Michał Figurski w szpitalu. Przeszedł przeszczep nerki i trzustki. "Należy brać pod uwagę powikłania"

Michał Figurski znów przebywa w szpitalu. Dziennikarz przeszedł operację przeszczepienia nerki i trzustki.

Michał Figurski w piątek trafił do jednego z warszawskich szpitali. Dziennikarz przeszedł tam operację przeszczepienia nerki i trzustki. Na przeszczep czekał od kilku miesięcy. Problemem było znalezienie odpowiedniego dawcy.

W piątek dowiedział się, że ma szansę na nerkę i trzustkę. Dawca to młoda ofiara wypadku - przyznała w rozmowie z SE.pl osoba związana z rodziną.

Jak czytamy w tabloidzie, dziennikarz przebywa obecnie na Oddziale Instensywnej Opieki Hematologicznej, gdzie jest pod stałą opieką lekarzy. Operacja przeszła pomyślne, teraz należy już tylko czekać, czy nie dojdzie do powikłań. Najgorszym scenariuszem byłoby odrzucenie przeszczepionych organów.

Każdy ma nadzieję, że przeszczepy się powiodły. Po samej operacji konieczne jest przyjmowanie leków, które zapobiegają odrzutowi. Chorzy w ciągu miesiąca powinni wrócić do normalnego życia, a nawet do pracy. Należy jednak brać pod uwagę powikłania i kwestie odrzutów - wyjaśnił dla SE.pl  lek. med. Sławomir Rejowski.

Nie wiadomo, ile czasu na rekonwalescencję będzie potrzebował Figurski. Na razie na pewno nie zobaczymy go w Polsacie, gdzie współprowadzi program "WidziMiSię".

Nie ma go w grafiku do końca miesiąca, nie wiemy, jak będzie w styczniu - czytamy.

Dziennikarz od lat zmaga się z cukrzycą. To ona prawdopodobnie była przyczyną wylewu, którego Figurski doznał we wrześniu 2015. Po przebytej operacji przez dwa tygodnie był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej, potem już nie odzyskał pełnej sprawności i poruszał się przy pomocy wózka inwalidzkiego.

AW, WJ

Więcej o:
Komentarze (74)
Michał Figurski w szpitalu. Przeszedł przeszczep nerki i trzustki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • semigetuza

  Oceniono 34 razy 22

  człowieku, nie przeginaj, Panie Figurski zycze Panu powodzenia. Niech się Pan nie poddaje, jest Pan jeszcze młody, ma Pan silny organizm, inaczej już by Pana nie było. Jeśli Pan przeczyta komentarz niech Pan pamięta, ze choć nie znam Pana osobiscie i za Panem nigdy nie przepadalem teraz jestem z Panem, Panie Michale

 • leoleo

  Oceniono 19 razy 13

  w andrychowie 8 m-cy czekałem na wizytę do neurologa, który neuralgię wirusową zdiagnozował jako fizyczny uraz mózgu: figura to nie mój idol ale niach zdrowieje

 • Gość: gosc

  Oceniono 19 razy 7

  to kara boska --jeszcze czekam aż dopadnie jego chudego kolesia

 • Gość: Kiki

  Oceniono 49 razy 7

  Chciałabym mu współczuć ,ale pamiętam jakim butnym był człowiekiem przed chorobą i jak naigrywał się z innych , myślę ze ta choroba to taka kara od losu aby pan Figurski miał czas na refleksję

 • Gość: kluchu

  Oceniono 18 razy 6

  Życzę mu zdrowia, ale co to za persona ważna niezwykle, żeby tak na caly kraj. Może jednak trochę rozsądku warto by zachować.

 • lech2011

  Oceniono 3 razy 3

  Ukrainki w szlochu...

 • Gość: qqq

  Oceniono 5 razy 3

  Figurski, Figurski a to przypadkiem nie ten co szydził z Ukrainek? Nie żal mi go.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX