Książę Harry nigdy o tym nie mówił. "Większość życia spędziłem na wmawianiu sobie, że mam się dobrze"

Książę Harry przyznał, że śmierć matki wywołała u niego traumę, z którą nie potrafił sobie poradzić przez lata. Pomoc terapeuty i wsparcie brata umożliwiły mu poradzenie sobie z problemem.

Książę Harry przez lata unikał mówienia o swojej matce. Dopiero w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że śmierć księżnej Diany pozostawiła w jego życiu pustkę, którą wciąż stara się wypełniać. Teraz Harry zdobył się na jeszcze bardziej osobiste wyznanie w wywiadzie dla "The Telegraph". W rozmowie z dziennikarką Bryony Gordon przyznał, że przez lata tłumił w sobie emocje. Choć wmawiał sobie, że radzi sobie świetnie, tak naprawdę ignorował problem.

Większość swojego życia spędziłem na wmawianiu sobie, że mam się dobrze. Utrata mamy w wieku 12 lat i tłumienie emocji przez ostatnich 20 lat odcisnęło piętno nie tylko na moim prywatnym życiu, ale też zawodowym. Moim sposobem na radzenie sobie z problemem było chowanie głowy w piasek. Starałem się nawet nie myśleć o mamie, bo w czym miałoby mi to pomóc?

Najgorsze miało jednak dopiero nadejść. Jako dwudziestokilkulatek Harry przeżył dwa lata, które wspomina jako okres "totalnego chaosu" zakończony wizytą u terapeuty. Ważną rolę odegrał wtedy książę William, który był dla brata "ogromnym wsparciem".

Dziś czuję się dobrze. (...) W końcu mogę brać serio moją pracę i moje prywatne życie. Umiem się angażować, a to niezwykle ważne.

Książę Harry w szkole. Chłopiec pyta go, czy będzie królem. Reakcja? Spójrzcie na te miny!

WJ

Więcej o:
Komentarze (41)
Książę Harry nigdy o tym nie mówił. "Większość życia spędziłem na wmawianiu sobie, że mam się dobrze"
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 61 razy 61

  Wcale sie nie dziwie. To logiczne ze śmierć matki i to co sie działo między rodzicami wczesniej, odbiło sie na psychice dziecka. Zwłaszcza tak "publiczna" i szeroko komentowana śmierć, pogrzeb, nagonka medialna na cała rodzinę. Jeden jest silniejszy psychicznie, a drugi potrzebuje wsparcia. Nie ma sie czego wstydzić. Nic co ludzkie, nie jest nam obce. Grunt to wyjść na prostą.

 • Gość: gość

  Oceniono 45 razy 33

  Strata kochającej mamy zawsze boli, bez względu na to ile ma się lat. A co dopiero kiedy to dotyczy 12-latka otoczonego przez dziennikarzy, którego ojciec bardziej interesuje się kochanką niż synami, a babka to zimna ryba niezdolna do okazywania uczuć. Do tego jak zawsze "życzliwi" ludzie plotkujący, że jego matka była puszczalska a on jest synem jednego z jej kochanków. Każde dziecko by to przeżywało a dla Windsorów najlepszym sposobem na wychowanie jest oddanie dzieciaka pod opiekę niani a potem szkoła z internatem i żelazną dyscypliną. To wmawianie sobie, że jest dobrze to też specyfika rodziny królewskiej - np. Królowa, która udawała, że jest ok kiedy Filip zdradzał ją z kim popadnie. Później nie rozumiała wściekłości Diany, że Karol ma kochankę. Przy takiej rodzinie to cud, że Harry wyrósł na w miarę przyzwoitego faceta (chociaż skandali i tak nie uniknął), ale to raczej zasługo genów odziedziczonych po matce...

 • Gość: cezar85

  Oceniono 22 razy 6

  Wybitnie przystojny mężczyzna. Jakby się tak do niego przytulic...

 • kontra.punkt

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśłi po Brexicie Windsorowie stracą tron, Harry zostanie wybrany na pierwszego prezydenta.

 • Gość: Tomasz

  Oceniono 4 razy 2

  Znam jego ból, bo mama zmarła mi w wieku gdy miałłem 4 lata.
  Moja historia zapisana w ostatnim rozdz ksiązki: "Aut!- relacje spoza boiska.
  za darmo na: ZycieToWiecej.com
  Polecam całą książkę. Jest jeden skuteczny balsam na nasze wszystkie rany, ale znajdziesz go tam gdzie wiekszosć nie chce szukać.

 • Gość: wanda

  0

  Mamo dziekuje za wszystko! Kocham Cie Twoja corka WANDA

 • Gość: WANDA

  Oceniono 1 raz -1

  Kochanie moje najcudowniejsze pamietasz jak ja mowilam Tobie zawsze ze masz najcudowniejsze serduszko na swiecie!!!!!! Zapomijmy o czasie przeszlym! Czeka nas piekne zycie w przyszlosci! Tylko Ty i ja! Kochanie nikt ani nic tego nie zmienni!!!!!!! Kocham Cie Twoja na zawsze Wanda przyszla zona!

 • Gość: Wanda

  Oceniono 1 raz -1

  Nigdy nie pozwole kochanie aby lzy plynely z twych oczu bo zabardzo cie kocham! Kto by Cie tak pokochal jak nie ja????? Pamietaj w mym serduszku jestes i byles na zawsze!!!!! Toja Wanda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX