Bartek Jędrzejak przeprasza niepełnosprawną: Zachowałem się jak kretyn! Internauci go bronią. "Wózek nie zwalnia z przepisów"

Bartek Jędrzejak opowiedział o tym, jak wracając z pracy, zapomniał o kulturze na drodze. Postanowił przeprosić kobietę, którą swoim zachowaniem pospieszał podczas jazdy.

Bartek Jędrzejak to charyzmatyczny prezenter pogody, którego widzowie oglądają w stacji TVN24 i niemal każdym odcinku "Dzień Dobry TVN". Choć słynie z dobrego humoru, i jemu czasem puszczają nerwy. O jednej z takich sytuacji prezenter opowiedział we wtorek na Facebooku. Jędrzejak wyznał, że wracając do domu, zdenerwował się na jednego z kierowców, który spowalniał jego jazdę. Gdy okazało się, że pojazd kierowała niepełnosprawna kobieta, postanowił napisać do niej list otwarty, w którym przepraszał za swoje zachowanie.

Wyznanie...Wieczór. Po ciężkim dniu wracam do domu. Obwodnica Warszawy. Lewy pas i cisnę. Chcę dojechać jak najszybciej i odpocząć!!! Być już w domu. Na lewym pasie przede mną samochód. Jedzie wolno, wolniej niż wszystkie. Blokuje "mój" szybki pas. Jadę za nim. W końcu nerwy mi puszczają. Klnę pod nosem, zgrzytam zębami, trąbię i migam światłami. Prawy pas, wymijam, patrząc kto za kierownicą. Za kółkiem siedzi młoda, ładna brunetka, a obok niej na fotelu pasażera złożony wózek inwalidzki. Zrobiło mi się gorąco, nieprzyjemnie, głupio. Cholernie wstyd!!! Zachowałem się jak ostatni kretyn!! Nauczka...Następnym razem, zanim zacznę trąbić i migać światłami, 3 razy się zastanowię.P.S Koleżanko, jeśli kiedyś przeczytasz ten post, to ten narwaniec, co trąbił i świecił, to Ja. Jak kretyn. PRZEPRASZAM!!!!

Internauci docenili jego skruchę i gratulowali odwagi za to, że potrafił przyznać się do błędu.

Chylę głowę - większość by nawet nie zauważyła wózka.
Brawo za samokrytykę! To niełatwa sztuka!
Najważniejsze to umieć przyznać się do błędu. Bartek Jędrzejak, jesteś WIELKI - czytamy.

W dyskusji pojawiły się także odmienne głosy. Internauci twierdzili, że jego niezadowolenie było uzasadnione, a przepisy drogowe dotyczą wszystkich w równym stopniu.

Bartek, ale to, że ktoś jest w jakimś stopniu niepełnosprawny, nie oznacza, że może sobie łamać przepisy...
Nie rozumiem. Osoba niepełnosprawna fizycznie podlega jako kierujący pojazd takim samym regułom, jak inni kierujący. Przecież wręcz organizacje wspierające niepełnosprawnych dążą do tego i apelują, aby wszystkich traktować tak samo. Rozterki Twoje nie mają racjonalnego uzasadnienia.
 A gdyby to był młody, zdrowy mężczyzna? Trąbienie, to trąbienie, a blokowanie lewego pasa, to blokowanie. Niepełnosprawność nie ma tu nic do rzeczy - czytamy.

Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

MK

Więcej o:
Komentarze (149)
Bartek Jędrzejak przeprasza niepełnosprawną: Zachowałem się jak kretyn! Internauci go bronią. "Wózek nie zwalnia z przepisów"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 95 razy 69

  Niepełnosprawność nie tłumaczy łamania przepisów. Ja za takie coś dostałam 300zł mandatu parę lat do tyłu na Alejach Jerozolimskich. Nie ma równych i równieszych. Przepisy KAŻDY użytkownik drogi musi przestrzegać.

 • Gość: Hellga

  Oceniono 86 razy 60

  A odkąd to niepełnosprawni mają przywilej wlec się lewym pasem bez przyczyny? Samochód chyba tak samo sprawny jak każdy inny... albo prawy pas do wyboru..

 • Stan Fish

  Oceniono 46 razy 42

  Po pierwsze nie jezdzi sie lewym pasem nie wiadomo jak dlugo bo obowiazuje ruch prawostronnya po drugie lewy pas nie jest pasem do szybkiej jazdy a jedynie pasem do zmieny kierunku ruchu ewentualnie do wyprzedzania.Te osoby ktore chca sobie jechac 80 na godzine po zabudowanym bo maja jak mysla lewy pas tak naprawde blokuja go innym kierowcom ktorzy chca wjechac na lewy wyprzedzajac pojazd jadacy np 40 na godzine po prawym pasie i wtedy dochodzi do sytuacji ze jadac sobie 50 czy 60 trzeba przyspieszac do 80 bo jelop za plecami bedzie trabil i mrugal swiatlami.

 • herrporcupine

  Oceniono 29 razy 27

  Eee, no bez żartów. Niepełnosprawny w przystosowanym samochodzie jest pełnosprawnym uczestnikiem ruchu.

 • Gość: wójt woma to mówi!

  Oceniono 30 razy 24

  Temu odwaliło z wyrzutami sumienia...Kółka w samochodzie brunetka miała chyba sprawne? Nie chodzi nawet o denerwowanie złośliwą jazdą (bo była to bardzo głupia jazda) innych kierowców ale to jest cholernie niebezpieczne! Życze tej dziewczynie zdrowia i zejścia z wózka ale tutaj należał jej się ewidentnie mandat za stwarzanie zagrożenia w ruchu.

 • Gość: taka prawda

  Oceniono 31 razy 23

  A przepraszam bardzo, co z tego że była niepełnosprawna??
  Jest takim samym użytkownikiem dróg jak każdy inny i obowiązują ją takie same zasady. Z jazdę lewym pasem i blokowanie ruchu PORD przewiduje określone konsekwencje. W tym samy PORDzie nie ma mowy że osoba niepełnosprawna jest zwolniona z tego obowiązku.

 • Gość: Jan

  Oceniono 22 razy 20

  Bartek brawo za samokrytykę , ale ta pani też powinna się bić w piersi.
  Kodeks wyrażnie mówi że zabronione jest bezpodstawne blokowanie i spowalnianie jazdy innym pojazdom.
  Poza tym skąd wiadomo że wózek był jej może komuś wiozła?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX