Ciężarna Beyonce chce, żeby 5-letnia córka była obecna przy porodzie "na każdym etapie". Eksperci? To koszmarny pomysł

Beyonce za kilka tygodni urodzi bliźniaki. Chce, żeby jej 5-letnia córka była obecna przy porodzie. Według ekspertów pomysł jest fatalny.

Beyonce już niedługo zostanie po raz kolejny matką. Tym razem na świat przyjdą bliźniaki i - jak donosi "Daily Star Sunday" - chce, żeby przy porodzie obecni byli jej najbliżsi, w tym 5-letnia córka Blue Ivy.

Rodzice nie chcą, żeby w czasie, kiedy pojawią się bliźniaki, czuła się odsunięta, więc starają się upewnić, że będzie zaangażowana na każdym etapie - informuje tabloid. - Chcą, żeby była w pomieszczeniu i zobaczyła "magiczny rodzinny moment".

Według ekspertów jest to jednak fatalny pomysł zwłaszcza, co się tyczy ostatniej fazy porodu.

To, co może przerażać, to ostatnia faza porodu, która charakteryzuje się intensywnymi skurczami. W momencie, kiedy mama będzie traciła kontrolę może być krzyk, płacz, wycie i wtedy dziecko może się wystraszyć, nie rozumieć co się dzieje, nawet jeżeli będzie na przygotowane. Może być nawet w stanie szoku - tłumaczy w rozmowie z Plotek.pl mgr Anna Mizowska, psycholog rodzinny.

Zdaniem ekspertki, oglądanie ostatniej fazy porodu może mieć dla dziecka długofalowe, negatywne konsekwencje

Dziecko może odtwarzać to w snach jako koszmary senne, może bać się kontaktu z matką, a pojawienie się rodzeństwa zapamiętać w negatywny sposób i zwiększyć wrażenie ogólnej lękowości - dodaje.

Jednocześnie jednak zwraca uwagę, że poród to zdarzenie wieloetapowe, trwające niekiedy nawet kilka dni. Jest rzeczą zupełnie naturalną, że w początkowym okresie dziecko jest jednym z uczestników porodu. Może to zresztą mieć nawet pozytywne skutki.

Jesteśmy po tym odporni na potencjalne stresy w przyszłości. Obecność w takim wydarzeniu może dziecko wzmocnić, pod warunkiem, że nie będzie to ostatni etap. Kiedyś dzieci uczestniczyły w porodach domowych, a jedynie na koniec były wyprowadzane nie tylko z pokoju, ale i z domów. Dzięki temu dźwięki, które się wydobywały, były minimalizowane - kończy Mizowska.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy Beyonce ma urodzić. Niektórzy wręcz spekulują, że już urodziła, ponieważ od tygodnia nie pojawia się w mediach społecznościowych.

Beyonce w zaawansowanej ciąży powiększyła usta? Są teraz ogromne. Jej komentarz nie rozwiewa wątpliwości

JZ

Więcej o:
Komentarze (12)
Ciężarna Beyonce chce, żeby 5-letnia córka była obecna przy porodzie "na każdym etapie". Eksperci? To koszmarny pomysł
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Cc

  Oceniono 9 razy 9

  Padne ze śmiechu. Przecież ona na 100%nie urodzi bliźniaków w sposób naturalny tylko przez cięcie

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 8

  Rewelacyjny pomysł. Trauma dziecka gwarantowana - jak podrośnie nie będzie chciała mieć dzieci i durne geny przestaną się mnożyć.

 • Gość: beksa

  Oceniono 10 razy 4

  Dobrze że nie przy poczęciu.

 • Gość: gość

  Oceniono 2 razy 2

  Głupie brzuchate babsko😬 rzygać mi sie chce tylko ona albo lewandowska albo jeszcze inna z brzuchem. Zacznijcie pisać wreszcie i normalnych kobietach ...

 • judas1

  Oceniono 4 razy 2

  A gdyby córeczka miała 3 lata?

 • Gość: stacey

  0

  No nieee no bez przesady!!!! To trauma dla dziecka na całe życie !!

 • Gość: Mada

  0

  Tak małe dziecko nie musi być zaangażowane na każdym etapie- co za nonsens!
  Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć...może nagle trzeba będzie cesarkę zrobić i co wtedy?
  To dopiero będzia mała miała stresa i zostanie jej w pamięci trauma.
  Wymyślanie!!

 • Gość: im wiecej kasy tym mniej rozumu

  Oceniono 2 razy 0

  Niech kręcą video z porodu - główne zbliżenie na drogi rodne- i potem sprzedadzą MTV itp. Zarobią znow kasę a dzięki powtórkom mala będzie mogla to oglądać jeszcze raz i jeszcze raz..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX