;

Są wyniki sekcji zwłok George'a Michaela. Dotychczasowe teorie zostały obalone

George Michael

George Michael (Mat. prasowe)

George Michael zmarł śmiercią naturalną, do której doprowadziły przewlekłe choroby serca i wątroby. Śledztwo w sprawie śmierci muzyka wreszcie zostało zakończone.

George Michael niespodziewanie zmarł w pierwszy dzień świąt ubiegłego roku. Badanie przyczyn jego śmierci trwało aż do dziś. We wtorek w południe ujawniono ostateczne wyniki sekcji zwłok, które obaliły liczne teorie. Wykazały one jednoznacznie, że gwiazdor zmarł śmiercią naturalną, do której pośrednio przyczyniły się choroba serca i wątroby.

Dochodzenie w sprawie śmierci George'a Michaela zostało zakończone. Jak udało nam się ustalić, przyczyną śmierci była kardiomiopatia rozstrzeniowa z zapaleniem mięśnia sercowego oraz stłuszczenie wątroby. Ze względu na to, że okoliczności wskazują na śmierć naturalną, kolejne śledztwo w tej sprawie nie będzie już prowadzone. Nie ma potrzeby, aby stawiać kolejne pytania odnośnie tej sprawy. Rodzina i najbliżsi proszą o uszanowanie prywatności - podał do informacji Darren Salter, koroner Oxfordshire.

Wcześniej pojawiały się liczne spekulacje, że to narkotyki zabiły muzyka. Z kolei jego wieloletni partner Fadi Fawaz utrzymywał, że choć gwiazdor poradził sobie z uzależnieniem od substancji odurzających, wciąż cierpiał na depresję. Był przekonany, że muzyk popełnił samobójstwo.

W związku z tym, że udało się ustalić przyczynę śmierci, piosenkarz wkrótce będzie mógł zostać pochowany. Data pogrzebu nie została jeszcze podana do wiadomości. 

Nie żyje George Michael. Miał 53 lata

MK

Dobrze wiedzieć, gdzie znajdują się te narządy. Wiesz, co zaznaczono na grafice? [QUIZ]
1/10Zacznijmy od czegoś naprawdę prostego. Na grafice zaznaczone są...

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (31)
Są wyniki sekcji zwłok George'a Michaela. Dotychczasowe teorie zostały obalone
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Byłam na koncercie Georga Michaela

  Oceniono 32 razy 22

  Teorii spiskowych wokół śmierci George Michaela nie powstydziłby się sam Antoni Macierewicz... W końcu rodzina będzie mogła go pochować. Szkoda tylko, że tego wspaniałego głosu już nigdy nie usłyszymy na żywo.

 • kocurxtr

  Oceniono 11 razy 11

  siadły serce i wątroba
  każdy kto zna działanie dragów i alkoholu nie ma wątpliwości co do przyczyny
  ...
  szkoda go
  zaje muzę robił

 • mer-llink

  Oceniono 15 razy 11

  Niech spoczywa w spokoju.
  P.S> Szkoda, że nasi dzielni ekshumologowie nie mają takich sukcesów. Szukają i szukają, a jak dotąd żadne niewątpliwe odkrycie na wszystkich sekcjonowanych szczątkach trotylu, helu i pozostałości bomby barycznej im się nie powiodło... Że co, że jedynym, który dotąd odkrył trotyl był pan Gmyz? Cierpliwości. Za chwilę zostanie to potwierdzone przez powołane osoby z podkomisji. Ze stemplem. I z poświadczeniem. A za zgodnośc podpisze to Sam Pan Hetman Misiewicz.

 • elenem

  Oceniono 8 razy 8

  Na cos trzeba umrzeć. Lubiłam jak śpiewał, bez względu na jego zycie... szkoda człowieka. Rozumiem ze co wrażliwsi ludzie nie wytrzymują obecnego życia, wszedzie fałsz i obłuda.

 • Gość: cezar85

  Oceniono 24 razy 6

  Żywy-nieżywy, i tak szalenie przystojny i aż trudno się oprzeć, żeby go nie przytulic.

 • Gość: Muzyk

  Oceniono 5 razy 5

  Nic tego juz nie zmieni.....jest mi straszne smutno i źle ze juz nigdy nie usłyszę jego idealnego głosu.
  Nie interesuje mnie z kim spał czy z kim pił. I nikogo to nie powinno interesować! !!! Fakt jest straszny ze go po prostu....NIE MA:/

 • badziewiak66

  Oceniono 5 razy 3

  Typowe dla osób nadużywających kokainy i pijących sporo alkoholu. Czyli nic nie jest wyjaśnione. W każdym razie rozstrzenie osierdzia ( zaciskające zapalenie osierdzia ) daje ostre objawy i trudno zrozumieć jak to możliwe że Michalel tego nie leczył. To także przypadłość osób z utratą odporności.

 • Gość: qwerty

  Oceniono 21 razy 3

  no dobra, przyznać się - kto po przeczytaniu "kardiomiopatia rozstrzeniowa", zrobił ctrl c + ctrl v i po przeniesieniu się na stronę wiki?

  a swoją drogą co my tam mamy:
  Chorobę mogą powodować:
  - najczęściej wirusy (np. wirus Coxackie B), które powodują zapalenie mięśnia sercowego;
  - alkohol;
  .................
  - zakażenie wirusem HIV;
  - kokaina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane