Janusz Korwin-Mikke bulwersująco o aborcji: Kobiety NIE POWINNY się w tej sprawie wypowiadać. Dalej? Te słowa przerażają

Gdyby to zależało od Janusza Korwin-Mikkego, kobiety nie decydowałyby o swoim ciele. Prawo do aborcji? Zdaniem polityka, życie i zdrowie kobiet powinno leżeć w rękach mężczyzn.

Janusz Korwin-Mikke słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. W swoich opiniach, które wygłasza bez skrępowania, wyjątkowo surowy jest zwłaszcza w kwestii praw kobiet. Pamiętne są między innymi jego słowa na temat gwałtu. W rozmowie z Moniką Olejnik polityk uznał, że kobiety częściowo przyczyniają się do gwałtów, wprowadzając mężczyzn w błąd, ponieważ "zawsze udają, że stawiają jakiś opór". Najnowsza wypowiedź europosła być może przebije nawet tę.

W rozmowie z "Super Expressem" Korwin-Mikke zdradził swoje poglądy na temat usuwania ciąży. Jego argumentacja sprawia, że włos jeży się na głowie.

Bałem się ruszania tego tematu. Słusznie spodziewałem się, że lewica podburzy ludzi, te fanatyczki na czarno ubrane. Przeciwko aborcji jest znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Mężczyźni są za, bo czasem chcą się po prostu pozbyć kłopotu, poza tym mężczyźni nie skrobią, aborcja im nie grozi - zaczął tłumaczyć.

Dalej wypowiedział się na temat kobiet. Bez zawahania stwierdził, że to nie one, a mężczyźni powinni mieć prawo do decydowania o ich ciałach, ponieważ kobiety "nie mogą być dobrymi sędziami".

Kobieta jest osobą, która kieruje się emocjami. Mężczyźni nie tak bardzo, jak kobiety. Feministki mówią, że kobiety są aborcją żywotnie zainteresowane. Podstawowe prawo rzymskie mówiło, że nie można być sędzią we własnej sprawie. Czyli jak ciąża to sprawa kobiety, to kobiety nie powinny się w tej sprawie wypowiadać, bo nie mogą być dobrymi sędziami. Najważniejszą sprawą są prawa ojca. Jeżeli ojciec ma płacić alimenty, powinien mieć prawo decyzji, czy dziecko zabić, czy nie. W starożytnym Rzymie to mężczyzna miał prawo decydować o zabiciu nawet urodzonego dziecka. Nie znam przypadku by z tego skorzystał, ale miał takie prawo. Kobieta nie - stwierdził.

Czy też uważacie, że w debacie na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej najbardziej powinno się liczyć zdanie potencjalnego ojca, a nie matki? Korwin-Mikke nie ma wątpliwości.

MK

Więcej o:
Komentarze (83)
Janusz Korwin-Mikke bulwersująco o aborcji: Kobiety NIE POWINNY się w tej sprawie wypowiadać. Dalej? Te słowa przerażają
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Ja

  Oceniono 58 razy 48

  1990r - Próba odwołania JKM ze stanowiska prezesa Unii Polityki Realnej
  1995r - Odwołanie JKM ze stanowiska prezesa Unii Polityki Realnej
  JKM wraca na stanowisko prezesa UPR - frakcja konserwatywna, skonfliktowana z JKM, na znak protestu, opuszcza UPR i zakłada nową partię o nazwie Stronnictwo Polityki Realnej
  1997r - JKM składa rezygnację z funkcji prezesa UPR
  1999r - JKM ponownie obejmuje funkcję prezesa UPR
  2002r - JKM ponownie składa rezygnację z funkcji prezesa UPR
  2005r - JKM zakłada nową partię o nazwie Platforma Janusza Korwin Mikkego
  2007r - JKM startuje do Sejmu z list Ligii Polskich Rodzin
  2009r - JKM występuje z UPR po tym jak partia udzieliła absolutorium prezesowi tego ugrupowania, Bogusławowi Witczakowi
  JKM wstępuje do Platformy Janusza Korwin Mikkego
  JKM przekształca Platformę Janusza Korwin Mikkego w Wolność i Praworządność
  2011r - JKM zakłada nową partię o nazwie Unia Polityki Realnej - Wolność i Praworządność
  JKM zmienia nazwę partii z UPR - WiP na Kongres Nowej Prawicy
  2015r - JKM zostaje odwołany z funkcji prezesa KNP w wyniku konfliktu z frakcją konserwatywną - prezesem KNP zostaje Michał Marusik
  JKM zakłada nową partię o nazwie Konfederacja Nowej Polski
  2016r - JKM zmienia nazwę partii z KORWiN na Wolność
  Kobiety kierują się emocjami, czym kieruje się Korwin?

 • zibbbi lloollo

  Oceniono 57 razy 39

  KOMEDIA ; NAJWIĘCEJ DO POWIEDZENIA W SPRAWIE ABORCJI MAJĄ STARE , ZGRZYBIAŁE DZIADYGI

 • Gość: mua

  Oceniono 75 razy 39

  on jest obrzydliwym człowiekiem a jego wyznawcy są agresywnymi fanatykami

 • Gość: za

  Oceniono 58 razy 36

  jemu już nic nie pomoże , chory człowiek z dziurami w mózgu

 • kam.in

  Oceniono 46 razy 34

  Żenujące. Zdegenerowany umysł. Uważam, że takie archaiczne postaci należy skazywać na śmierć medialną. Jego demoralizujący wpływ jest bardzo szkodliwy społecznie. Hipokryta ożenił się z dziewczyną w wieku córki.

 • judas1

  Oceniono 59 razy 25

  oszołom...

 • Gość: jk

  Oceniono 36 razy 24

  i jak zwykle facet ma najwięcej do powiedzenia w tym temacie, ile dzieci ten ekspert urodził...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX