Komentarze (83)
Janusz Korwin-Mikke bulwersująco o aborcji: Kobiety NIE POWINNY się w tej sprawie wypowiadać. Dalej? Te słowa przerażają
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: K

  Oceniono 4 razy 4

  Dziadzia założy pampersa, wypije ziółka i przestanie brać viagrę bo na główkę szkodzi.

 • szyderski

  Oceniono 3 razy 3

  Kto slucha tego chorego umysłowo głupka? Po co w ogole piszecie o tym arccymbale?

 • stenrw

  Oceniono 13 razy 3

  A taki był rozsądny, gdy grał w brydża...

 • wlasta2b

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do jego liberalizmu? Hasła wolnościowe w jego ustach dotyczą tylko gospodarki, cała reszta to otoczka mająca na celu złagodzenie rzeczywistego fundamentalizmu. Fundamentalizmu głupoty. Facetowi bliżej do Chin niż do USA choćby XIX wiecznego. A tyle ugadał się o liberalnym etosie. Stetryczały dziadek, który nigdy nie przepracował uczciwie dnia, ma jedynie słuszne poglądy na wszystko.

 • issa-a

  Oceniono 2 razy 2

  >Gdyby to zależało od Janusza Korwin-Mikkego, kobiety nie decydowałyby o swoim ciele. >Prawo do aborcji? Zdaniem polityka, życie i zdrowie kobiet powinno leżeć w rękach mężczyzn.

  gdyby to ode mnie zależało to bym takich fi...ków eksterminowała.To nie zalezy ode mnie, niestety. Podobnie jak moje ciało od takiego JKM, na szczęście.

 • henio1946

  Oceniono 2 razy 2

  a może mu już jaja wyschły 40 lat temu powinny go wyczyścić.

 • Gość: gość

  Oceniono 2 razy 2

  Średniowiecze można. ba głowę dostać słuchając tych bredni

 • Gość: wieśniaczka

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Mikke to skończony hipokryta.Ja Jestem przeciwnikiem aborcji prawie w 100% są maleńkie wyjątki.Ale zasadniczo uważam ,że nikt nie może decydować o czyimś życiu obojętnie czy jest kobietą czy mężczyzną .To co mówi pan Mikke to Anarchia ,od tego mamy prawo żeby regulować kwestię aborcji w Polsce a nie skrajny patriarchat .Kobiety nie powinny się w swojej sprawie nawet wypowiadać twierdzi pan Korwin. Przykro mi panie Korwinie ale właśnie to robię i będę robiła ;-).

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 1 raz 1

  Ojcom prawo do aborcji przysługuje od niedawna w Szwecji, inne postępowe kraje też się przygotowują do tego :)

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 1 raz 1

  Liberałowie zawsze uważali, że racja i prawda leży po stronie silniejszego i zwycięzcy, tym protestanci uzasadniali swoje grabieże i mordy od wieków (często gorsze od rzezi wołyńskiej), tym też uzasadniają - po to to wymyślili. Później lewactwo przejęło elementy tego i posunęło się o kolejny krok dalej w rozpasaniu i satanizmie praktycznym...

 • Gość: Coola

  Oceniono 1 raz 1

  Rzeczywiście to ojciec jest odpowiedzialny za życie i zdrowie swojego dziecka.

 • Gość: .

  Oceniono 1 raz 1

  ciężki przypadek, współczucia dla Rodziny

 • Gość: Lila

  Oceniono 1 raz 1

  opowieści z krypty ciąg dalszy
  ten pocieszny dziadunio już na katafalk powinien się kłaść powoli, już dawno nie jest śmieszny

 • Gość: irena

  Oceniono 7 razy 1

  Z wypowiedzi Korwina wynika, ze jest przeciwko aborcji i uważa , ze mężczyzna powinien mieć w 50% prawo do decydowania o życiu poczętego dziecka. Niepotrzebnie filozofuje jak zwykle i dlatego trudno go zrozumieć. Poruszył jednak ważny problem , jakim jest wyautowanie współczesnego ojca z jego rodzicielskich praw i godności. Ojciec w sądach rodzinnych traktowany jest zwykle jak potencjalny przestępca. Podejrzewa się go o brak uczuć, empatii, zaangażowania , lekkomyślność i unikanie placenia daniny pieniężnej matce dziecka. Postrzega się go jako rodzica drugiej kategorii . Z reguły podczas rozwodu to on musi udowadniać , ze nie jest wielbłądem , w co ani sąd , ani sądowi psychologowie nie chcą za nic uwierzyć. Zdarza się , ze placi wysokie alimenty, ale przez całe lata nie widuje ukochanego dziecka, bo matka dziecka sobie tego nie życzy . Brak relacji z dzieckiem to najwyższa forma jej zemsty i często do niej sięga. A kto cierpi najbardziej ? A no dziecko , które chciałoby mieć oboje rodzicow. Alienacja rodzicielska stosowana przez kobiety w Polsce to bardzo poważny problem, wymagający prawnego rozwiązania. Myślę też, że gdyby mężczyzna miał prawo do decydowania o losie poczętego dziecka, byłoby w Polsce mniej aborcji.

 • Gość: Gość

  0

  "Podstawowe prawo rzymskie mówiło, że nie można być sędzią we własnej sprawie" idąc tą analogią gwałcicieli powinny sądzić kobiety. W takim razie poproszę o kastrację gwałcicieli.

 • Gość: Mar

  0

  Po 3 latach czytam. Korwin to bardzo mądry polityk. Dziękuję Panie Korwin, że Pan jest w naszej polityce. Widzę, że dużo pantoflowo-feministycznych-nieudacznych hipokrytów tu negatywnie komentuje lub cenzura pousuwała to co prawdziwe lub niepoprawne politycznie

 • Viktoria Be

  0

  Showman. Ot, co - wie jak wzbudzić emocje i znaleźć się na pudelku. Jaki człowiek, takie osiągnięcia. A że szachy, brydże... jedna partia, jednomyślność taka - pierwszy komentarz proszę przeczytać. Finał.

 • Gość: Lena

  0

  Kto wciska mi kit- polecam plyte Justyny Steczkowskiej!
  Super

 • Gość: Adn

  0

  Terlikowski, Mikke i inna banda oszołomów... ciekawe czy też by tak gadali gdyby ich żony lub córki nosiły w sobie uszkodzony płód który zagrażałby życiu kobiety. Pozwoliliby im umrzeć?

 • Gość: Kukizowiec

  0

  Kobity rozszerzają nogi przed byle kim, a potem domagają się zasiłków. Jeszcze za zabijanie dzieci nich im państwo płaci. Socjalizm niszczy i demoralizuje.

 • Gość: Ap

  0

  A czy Wy inteligentni ludzie mozecie przeczytac te cytaty, I samodzielnie je zinterpretowac? Czy musicie zachowywac sie jak stado baranow ktorym to trzeba wszystko wyjasniac? Poziom reportera ponizej dna, wiec niech podniesie ryj bo mulem pluje....

 • Gość: smir

  0

  Brawo! Prawdziwe wyżyny manipulacji, toż to nawet TVN z p. Olejnik na czele nie stwierdził, żę JKM powiedział, że "kobiety częściowo przyczyniają się do gwałtów". Nigdzie też nie powiedział, że "Kobiety NIE POWINNY się w tej sprawie wypowiadać", tylko, że "nie można być sędzią we własnej sprawie", co jest tak oczywiste, że ciężko z tym polemizować. Koleś używa idiotycznych argumentów feministek przeciwko im samym ("Nemo iudex in causa sua").

 • Gość: Rena

  Oceniono 2 razy 0

  Powinno się liczyć zdanie ojca, bo teraz nie liczy się w ogóle. Mężczyzna też przeżywa syndrom poaborcyjny. Czyż to nie jego dziecko zostaje zabite ?

 • Gość: Neurolog

  Oceniono 2 razy 0

  Plujecie jadem na Korwina, tymczasem on ma zespół autystyczny Aspergera (wada konstrukcyjna ośrodkowego układu nerwowego) w późnym wieku. Widoczne jest upośledzenie empatii wraz z nieumiejętnością automatycznego odczytywania emocji u współrozmówców (braki w Teorii Umysłu - TOMM). Dochodzą do tego: obsesyjne zainteresowanie logiką, cybernetyką, czy ekonomią; egocentryzm, skrajny indywidualizm, nieumiejętność pracy w zespole, zrytualizowanie, stereotypie ruchowe. Widoczny jest także pedantyzm, sztywność oraz niezdarność ruchowa (zaburzenia w obrębie dużej motoryki). Podczas wypowiedzi w TV dają o sobie znać echolalie połączone z jąkaniem się (przycinaniem), spowodowanym stresem (kamery, światła, dużo ludzi, hałasy - nadwrażliwość na bodźce, kiepska integracja sensoryczna). Osoby z zespołem Aspergera mają spore problemy z ubieraniem myśli w słowa (nieumiejętność szybkiego i precyzyjnego przekazania informacji).

  Konkretny przykład echolalii JKM - "Sprawy służb specjalnych są niesłychanie delikatne, niesłychanie delikatne (...)" - znajdziecie Państwo w tym wystąpieniu JKM (czas od 04:02 do 04:05):

 • Gość: Astra

  Oceniono 1 raz -1

  Kto cię stworzył Korwin? Pomszczę cię

 • ministrant1-pl

  Oceniono 3 razy -1

  Nie jestem fanem Korwina, ani fanatykiem, ale uważam, że z dotychczas dręczących nas swoimi idiotyzmami "polityków" z ludu, Korwin to oaza mądrości.

 • Gość: Neutralny

  Oceniono 2 razy -2

  Tendencyjny plotek i zupełnie na opak zrozumiana wypowiedź. No, ale jazda po Korwinie to norma bez dogłębnej analizy wypowiedzi. Fakt, że gdyby Korwin lepiej dobierał słowa do myśli i wypowiadał się dyplomatyczniej, trudniej byłoby go zmieszać z błotem, no ale cóż każdy ma swoje przywary. Chodzi o to, żeby decyzja mężczyzny też była brana pod uwagę w zależności od zaistniałej sytuacji, żeby nie doszło do tego, że kobieta stwierdzi, że w sumie to nie chce być matką i dziecko sobie wyskrobie, a co myśli ojciec nikogo nie obchodzi. Tu nie chodzi o przypadek gwałtu czy zagrożenia życia, który powinien kobiecie bezwzględnie dawać prawo decyzji w tej materii. Nie zgadzam się jedynie ze stwierdzeniem "kobiety nie powinny się w tej sprawie wypowiadać", bo wypowiadać się ma prawo każdy w kwestiach które go dotyczą. Decydować powinna jedynie osoba mogąca w emocjonalnej sytuacji zachować spokój. Dla przejrzystości, chodzi o decydowanie o tym czy w danej sytuacji wolno czy nie wolno, a nie czy nakazać to czy tamto. Pozdrawiam bardziej dociekliwych.

 • Gość: KOBRA

  Oceniono 2 razy -2

  Tak dużo bardzo ,mądrych" komentarzy jak zwykle. Śmiać mi się chce. :)

 • Gość: Anita

  Oceniono 2 razy -2

  Czytając dziś zwierzenia Natalii Przybysz o aborcji, której dokonała z powodu zbyt ciasnego mieszkania , zgadzam się z Korwinem w 100 %. Takie niedojrzale, puste etycznie kobiety nie powinny mieć prawa do decydowania o aborcji.

 • Gość: 1111

  Oceniono 3 razy -3

  I dlatego ma poparcie jaki ma :))
  Ale publikowanie tekstów o politykach na przygłupim portaliku o ku...ch zawsze mnie rozjebuje :)))

 • Gość: Janek

  Oceniono 4 razy -4

  Jutro na Woronicza 1 w TVP zostanie przedstawiony problem ojcow w Polsce. 21.50. Warto zobaczyć z czym zmagają się polscy ojcowie i na czym polega dziś ich dyskryminacja jako rodzicow.

 • dunajec1

  Oceniono 7 razy -5

  "Kobieta to stworzenie boze ktore powinno stac w oborze"

  I jako takie to tylko doic mozna a nie zeby cos to mialo do powiedzenia.

 • Gość: Antek

  Oceniono 9 razy -5

  Panie Korwin, filozofować można , ale nie publicznie, bo mało kto domyśla się, co pan miał na myśli. Ponieważ znam wiele innych pana wypowiedzi , wiem, ze jest pan generalnie przeciw aborcji . Szanuje pan kobiety bardziej niż ktokolwiek i jednocześnie dostrzega , ze w Polsce mężczyźni są dyskryminowani jako ojcowie. Bo to prawda. I ja się z panem zgadzam. Mężczyzna powinien mieć prawo do poczętego dziecka tak , jak kobieta , w której łonie zostało poczęte. Nie może być tak , że dziecko jest wyłączną własnością matki , jak rzecz jakaś i w imię hasła : " Mój brzuch , moja decyzja ".

 • Gość: Anna

  Oceniono 12 razy -6

  Pan Korwin ma dobre intencje, ale jak zwykle wszystko pokręcił. Zgadzam się z tym, ze mężczyzna powinien mieć również prawo współdecydowania o życiu i losie poczętego dziecka. Jest przecież wspóltwórcą życia. Gdy dziecko się narodzi , kobieta zwykle zobowiązuje go do płacenia alimentów i sąd orzeka takie alimenty. Jak to traktować w świetle tego, ze jednocześnie ogranicza się mu lub w ogóle zabiera prawa rodzicielskie i nie pozwala się mu widywać z dzieckiem pod byle jakim pretekstem. To absurd . Mężczyzna w Polsce jest dyskryminowany i łamane są jego prawa jako człowieka. Powinien mieć identyczne prawa do dziecka jak jego matka , ale niestety w praktyce jest inaczej. To działa jak jakiś feministyczny szariat - jego rola sprowadza się do dawcy plemników i pieniędzy.

 • Gość: jlucki@onet.eu

  Oceniono 18 razy -8

  znowu tytuł myli czytelnika!
  po przeczytaniu co Jasiu nowego powiedział mysle, ze on mówi w tej sprawie wyjatkowo rozsadnie, emocjonalnie jestem na czarnym protescie kobiet ale logiki JKM nie odbieram!

 • Gość: xyz

  Oceniono 19 razy -9

  Wy naprawdę tacy głupi? "Nikt nie może być sędzią we własnej sprawie" czy ta zasada przekracza możliwości waszego intelektu?
  Poza tym on mówił o zasadach prawa rzymskiego, wy pewnie nawet nie wiecie o co chodzi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX