Agata Buzek pierwszy raz tak szczerze o najtrudniejszym momencie w życiu. "Trzy sprawy nie kończą się dobrze"

Agata Buzek w okazjonalnych wywiadach, których udziela, mówi przede wszystkich o swojej pracy. W rozmowie z Magdą Mołek nie uniknęła jednak pytania o najtrudniejszy moment w swoim życiu. Nie od razu potrafiła na nie odpowiedzieć.

Agata Buzek rzadko udziela wywiadów, a jeśli już to robi, unika wątków zahaczających o jej prywatne życie. Skupia się na tematach związanych z pracą, a tych nie brakuje. Jest przecież jedną z najbardziej docenianych artystek nie tylko w Polsce, gdzie zdobyła już wszystkie możliwe nagrody aktorskie, ale też za granicą. Ostatnie kilka miesięcy spędziła w Paryżu, gdzie grała w spektaklu "Fedra" Krzysztofa Warlikowskiego  u boku ikony francuskiego kina, Isabelle Huppert. 

W wywiadzie udzielonym Magdzie Mołek dla pierwszego numeru polskiej edycji "L'Officiel", Buzek chętnie mówiła o współpracy z Warlikowskim, która dużo ją nauczyła, a także o ciemnych stronach swojego zawodu. Nie uniknęła również pytania o najtrudniejszy moment w jej życiu i o to, jak sobie z nim poradziła. 

(Długie milczenie) Co by tu wybrać... Jeśli potraktować to jako przekaz, coś ważnego, otwierającego, budującego, to mam jedno takie zdarzenie. Przyszły mi do głowy cztery sprawy, ale trzy nie kończą się dobrze. Ta czwarta tak. To jest moja choroba w dzieciństwie. I myślę, że przeszłam przez to i wyszłam z tego tylko dzięki moim rodzicom. Dzięki temu, jacy są, jacy dla mnie byli. Jak nigdy nie pozwolili mi się załamać, jak nigdy nie dali mi odczuć swojego własnego strachu, tej groźby, która nade mną wisiała przez te wszystkie lata. Tylko i wyłącznie ich siła, ich nadzieja, ich wiara, energia, ich nadludzki moim zdaniem wysiłek spowodowały, że ja miałam emocjonalną, psychiczną siłę, żeby przez to przejść. Myślę, że były dziesiątki momentów, w których gdybym się poddała, to by się nam nie udało.

W młodości Buzek cierpiała na ziarnicę, czyli nowotwór układu chłonnego. Leczenie zakończyło się sukcesem, ale choroba odcisnęła trwałe piętno na jej życiowej postawie. 

Młodzi ludzie czują się nieśmiertelni – czas się nie kończy, siły się nie kończą, noce się nie kończą, imprezy się nie kończą. Ja takiego momentu nie miałam nigdy. Zawsze wiedziałam, że jestem śmiertelna i że moje siły są policzone - mówiła kilka miesięcy temu w "Urodzie Życia". 

Takie wyznania sporo ją kosztują. Wywiad dla "L'Offieciel" aktorka podsumowała stwierdzeniem, że nie akceptuje w sobie "bycia grzeczną", co przejawia się w nadmiernej powściągliwości.

W spotkaniu takim jak teraz trudno mi się otworzyć. Kontroluję się, bo przyszłam tu z jakimiś emocjami upływającego dnia, a nie chcę, żeby to, co mówię, było wynikiem mojej dzisiejszej złości, zawodu, rozczarowania, tylko żeby było ponad to. Czasami się udaje, ale w rezultacie jest bardziej mdłe niż to, co mam w głowie.

WJ

Więcej o:
Komentarze (101)
Agata Buzek pierwszy raz tak szczerze o najtrudniejszym momencie w życiu. "Trzy sprawy nie kończą się dobrze"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mimur

  Oceniono 595 razy 559

  Mądra kobieta.

 • ziaziul

  Oceniono 579 razy 535

  Znakomita aktorka. Myślę, że jedna z naszych najlepszych. Robi swoje, jest chyba bardziej znana za granicą niż w Polsce. Nie ma w niej parcia na szkło za wszelką cenę, które charakteryzuje tzw. gwiazdy, typu Wojewódzki, Doda, Mucha i wielu, wielu innych.

 • Gość: sara

  Oceniono 517 razy 477

  Madra i cudowna osoba,jest jak z innego swiata,uwielbiam na nia patrzec.Patrzac na nia ma sie wrazenie ze za chwile rozplynie sie we mgle.Przede wszystkim jest wspaniala aktorka,zycze sukcesow Pani Agato

 • Gość: Basia

  Oceniono 482 razy 454

  Kiedyś Jej nie lubiłam,wydawała mi się taką szarą myszką wykreowaną na gwiazdę dzięki ojcu,który był w tym cczasie premierem.
  Dzisiaj postrzegam Ja jako niezwykle skromną,zdolną i mądrą dojrzałą kobietę.
  Wypiękniała nie tylko zewnętrznie ale ma też piekne wnętrze, wrażliwą osobowość co bardzo cenię w ludziach.
  Jest naprawdę wspaniałą aktorką i to zawdzięcza sobie, swojej pracy i determinacji .
  Wielki szacunek Pani Agato. Życzę Pani duzo zdrowia i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym :)

 • julianapostata1974

  Oceniono 419 razy 381

  Mądre słowa. Mądra kobieta. Na tle lansowanych tu koszmarków (Kaczoruk, Rozenek, Durczok itp. itd.) to piękna róża na tym bagnie głupoty i buty.

 • Gość: filizdźał47

  Oceniono 311 razy 297

  Szanowna Pani Agato.
  Jak mało trzeba aby Kogoś polubić.
  Pozdrawiam.

 • Gość: joi

  Oceniono 298 razy 286

  wartosciowy mądry człowiek

 • Anty Pis

  Oceniono 268 razy 252

  zawsze uważałam i uważam te aktorke i kobietę jako jedna z najbardziej wyjątkowych i zjawiskowych w naszej rzeczywistości,
  a ten krótki wywiad to potwierdza, nieprzeciętna osobowość

 • pmigootka

  Oceniono 239 razy 197

  Plotek dlaczego wstawiasz tutaj Agatę , mądrą ,rozsądną w końcu świetną aktorkę ? Przecież wy w ogóle tutaj nie będziecie mieć kliknięć..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX