Katarzyna Chrzanowska z "Adama i Ewy" zamieszkała w Hiszpanii. Uciekła tam przed... na pewno zrozumiecie

Katarzyna Chrzanowska z "Adama i Ewy" miała romans z Bogusławem Lindą, jej mąż zmarł tragicznie, a niedługo potem w wypadku zginął jej przyjaciel. Obecnie aktorka zamieszkała w Hiszpanii. Powód? W pełni go rozumiemy.

Katarzyna Chrzanowska zagrała główną rolę żeńską w uwielbianym przez widzów serialu "Adam i Ewa". Kiedy zaczęto produkcję, w roku 2000, Chrzanowska miała 36 lat. Partnerował jej Waldemar Goszcz, aktor wtedy 26-letni. Serial doczekał się 187 odcinków emitowanych w trzech seriach.

Choć Katarzyna Chrzanowska dzięki serialowi zyskała ogromną popularność, nie była przed kamerą nowicjuszką, wręcz przeciwnie: miała za sobą kilkanaście ról, m. in. w "Pograniczu w ogniu".

W 1988 roku, na planie serialu "Crimen, spotkała się z Bogusławem Lindą. On miał wtedy 36 lat i był sławnym aktorem podbijającym niezliczone serca kobiece. Ona, niespełna 25-letnia, również miała już za sobą pewne doświadczenie aktorski. Zagrali kochanków, a uczucie, które odgrywali przed kamerą, połączyło ich na dobre również poza planem. Wybuchł gorący romans.

Katarzyna ChrzanowskaKatarzyna Chrzanowska KAPIF.pl

 Zamieszkali razem i planowali wspólne życie. Sprawy jednak skomplikowały się, kiedy Chrzanowska dostała stypendium w Konserwatorium Teatralnym w Paryżu. Zdecydowała się je przyjąć, choć szanse na to, że uczucie na odległość przetrwa, na ogół nie były zbyt duże. Z tego jednak, co powiedziała "Rewii" jej przyjaciółka, Chrzanowska po prostu uciekła od Lindy.

Przestraszyła się tego uczucia do Bogusia. On był bożyszczem kobiet, a ona nie zamierzała się nim z nikim dzielić. Kasia zdawała sobie sprawę, że życie z tak popularnym, świadomym swojej siły i atutów mężczyzną, choć ekscytujące, będzie jednak ryzykowne. Obawiała się, że nie da jej poczucia spokoju i bezpieczeństwa, do jakiego przywykła w rodzinnym domu. Jej tata był opoką i takiego partnera szukała na męża.

W Paryżu poznała Piotra Niemkiewicza, zakochali się, wzięli ślub. W 1993 roku urodziły im się córki, bliźniaczki: Celina i Stefania. Szczęście przerwała tragiczna śmierć Piotra, który utonął na wakacjach na Krecie.

Piotr nurkował, to jest bardzo niebezpieczny sport. Robił to od lat, w wielu bardziej niebezpiecznych miejscach na świecie. Miał za sobą bardzo poważną przygodę z rekinami na Bahamach. Ledwo uszedł z życiem, bo pięć rekinów krążyło dookoła. Były takie znaki wcześniej, że trzeba uważać - mówiła Chrzanowska w rozmowie z "Galą".

Karol Strasburger, Katarzyna Chrzanowska i Małgorzata LewińskaKarol Strasburger, Katarzyna Chrzanowska i Małgorzata Lewińska KAPIF.pl

Została sama z dwójką dzieci, którymi musiała się zaopiekować. Niestety, niedługo potem doznała kolejnego ciosu: w wypadku samochodowym zginął jej partner z planu, prywatnie przyjaciel, Waldemar Goszcz. W cytowanej rozmowie z "Galą" opowiedziała, że odwiedził ją na 4 dni przed śmiercią.

Przyjechałam do Warszawy na chwilę, był koncert dziewczynek i chciałam im zrobić niespodziankę. Wieczorem dzwoni Waldi i mówi: "Jestem pod twoim domem". To niesamowite. Nikt, nawet moja rodzina nie wiedziała, że ja przyjadę. Waldek mówi: "Muszę z tobą pogadać, ja cię tak strasznie kocham, zawsze wiem, kiedy i gdzie jesteś". To cały Waldek: zawsze spontaniczny, zawsze mówił wszystkim, że kocha. Cudowny. Przegadaliśmy kilka godzin. Pamiętam, jak Waldek mówi: "Kasiula, musisz im to powiedzieć, bo się zamęczysz". A ja, że nie wiem, jak. Wiem, że nadejdzie taki moment, że nie będę miała wyjścia. Wróciłam do Francji, robię zakupy i dzwoni dziennikarka. Waldek Goszcz miał wypadek i nie żyje! - czytamy.

Obecnie aktorka jest związana z poznanym we Francji neurochirurgiem, Jackiem Szapiro. W pewnym momencie zdecydowała się sprzedać swój francuski dom i przeprowadzić do Hiszpanii, na Andaluzję. Niedługo po tym, jak się przeprowadziła, Francją wstrząsnęły zamachy terrorystyczne. Chrzanowska uznała, że znajduje się pod czyjąś szczególną opieką.

Decyzję o sprzedaży domu we Francji podjęłam pod koniec 2014 roku, a w Hiszpanii zamieszkałam niecały rok później. Teraz wiem, że czuwała nade mną szczęśliwa gwiazda, bo przeprowadziłam się we właściwym momencie. Widzę, jak straszną traumę przeżyli moi przyjaciele z Paryża w związku z zamachami i i nie wyobrażam sobie, żebym miała teraz np. czekać w domu na powrót córek z uczelni - mówiła w rozmowie z "Życiem na gorąco".

JZ

Komentarze (8)
Katarzyna Chrzanowska z "Adama i Ewy" zamieszkała w Hiszpanii. Powód na pewno zrozumiecie. Wcześniej romans z Lindą, śmierć męża
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • zwyklaosoba

  Oceniono 30 razy 30

  Grała w świetnym polskim serialu "Dorastanie" z muzyką Gintrowskiego. I było to przed "Crimenem" i "Pograniczem w ogniu". Ale kto z młodzieży miałby o tym wiedzieć.

 • Gość: MagRzska

  Oceniono 27 razy 25

  gazeta.pl powinna zainwestować w korepetycje z polskiego i geografii dla redaktorów, Andaluzja nie jest wyspą ani górą, więc nie mieszka na niej

 • elenem

  Oceniono 18 razy 16

  Pamiętam ta aktorke i W. Goszcza. To niesamowite ile moze znieść człowiek. Silna kobieta. Nieważne gdzie, ważne z kim się jest. "Tam twój dom, gdzie serce twoje."

 • Gość: Papa_Swin

  Oceniono 20 razy 12

  "Przestraszyła się tego uczucia do Bogusia. On był bożyszczem kobiet, a ona nie zamierzała się nim z nikim dzielić. "

  Dlaczego odeszła?
  Normalnie, bo to ... zła kobieta była.

 • amorvertical

  Oceniono 20 razy -10

  Też bym wyjechał z tego pięknego kraju gdybym w obecnych czasach nosił nazwisko SZAPIRO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX