Księżna Kate i książę William w Polsce. Przyjęcie, degustacja likieru i pierogów. SZCZEGÓŁOWY plan wizyty

Księżna Kate i książę William pierwszy raz odwiedzą Polskę. Będą próbować polskich pierogów, degustować gdański likier i wezmą udział w przyjęciu. Znany jest już szczegółowy plan wizyty.

Księżna Kate i książę William do Polski zawitają 17 lipca i zabawią w naszym kraju 2 dni, po czym wyruszą na dwudniową wizytę do Niemiec. To będzie pierwsza wizyta pary książęcej w obu krajach. Ambasada Brytyjska w Warszawie zaprezentowała właśnie szczegółowy harmonogram pobytu Kate i Williama w Polsce.

Poniedziałek

Księżna Kate i książę William przylecą do Warszawy w południe 17 lipca. Na początek udadzą się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zostaną oficjalnie powitani przez prezydenta Andrzeja Dudę wraz z małżonką.

Następnie odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego. Para książęca zapozna się z wystawą poświęconą Powstaniu Warszawskiemu i zwiedzi obiekt. Potem spotka się z kombatantami i zapali znicze upamiętniające poległych powstańców.

Kolejnym punktem ich warszawskiej wizyty będzie warszawski biurowiec Spire, gdzie znajduje się centrum The Heat - kuźnia przedsiębiorczości i innowacji. Kate i William porozmawiają tam z młodymi przedsiębiorcami i twórcami startupów.

Wieczorem będą gośćmi wydanego przez Ambasadora Wielkiej Brytanii przyjęcia na 600 osób zorganizowanego z okazji urodzin Królowej. Książę William wygłosi tam przemówienie.

Książę William, księżna KateKsiążę William, księżna Kate Christophe Ena (AP Photo/Christophe Ena)

Wtorek

Drugi dzień pobytu pary książęcej rozpocznie się od wizyty w byłym Nazistowskim Niemieckim Obozie Koncentracyjnym Stutthof - utworzonym na anektowanych terenach Wolnego Miasta Gdańska w miejscowości Sztutowo.

Potem Kate i William rozpoczną zwiedzanie Gdańska. W trakcie spaceru zabytkowymi uliczkami przyłączą się do uczestników imprezy na głównym placu miejskim. Tam zostaną poczęstowani gdańskim likierem Goldwasserem oraz... pierogami. Będą też mogli przechadzać się pośród stanowisk rzemieślników wytwarzających wyroby z bursztynu oraz posłuchać uświetniających imprezę artystów.

Po spacerze udadzą się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, którego patronem jest Książę Walii.

Ostatnim punktem wizyty pary książęcej będzie Europejskie Centrum Solidarności znajdujące się na obszarze Stoczni Gdańskiej. Tam zwiedzą muzeum oraz spotkają się z założycielami Solidarności. Będą także mieli okazję przejść przez słynną stoczniową bramę, by złożyć wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Stamtąd księżna Kate i książę William powrócą do Warszawy, a następnego dnia odlecą do Niemiec.

Księżna Kate i książę William strzelają z łuku. Jak im poszło? Widać po minach. Ale te zdjęcia trzeba zobaczyć

JZ

Więcej o:
Komentarze (8)
Księżna Kate i książę William w Polsce. Przyjęcie, degustacja likieru i pierogów. SZCZEGÓŁOWY plan wizyty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ikabg

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo bym chciała ich zobaczyć!

 • forfiter_jr

  Oceniono 7 razy 1

  Brakuje jeszcze wizyty w Toruniu, obejrzenia "Smoleńska" i udziału w miesięcznicy. Mieliby pełny obraz prawdziwego, prawego i sprawiedliwego ciemnogrodu.

 • Gość: A.

  Oceniono 9 razy 1

  Powinni sie z Wałęsą spotkać. Kiedyś by na bank tak bylo, ale teraz to ewentualnie mogą o Toruń zahaczyć w drodze do Gdańska.

 • 0

  " Ja tylko przez chwilę służyłem w Auszwitz Birkenau , tm zajmowałem się wyłącznie dowozem gazu nikomu krzywdy osobiście nie zrobiłem "

 • Sroga Bufetowa

  0

  No dobrze, ale na czyje zaproszenie i jaki jest cel podróży bo nie kumam. Nie mam nic przeciwko, niech próbują tych pierogów, niech zwiedzają ale cel jest turystyczny czy co bo naprawdę nie wiem.

 • Gość: boyscout

  Oceniono 8 razy 0

  program jest do dupy, Muzeum Powstania Warszawskego jest fatalne, zle zorganziowane przeladowane informacjami diabelne ciasne , nic ciekawego, zamiast powinni isc do Muzeum Historii Zydow, to jest klasa swiatowa.Nastepne jezeli Eurpoejskie Cenrtum Solidarnosci to jets hala gdzie podpisywano 21 postulatow to jest kolejna wpadka, nic ciekawego , natomiast muzeum Solidarnosci obok jest warte zobaczenia. Pomnik i brama Stoczni to zupelnie nie ciekawe obiekty, puste. Muzeum w Sztutowie oczywiscie nie pokazuje ogromu zbrodni w obozach koncentracyjnych jak Oswiecim czy Treblinka ale chyba chca ich "ochronic" . Jedynie Teatr szekspirowski jest swietny oraz Muzeum II wojny , do ktorego nie ida.Przyjecie na 600 osob , ta ambasada chyba oszalala. Czy Goldwasser jest gdanskim likierem? chyba jest, ale wymyslonym przez Niemcow lub Holendrow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX