Filip Chajzer pomstuje na koszulę z H&M: Mam swoją wrażliwość historyczną. Fani podzieleni: Nie doszukujmy się na siłę afer

Filipowi Chajzerowi nie spodobała się koszula z H&M. Nie wszyscy jednak jego z fanów podzielali jego oburzenie.

Filip Chajzer wybrał się na zakupy do H&M i na wyprzedaży zwróciła jego uwagę koszula w biało-niebieskie pasy. Dziennikarz nie krył niesmaku:

Bardzo wielu fanów miało podobne skojarzenia co Chajzer. Ich zdaniem, nie powinno się dopuszczać do sprzedaży ubrań przywołujących na myśl pasiaki z obozów koncentracyjnych.

Jest to wpadka promocyjna firmy...nie dopasowali się kulturowo
W dzisiejszych czasach nic mnie już nie zdziwi,skoro "modne" jest noszenie opasek jak w powstaniu. Jak widać po pytaniach, niektórzy nawet nie maja pojęcia, co taki pasiak oznacza i gdzie był noszony
Źle, że zatracamy pamięć. Źle, że takie rzeczy wychodzą na rynek. Ale naprawdę źle jest, że dajemy na to przyzwolenie.
Chyba dawno nie byliście zobaczyć, co się działo w Oświęcimiu :( smutne ze my sami zapominamy o tym, co działo się tak prawdę powiedziawszy nie tak dawno temu...

Komentarz pod postem Filipa ChajzeraKomentarz pod postem Filipa Chajzera Screen z Facebook.com/ChajzerFilip

 "Naciągana afera" - fani krytykują Chajzera

Jednak nie wszyscy podzielali oburzenie Chajzera. Dla wielu skojarzenia koszuli w paski z pasiakami są zbyt daleko idące, a dziennikarz jedynie szuka rozgłosu.

Serio. Mnóstwo sklepów sprzedaje ubrania w paski, białe, czarne, kolorowe, podłużne i poprzeczne... baaaardzo naciągane skojarzenie. W życiu bym nie pomyślała o obozie koncentracyjnym widząc osobę w tej koszuli.
Filipie, z całym szacunkiem i poparciem dla Twoich akcji, idąc tym tropem wykreślamy pionowe pasy z istnienia, bo będą się kojarzyć. To trochę słabe
Panie Filipie, gdyby to były pasiaki stylizowane na te z obozu, wtedy pierwszy Pana popieram. Na tej koszulce nie ma żadnych motywów, które miałby nawiązywać do tych obozowych. Z całym szacunkiem, ale paski to za mało. Nie szukajmy na sile problemów tam, gdzie ich nie ma.
Normalna koszula w paski... już nie przesadzajmy i nie doszukujmy się na siłę afer. Teraz wszystkim się skojarzy, bo zostało zasugerowane z czym ma się kojarzyć.

Odpowiedź Filipa Chajzera

Filip Chajzer odpowiedział na krytykę fanów, których zdaniem dziennikarz "szuka afery" i oburza się bezpodstawnie. Tłumaczy, że ma prawo czuć się urażony, a wynika to z jego "wrażliwości historycznej".

Wszystkich oburzonych moim zdziwieniem zapewniam, że nikomu nie odbieram prawa do noszenia takiego modowego hitu. Jest popyt, jest podaż, każdy ma swój gust. Nosić i się cieszyć. Mam jednak swoją wrażliwość historyczną i dziwią mnie tego typu eksperymenty. Mam do mojego zdziwienia takie samo prawo jak klient do zakupu. Wolny rynek. Towarów i uczuć - odpisał w komentarzu pod swoim postem dziennikarz.

A Wy co sądzicie o całej sprawie? Filip Chajzer słusznie się oburza?

Chajzer kupił chłopcu książkę. Akcja marketingowa? Opowiedział o szczegółach. "Po 15 minutach odezwała się jego mama, a potem..."

ZI

Czy Filip Chajzer słusznie się oburza?
Więcej o:
Komentarze (205)
Filip Chajzer pomstuje na koszulę z H&M: Mam swoją wrażliwość historyczną. Fani podzieleni: Nie doszukujmy się na siłę afer
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fgb

  Oceniono 135 razy 65

  kretyn doskonały, z ogromnym parciem na szkło

 • Gość: chajże

  Oceniono 101 razy 55

  kretyn, dawno nie było o nim głośno,
  gościu, weź na wstrzymanie, bo już cię znieść nie można

 • w_pis-du

  Oceniono 54 razy 32

  Się boję teraz lodówkę otworzyć. Bo a nuż czyha tam niejaki F. Hajzer z komentarzem.

 • kocurxtr

  Oceniono 61 razy 29

  wrażliwość jakąś może i ma
  rozumu za to ZERO

  zawsze gdzieś coś z czymś przykrym się kojarzy - to może zabrońmy produkcji wszystkiego ?

  mnie na przykład drażni krzyż - mam uraz jeszcze z pod Grunwaldu ...

 • grzels

  Oceniono 45 razy 25

  Zakazać pasów dla pieszych.

 • golass

  Oceniono 31 razy 25

  generalnie masa jest pozbawiona skojarzen (lub ich mozliwosci). gdy uslyszalem o programie "azja express" to pierwsze, o czym pomyslalem, moze troche na wyrost, to ze bieda (zycie za dolara), jest rodzajem ulomnosci; to teraz sobie wyobrazmy, ze do szpitala dla umyslowo uposledzonych wchodza "gwiazdy" i przez tydzien udaja osoby z zespolem downa, cos tam wygrywaja, a potem na "salonach" opowiadaja, ze to byla "przewspaniala zabawa"... nie, nie sadze, zebym przesadzal z takim porownaniem.

 • Gość: Marcin

  Oceniono 61 razy 25

  Chajzer jest coraz bardziej rozchwiany w swojej obecności w internecie. "takiego modowego hitu. Jest popyt, jest podaż, każdy ma swój gust." to sformułowanie obraźliwe wobec innych, podkreślające, że to produkt tylko dla debili, bo tylko Pan Chajzer (a raczej "Chejter") ma racje. Koleś uwierzył w swoją internetową potęgę przy poprzednich akcjach i ewidentnie mu się coś poprzestawiało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX