiórki pieniędzy dla Antosia Rudzkiego, w oświadczeniu dla mediów przeprosił za wprowadzenie darczyńców w błąd i zapewnił, że pieniądze zostaną zwrócone.

W związku z sytuacją, która aktualnie ma swoje miejsce w internecie, w swoim imieniu chciałbym przeprosić wszystkie osoby zaangażowane w akcję pomocy na rzecz Antosia Rudzkego. W szczególności przeprosiny należą się licznie występującym osobom publicznym, które swoim wizerunkiem niewątpliwie przyczyniły się do zebrania równowartości przekraczającej kwotę 500 000 złotych. Oświadczam, iż wszystkie otrzymane pieniądze osobom poszkodowanym zostaną zwrócone. Informuję, że sprawa jest aktualnie na etapie wyjaśniania - czytamy w oświadczeniu Michała S.

Sprawę bada prokuratura

Akcją fałszywej zbiórki pieniędzy dla 2-letniego chłopca zajęła się prokuratura. Zbigniew Ziobro zapewnił, że "przeprosiny nie wystarczą".

Nie wystarczy przeprosić, jak zrobił to organizator zbiórki, gdy prawda wyszła na jaw. Prokuratura już się tą sprawą zajmuje. Nie wolno nadużyć dobroci Polaków. Musimy tę sprawę wyjaśnić także po to, by na przyszłość zapewnić bezpieczeństwo zbiórek dla osób, które naprawdę potrzebują pomocy - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

ZI

Więcej o:
Komentarze (35)
Anna i Robert Lewandowscy zostali oszukani przez organizatora akcji charytatywnej. Wydali oświadczenie. Odzyskają 100 tys. złotych?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • luke2k

  Oceniono 26 razy 22

  Panie Ziobro czy tak samo będzie w przypadku gościa co zbierał na ratowanie stoczni ?

 • Gość: def11

  Oceniono 22 razy 18

  No i super, klasa i postawa godna naśladowania państwa Lewandowskich

 • Gość: liberte

  Oceniono 14 razy 14

  Widziałem wczoraj wywiad z tym złodziejaszkiem, jestem w szoku, że gość nawet się nie kryguje tylko występuje przed kamerą bez skrępowania i opowiada o hejcie, którego doświadcza... ten świat się kończy :)

 • mmichal

  Oceniono 7 razy 7

  Co przyswiecalo temu gnojowi kiedy zakladal.te akcje w Internecie? Taki sam debil jak ci dzwoniacy o podlozeniu bomby. Za jaja na latarni powiesic to bedzie przestroga dla innych. Albo przywrocic publiczna chloste

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 4 razy 4

  Stało się źle bo ludzie teraz będą bardziej wstrzemięźliwi , nie ma czasu na szukanie i sprawdzanie. szkoda , wielka szkoda tylko czy ludzie Ziobry coś zrobią?

 • januszhalinasopot2

  Oceniono 3 razy 1

  Oszuści ,cwaniaki, po badaniach prenatalnych stwierdzających uszkodzenie płodu, decydują się na urodzenie dziecka licząc na wyżebranie pieniędzy. Nie liczy się dziecko i jego cierpienie, liczy się tylko kasa.

 • Gość: Lucky Flower

  Oceniono 1 raz 1

  Ważna wartość? Nowomowę trzeba tworzyć z głową. Ważna wartość to trochę jakby ładne piękno.
  Oj chyba słabo tam pod czachą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX