Ryszard R. w listopadzie został zatrzymany przez policję. Postępowanie nadal trwa. Nowe fakty? "Biegły napisał, że..."

Ryszard R. nie komentuje doniesień w sprawie listopadowego incydentu z bronią. O tym, na jakim etapie jest śledztwo w sprawie nabojów, które znajdowały się w jego broni, informuje nas Alina Szram, prokurator z brodnickiej prokuratury.

Ryszard R. 15 listopada został zatrzymany przez policję, po tym jak pod wpływem alkoholu awanturował się przed swoim domem z bronią palną w dłoni. Piosenkarz po interwencji służb został przewieziony do izby wytrzeźwień, a następnie na obserwację psychiatryczną do pobliskiego szpitala.

Choć wcześniej podawano, że groził najbliższym i policji, informacje okazały się nieprawdziwe. Mówiło się, że gwiazdor chciał popełnić samobójstwo. Jak informuje "Twoje Imperium", postępowanie na temat tego, czy ktoś go do tego nakłaniał, zostało umorzone.

Pan Ryszard R. złożył zeznania, z których wynika, że nikt go nie namawiał, nikt mu nie pomagał, ani nikt nie przysłużył się do tego, że takie zdarzenie miało miejsce - mówi prokurator brodnickiej placówki w rozmowie z tygodnikiem.

Prowadzone jest natomiast postępowanie odnośnie tego, czy Ryszard R. legalnie wszedł w posiadanie nabojów do broni. O to, na jakim jest ono etapie, spytaliśmy prokurator Alinę Szram z brodnickiej prokuratury.

Z formalnego punktu widzenia opinia [biegłego - przyp. red.] już wpłynęła, jest ona dosyć skomplikowana w swojej treści. Nie jest proste odpowiedzieć na pytanie, czy [naboje - przyp. red] posiadał legalnie czy nielegalnie, bo to jest kwestia zawiłej nomenklatury i pewnych kwestii prawnych. Na usprawiedliwienie tezy mogę tylko powiedzieć, że biegły napisał, że naboje powinny być przystosowane do określonego zezwolenia na posiadanie broni, ale jest możliwość użyczenia nabojów i jeżeli on dostał te naboje od kogoś, to formalnie trudno mówić o popełnieniu przestępstwa.
Ta opinia jest dosyć enigmatyczna w swojej treści, bo odwołuje się do skomplikowanego stanu prawnego, który obowiązuje w tej chwili w państwie. Do końca tego tygodnia, najdalej do następnego, zostanie wydana decyzja końcowa. Formalnie mogę tylko powiedzieć, że opinia wpłynęła i śledztwo zmierza ku końcowi - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl prok. Szram.

MK

Więcej o:
Komentarze (42)
Ryszard R. w listopadzie został zatrzymany przez policję. Kiedy koniec postępowania? Prokurator: Opinia wpłynęła, śledztwo zmierza ku końcowi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: vandersexxx

  Oceniono 44 razy 44

  W nagłówku piszecie Ryszard R., a w kolejnym akapicie Rynkowski. Wy wiecie w ogóle, kiedy się stosuje ten zabieg, czy tylko tak walicie na oślep?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 18 razy 16

  "Nie jest proste odpowiedzieć na pytanie, czy [naboje - przyp. red] posiadał legalnie czy nielegalnie"

  To tak jak z protestem opozycji w Sejmie, jedni twierdzą że legalny, inni że powinni siedzieć za kratami nawet do 10 lat. Skomplikowana ta Polska jest :)

 • Gość: asfasdf

  Oceniono 15 razy 15

  Czyli wg "biegłych-przebiegłych" jak sie ma naboje od kogos to sa legalne bo są użyczone. Ładne krętactwo.

 • Gość: 987

  Oceniono 13 razy 9

  acha... czyli jak zastrzelę kogoś kupionym nabojem - to kogoś zamordowałem, a jak kogoś zastrzelę pożyczonym nabojem to w sumie nie wiadomo co zrobiłem bo stan prawny jest skomplikowany?

 • Gość: bo

  Oceniono 21 razy 7

  Uwielbiam te hejty. takie polskie, takie nasze...
  Szczęśliwy, kto się stąd wyprowadził.

 • Gość: BB

  Oceniono 28 razy 4

  Nigdy go nie lubiłam. Przyjechał kiedyś do Wrocławia na otwarcie kompleksu rozrywkowego, gdzie miał śpiewać. Inwestor przedstawił mu architektów, a ten bufon odwrócił się i poszedł sobie. Takiego lekceważenia nie spodziewaliśmy się. Pamiętam wywiad z nim: płakał, że nie miał czasu zając się żoną i ona zmarła na raka piersi. Oczekiwał współczucia! Bufon i tyle.

 • Gość: qwerty

  Oceniono 7 razy 3

  "...Z formalnego punktu widzenia opinia [biegłego - przyp. red.] już wpłynęła, jest ona dosyć skomplikowana w swojej treści. Nie jest proste odpowiedzieć na pytanie, czy [naboje - przyp. red] posiadał legalnie czy nielegalnie, bo to jest kwestia zawiłej nomenklatury i pewnych kwestii prawnych. .."

  w tłumaczeniu na polski:
  pan rynkowski jest osoba publiczną, artystą i celebrytą, w związku z czym obowiązują go inne niż ogół polaków, normy. gdybyśmy ciebie drogi czytelniku złapali z łuską (nielegalną oczywiście) od naboju pistoletowego, albo z "gwizdkiem" z marihuaną, to byś resztę swego podłego żywota spędził w lochhu, albo co najmniej na salach sądowych.
  ale jeśli jesteś celebrytą, to (o ile nie zabijesz kogoś na przejściu dla pieszych, prowadząc auto pod wpływem kokainy) możesz liczyć na naszą opieszałość, pokrętne opinie biegłych, okoliczności łagodzące, brak wolnych terminów na wokandzie, wywiady w telewizjach śniadaniowych.
  zapiszemy numer twojej komóry, kiedyś się odezwiemy, gdy trzeba będzie doyebać rządzącym i pochodzić (popodskakiwać) na spędach KODu.
  trzym się rysiu... i nie dotykaj tego białego, o którym się tak szybko gada..

 • staefun

  Oceniono 4 razy 2

  "prokurator z brodnickiej prokuratury"
  -
  Chyba powinno być "prokurator zbrodniczej prokuratory"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX