Ashton Kutcher otworzył SAG Awards mocnym przemówieniem, ale na Twitterze poniosło go jeszcze bardziej. "Krew się we mnie gotuje!"

Ashton Kutcher nie popiera decyzji nowego prezydenta i chce, aby wszyscy o tym wiedzieli.

Swoją prezydenturę Donald Trump rozpoczął podpisaniem kilku kontrowersyjnych dekretów. Zgodnie z ostatnim z nich uchodźcy, między innymi z Syrii, nie mają prawa wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Wstrzymano także wydawanie wiz dla imigrantów z siedmiu krajów, w których dominującą religią jest islam. Ponieważ decyzje Trumpa nie są popierane przez większość, ludzie wychodzą na ulice, aby manifestować swój sprzeciw. Wiele protestów odbywa się na amerykańskich lotniskach, gdzie imigranci są przetrzymywani i odsyłani do swoich krajów.

Również podczas gali SAG Awards 2017, która odbyła się w niedzielę, nie zabrakło krytycznych komentarzy na temat postępowania nowego prezydenta. Jeden z nich można było usłyszeć już podczas mowy powitalnej, którą w tym roku wygłosił Ashton Kutcher. Zanim aktor przeszedł do tradycyjnych żartów, z jego ust padło parę gorzkich słów.

Witam wszystkich zgromadzonych tutaj, a także w domach oraz na lotniskach, którzy należą do MOJEJ Ameryki. Jesteście częścią tkanki, którą tworzymy wszyscy. Kochamy was i witamy - powiedział, po czym przeszedł do dalszej części przemówienia.
 

Aktor zabrał głos na ten tema już kilka godzin wcześniej na Twitterze, gdzie tłumaczył, dlaczego przy szacunku do prezydenta nie szanuje jego polityki. Odniósł się także do sytuacji swojej żony, Mili Kunis, która pochodzi z terenów byłego Związku Radzieckiego.

Moja żona przyjechała do tego kraju jako uchodźca w samym środku zimnej wojny. Krew się we mnie gotuje! - napisał.

Podczas SAG Awards 2017 swój sprzeciw zamanifestowali także Kerry Washington, Julia Louis-Dreyfus, Mahershala Ali czy znany z "Teorii Wielkiego Podrywu" Simon Helberg z żoną.

MK

Więcej o:
Komentarze (110)
SAG Awards 2017. Ashton Kutcher skrytykował decyzję Trumpa o niewpuszczaniu uchodźców. "Witam wszystkich zgromadzonych na lotniskach"
Zaloguj się
 • Gość: marek

  Oceniono 45 razy 27

  dlaczego nie zakazal wjazdu do usa muzulmanom z arabii saudyjskiej,turcji,egiptu,emiratow arabskich przeciez wszystkie zamachy terorystyczne w ameryce to ich dzieło ,ci muzulmanie ktorym zakazal wjazdu z krajow bliskiego wschodu nie organizowali ZADNEGO zamachu w usa. Sadze ze pan trump poniewaz ma w w/w krajach powazne fortuny i prowadzi z nimi interesy wlasnie dlatego ci moga nadal wjezdzac. To sie nazywa hipokryzja !

 • Gość: Wacław Adzieje

  Oceniono 33 razy 17

  "Moja żona przyjechała do tego kraju jako uchodźca w samym środku zimnej wojny." Rok 1991 - rzeczywiście sam środek zimnej wojny.

 • korgan123

  Oceniono 59 razy 11

  Uchodźcy to mieszkańcy Syrii, którzy uciekli do Libanu i Turcji i tam przebywają. Cała reszta, która pcha się do Europy i USA to horda najeźdźców, która dąży do zaprowadzenia szariatu na świecie.

 • Gość: Krakus

  Oceniono 55 razy 11

  Kutcher , potwierdź swoje słowa i zaproś do domu 10 syryjskich muzłumanów , utrzymuj ich przez rok . To zrobi wrażenie na Trumpie . A nie wstawiaj smętne gadki prze sutą kolacją z baterią najlepszej whisky w tle , ubrany w smoking za 15 tys USD .

 • Gość: dfd

  Oceniono 50 razy 10

  Marnie widze tą opozycje w USA skoro za krytykę Trumpa zabierają się ichniejsze Karolaki

 • stachkaz47

  Oceniono 19 razy 9

  Cała EUROPA wstrząśnięta.
  Środek zimnej wojny w 1991r.
  Czekali specjalnie z ta zimną wojną aż KUTCHERA urośnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX