Biografka rodziny królewskiej ujawnia szokujące szczegóły z życia Diany. "Okaleczała się, kiedy była w ciąży...". Jest też o romansie Karola z Camillą

Księżna Diana cierpiała na liczne zaburzenia psychiczne, a brak satysfakcji z małżeństwa z księciem Karolem tylko je potęgował. Z najnowszej biografii księcia dowiadujemy się dużo szczegółów na temat mało znanej strony Diany.

Na początku kwietnia światło dzienne ujrzy najnowsza książka Sally Bedell Smith, biografki rodziny królewskiej. W biografii księcia Karola autorka opisała nieznane dotąd fakty na temat skomplikowanej relacji księcia Karola i księżnej Diany, a także ciągnącego się latami romansu Karola z Camillą Parker-Bowles. Dużo miejsca w książce zajmuje także opis licznych zaburzeń psychicznych, z którymi zmagała się księżna, a które rzutowały na jej relację z Karolem.

Jak czytamy we fragmentach przedpremierowo opublikowanych przez wydawnictwo, księżna miała notorycznie poniżać i naśmiewać się ze swojego męża, krytykując nawet fakt, że ten przed snem modlił się przy łóżku. Dokuczała mu ponoć także z tego powodu, że nigdy nie zostanie królem - to właśnie te słowa miały go boleć najbardziej.

Karol musiał znosić wybuchy Diany, uspokajał ją i próbował zmieniać temat. W końcu stawał się na tyle sfustrowany, że zostawiał ją samą - pisze Bedell Smith.

Księżna DianaKsiężna Diana Alpha Press / Alpha Press

Według relacji biografki, Diana także nie miała lekko, ponieważ w rodzinie królewskiej czuła się osamotniona. Winne temu były także liczne zaburzenia psychiczne, które przez lata bagatelizowała.

Jednym z najsmutniejszych aspektów krótkiego i tragicznego życia Diany było to, że jej przyjaciołom i rodzinie nie udało się nakłonić jej do leczenia i zażegnania licznych symptomów umysłowej niestabilności... bulimii, samookaleczenia, depresji, ostrych stanów lękowych, paranoi. Targały nią uczucie pustki i odłączenia od rzeczywistości, bała się porzucenia, miała trudności w utrzymaniu relacji. Najbliższych trzymała w niepewności przez swoje wahania nastroju: przeplatające się wybuchy gniewu i rozkapryszenia.

Nie pomagało na pewno to, że wielokrotnie odnajdywała dowody na bliską relację łączącą Karola i Camillę Parker-Bowles: słyszała ich rozmowy, a raz znalazła nawet bransoletkę z wygrawerowanymi inicjałami kochanki. W ramach zemsty robiła mężowi sceny przy ludziach, a nawet okaleczała się na jego oczach żyletkami, szkłem i nożami. 

Próbowała nawet rzucić się ze schodów, kiedy była w trzecim miesiącu ciąży - dodaje Bedell Smith.

Para od 1986 roku wiodła oddzielne życia, jednak rozwód orzeczono dopiero dekadę później.

Księcia George'a znacie dobrze, a inne "royal babies?" Tak samo urocze! Nasz faworyt - książę Szwecji

MK

Więcej o:
Komentarze (46)
Biografka rodziny królewskiej ujawnia szokujące szczegóły z życia Diany. "Okaleczała się, kiedy była w ciąży...". Jest też o romansie Karola z Camillą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ma

  Oceniono 112 razy 76

  Ta pseudo biografka celowo pomyliła przyczynę ze skutkiem - trudno o stabilność psychiczną żyjąc przez całe małżeństwo w trójkącie.

 • Gość: brak nicku

  Oceniono 82 razy 52

  Ale żenada. I Karol autoryzował coś takiego? Chyba nie chcę w to wierzyć.
  Znałam kiedyś jednego psychopatę. Wszystkie jego byłe kobiety były dewaluowane w ten sposób (do wyboru): niestabilna emocjonalnie, alkoholiczka, zazdrośnica, niewierna, nawiedzona, kłamczucha itp. A on Biedny Miś :D

 • sowca

  Oceniono 48 razy 28

  Bzdury. O tym, że Diana okaleczała się w ciązy, wiadomo od czasów jej biografii opublikowanej przez A.Mortona w 1992 bodaj roku - czyli od ponad 20 lat. Nieprawdą jest też, że nie leczyła się depresji i bulimii, to właśnie jej przyjaciele nakłonili ją do terapii i leczenia i już na początku lat 90 widać było poprawę jej zdrowia. Idiota Karol mógłby przestać opluwać żonę już nie tylko z szacunku dla zmarłej, ale także z szacunku dla synów.

 • Gość: gosc

  Oceniono 60 razy 28

  Zmarla nie moze sie bronic, wiec ten belzebub wybiela sie jak moze, zanim obejmie tron.
  belzebub z tego frajera

 • zyczliwyczytelnik

  Oceniono 66 razy 26

  Mnie zastanawia tylko jeden fakt: mając za żonę Dianę Karol wolał Camillę ???

 • Gość: garbata

  Oceniono 35 razy 23

  Za życia Diany pisano same peany na jej cześć, teraz wylewają na nią wiadra pomyj.....
  Zarówno jedna jak i druga metoda, ma tyle wspólnego z prawdą, jak to, że jestem młoda i śliczna.......

 • student_zebrak

  Oceniono 12 razy 8

  Diana wniosla w posagu dziewictwo, ale Camila wniosla do zwiazku ars amandi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX