Były naczelny "Faktu" chciał przeprowadzić wywiad z Dodą. Poległ w PIERWSZEJ minucie. "Źle pan zaczął. Już mam do pana awersję"

Doda rozprawiła się w trakcie wywiadu z byłym naczelnym "Faktu". Dziennikarz źle zaczął, a potem było już tylko gorzej.

Doda nie jest osobą, której można coś nakazać albo do czegoś zmusić. Przekonał się o tym były naczelny "Faktu", Grzegorz Jankowski. Po opuszczeniu tabloidu zaczął pracę w Superstacji, gdzie dostał autorski program "Polska w kawałkach". Superstacja opublikowała właśnie wywiad, jaki przeprowadził z Dodą w sposób, delikatnie mówiąc, daleki od profesjonalizmu.

 

Fatalny był już sam początek, który negatywnie nastawił piosenkarkę do dziennikarza. Ten bowiem zapytał ją, czy to prawda, co przeczytał w gazetach, że Doda boi się wojny i chce sobie zbudować... schron. Pytanie miało zapewne "ustawić" luźną atmosferę wywiadu, ale okazało się wybitnie nietrafione. Doda bowiem powiedziała, że nie lubi rozmawiać o tabloidach.

Jest pani bohaterką tabloidów, więc pani musi - wszedł jej w słowo Jankowski.

Niczego gorszego nie mógł powiedzieć.

Nie, nie muszę - odparła mu lodowatym tonem Doda.
To inaczej, grzecznie pytam w takim razie, grzecznie proszę - odparł.
Nie, nadal nie odpowiem. Źle pan zaczął. Już mam do pana awersję - Doda była nieprzejednana.

Dziennikarz również był uparty i sformułował to pytanie inaczej. Doda odparła, że nie może mówić o takich rzeczach, bo to... tajemnica państwowa. Jankowski z kolei spytał ją, czy ma pozwolenie na broń. Przyznała, że od dawna.

Nosi pani broń w ogóle? - padło kolejne pytanie.

Doda wskazała dłońmi na swoją obcisłą sukienkę, pod którą nie dałoby się wcisnąć nawet igły, i powiedziała:

Tak, nawet teraz mam przy sobie cały magazynek.

Było widać, że nie zamierza ułatwiać Jankowskiemu pracy. Przerwała pytanie o słynną scenę, podczas której w skąpym stroju podała prezydentowi Dudzie tort mówiąc, że to nieprawa, że "wszyscy o tym do dzisiaj mówią". Nerwy Jankowskiego zostały wystawione na ciężką próbę.

To ja prowadzę wywiad i pozwolę sobie zapytać panią, dlaczego pani wprowadziła prezydenta w zakłopotanie tym strojem? - zapytał w końcu.
Musi pan złożyć reklamację do okulisty. Te okulary nic nie dają. To nie był goły tyłek, to była pupa w koronkowych spodniach. Nie sądzę, żeby koronkowe spodnie mogły głowę państwa wprowadzić w zakłopotanie, prezydent ma gorsze sprawy na głowie.

Pytania były tendencyjne, ale Doda już na początku przestała traktować dziennikarza poważnie. W pewnym momencie zarzuciła mu wręcz, że brakuje mu dystansu. Mimo to wywiad trwał pół godziny i Jankowskiemu udało się namówić piosenkarkę na kilka zwierzeń.

JZ

Więcej o:
Komentarze (165)
Były naczelny "Faktu" chciał przeprowadzić wywiad z Dodą. Poległ w PIERWSZEJ minucie. "Źle pan zaczął. Już mam do pana awersję"
Zaloguj się
 • demokrex

  Oceniono 337 razy 283

  Nieprzepadam za Dodą .ale za to jak sprowadziła rynsztokowego dziennikarzynę na swoje miejsce (do rynsztoku) ma u mnie dużego plusa,szacun.

 • Gość: nmm

  Oceniono 214 razy 180

  Doda Dodą, ale dziennikarz zachował się naprawdę karygodnie i nieprofesjonalnie. Żaden dziennikarz nie powinien tak się zachowywać podczas wywiadu. Chłopie zmień zawód ! Szacun, dla Dody za opanowanie bo ja bym już dawno wyszła i strzeliła mu w pysk.

 • Gość: kr

  Oceniono 180 razy 152

  " Nie sądzę, żeby koronkowe spodnie mogły głowę państwa wprowadzić w zakłopotanie, prezydent ma gorsze sprawy na głowie"

  Jak by mi ktoś powiedział, że kiedyś napiszę, że lubię Dodę...

 • Gość: Ewa

  Oceniono 152 razy 92

  Re we la cja! Przeinteligentna dziewczyna. Na spokojnie i z dużą klasą rozsmarowała kolesia. Duże brawa. Ps. Pieknie wyeksponowane nogi :).

 • norik

  Oceniono 76 razy 64

  Jak wielu nie przepadam za Dodą, szczególnie po jej "wynurzeniach" w sprawie Smoleńska. Jednak to co ten dziennikarz zaprezentował, to nie tylko głupota i chamstwo, to wręcz ordynarny debilizm. Nie dziwię się Dodzie, że poczuła do niego awersję.
  Gratuluję Dodzie spokoju i jednak taktu. Tego zdecydowanie brakowało temu napastliwemu debilowi.

 • Gość: Z

  Oceniono 66 razy 58

  "Fakt" i wszystko jasne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX