To jedno z ważniejszych wydarzeń w królewskim kalendarzu. Po raz pierwszy pokazano z niego zdjęcie. Księżna Kate wiedziała, jak to uczcić

Pałac Buckingham co roku organizuje uroczyste przyjęcie dyplomatyczne. O randze tego wydarzenia świadczą stroje członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Przedświąteczne przyjęcie dyplomatyczne w Pałacu Buckingham to coroczna tradycja, ale po raz pierwszy udostępniono oficjalne zdjęcie z tego wydarzenia, donosi "Daily Mail".

Wyjątkowo w roku 90. urodzin królowej, zdecydowano opublikować oficjalną fotografię z przyjęcia w pałacu, w którym ma uczestniczyć ponad 1000 gości.

Do fotografii pozuje sześciu członków rodziny królewskiej: królowa Elżbieta, książę Filip, książę Karol, księżna Kamila oraz książę William i księżna Kate.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>

Kate na tę okazję założyła czerwoną suknię projektu Jenny Packham - tę samą, którą miała na sobie dokładnie rok temu na tym samym przyjęciu. Tym razem jednak uwagę przykuwał inny element jej wyglądu - była to bogato zdobiona tiara należącą niegdyś do księżnej Diany.

Królowa Elżbieta podarowała Dianie wysadzaną perłami i diamentami tiarę w prezencie ślubnym w 1981 r. Księżna niestety nie lubiła jej nosić - tiara była ciężka i wywoływała u niej ból głowy - czytamy na Today.com.

To tłumaczy, dlaczego Kate tak rzadko można zobaczyć w tiarze.

NAJSEKSOWNIEJSZA suknia księżnej Kate. Po czerwonym dywanie przechadzała się jak gwiazda filmowa. A gdy zawiał wiatr... OMG!

WJ

Więcej o:
Komentarze (25)
To jedno z najważniejszych wydarzeń w królewskim kalendarzu. Księżna Kate wiedziała, jak to uczcić
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 22 razy 14

  W tych uroczystych męskich strojach ładnie by wyglądał prezes. Ale on ma ważniejsze zadania dzisiaj, zamiast noszenia podwiązek, nosi drabinkę aby jego zebrani mógli dostrzec...

 • Gość: Stevie Wonder

  Oceniono 14 razy 6

  Tiara, którą Diana ma na sobie na zdjęciu powyżej to rodowy diadem rodziny Spencerów, Kate nosi perłową tiarę królowej Mary. Nawet ślepy dostrzegłby różnicę ...

 • Gość: Josie

  Oceniono 12 razy 6

  1) Jest to pierwsze zdjęcie od kilku lat, ale nie pierwsze w ogóle.
  2) Diana nie lubiła tej tiary - perły są ciężkie i od jej noszenia bolała ją głowa. Częściej nosiła swój rodowy diadem.
  3) Kate ma ją na sobie dopiero po raz drugi.
  Naprawdę warto sprawdzić te informacje - bez problemu dostępne na polskich stronach - zanim przepisze się artykuł z Daily Mail :)

 • antirussia81

  Oceniono 7 razy 5

  Ależ Prinz Filip orderów nazbierał - można by pomyśleć, że to weteran wszystkich kampanii od czasów wojny krymskiej...

 • Gość: abs

  Oceniono 17 razy 3

  przeciez to nie jest ten sam diadem

 • Gość: Inna

  Oceniono 12 razy 2

  Czy tylko ja widze ze Kate stoi po złej stronie Williama?

 • caesar_pl

  Oceniono 1 raz 1

  Rod Hanowerski "House of Hanover" niemiecka królewska dynastia 1714/1901 nastepcy Stuartow jako królów Wielkiej Brytanii. Ta epoka w historii WB często nazywana jest jako "hanowerska Anglia".
  praprababcia - Victoria ostatnia z rodu Hanowerskiego
  pradziadek krolowej - Eduard VII z rodu Sachsen-Coburg und Gotha
  dziadek krolowej - Georg V z rodu Sachsen-Coburg und Gotha
  ojciec krolowej - Georg VI z rodu Sachsen-Coburg und Gotha(przemianowany na Windsor od 1917)
  Krew niemiecka.Wiecie czemu Anglia popierala Prusy podczas rozbiorow Polski?

 • c.t.k

  Oceniono 1 raz 1

  Książę Filip - jedyny "jajcarz" w tym niezwykle drętwym towarzystwie. ,,Kiedy mężczyzna otwiera drzwi samochodu dla żony, to albo jest to nowy samochód albo nowa żona."

 • Gość: gosc

  Oceniono 3 razy 1

  Kiedy się wreszcie nauczycie, że jeśli piszecie królowa Elżbieta, książę Karol to powinniście też pisać książę Wilhelm i księżna Katarzyna? Albo wszystko po polsku albo nic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX