Danuta Wałęsa krytykuje Agatę Dudę: Prezydentowa na papierze. Dalej ostro o władzy: Boję się bardziej niż za komuny

Agata Duda ani razu nie wypowiedziała się w sprawie projektu ustawy antyaborcyjnej, choć wiele kobiet apelowało, by to zrobiła. Postawę Pierwszej Damy skrytykowała Danuta Wałęsa.

Agata Duda, jak żadna inna Pierwsza Dama, pozostaje bierna w sprawach dotyczących kobiet. Niezwykle rygorystyczny projekt ustawy antyaborcyjnej wywołał protesty w całym kraju i ożywioną dyskusję w mediach, ale Agata Duda konsekwentnie milczała. Nie pomogły apele kobiet, nie pomogła też głośna krytyka jej zachowania. Teraz do grona osób, które wyraziły dezaprobatę dla jej postawy dołączyła Danuta Wałęsa.

Była Pierwsza Dama wzięła udział w autorskim spotkaniu w Rybniku i choć zapowiedziała, że chce uniknąć wątków politycznych, te same się nasunęły.

Obecna pani prezydentowa powinna się angażować, szczególnie na rzecz kobiet. Dziennikarze ją pytają, a ona ucieka, a przecież jest wykształcona i zna wiele języków. Powinna przekazywać swoje opinie, a także opinie różnych środowisk - np. nauczycieli - przekazywać mężowi. Mamy prezydenta i prezydentową, ale tylko na papierze.

Wałęsa wyznała, że w obecnych czasach "czuje się gorzej niż za komuny".

W tej chwili nasz rząd chce nam narzucić wszystko: nasze życie, nasze myślenie. Ja się dzisiaj tak boję, że za komuny się tak nie bałam. Może to wynika z tego, że byłam młodsza i nie miałam wyobraźni, co człowiek może zrobić innemu człowiekowi.

Była prezydentowa zapowiedziała też, że jeśli dojdzie do demonstracji antyrządowych, ona "stanie w pierwszym rzędzie".

WJ

Więcej o:
Komentarze (248)
Danuta Wałęsa krytykuje Agatę Dudę: Prezydentowa na papierze. Dalej ostro o władzy: Boję się bardziej niż za komuny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Dora

  Oceniono 301 razy 185

  Ta kobieta wiele przeszła, urodziła dzieci, ma doświadczenie życiowe, jest mądra i odważna. Kaczyńska zyskała w oczach ludzi po śmierci , Wałęsowa powinna byc już dzisiaj autorytetem , nic was nie nauczyła historia? Jak obecna prezydentowa jest nijaka to słuchajcie byłych albo dalej zachwycacie sie sukienkami obecnej...

 • Gość: asdf

  Oceniono 302 razy 180

  bo obecnie nie mamy prezydenta i prezydentowej tylko Plastusia z plasteliny i panią pierwszą damę Plastusiową, a lepi ich nie kto inny jak sam pan prezes

 • Gość: tomtg123

  Oceniono 227 razy 153

  Pani Agata Duda jest na poziomie swojego męża.
  Dobrze się dobrali. I to jedyny plus, bo to jest poziom żałosny.
  Na Andrzeja Dudę za łamanie Konstytucji czeka Trybunał Stanu -
  a tam kary są wyjątkowo dotkliwe, bo poniżające człowieka (oprócz kar kodeksowych i oprócz pozbawienia urzędu) - np. odebranie orderów i odznaczeń, np. pozbawienie praw wyborczych itp.
  Jestem przekonany, że taki będzie ostatni akt jego "prezydentury".

 • zloty_cielec69

  Oceniono 201 razy 121

  BRAWO PANI DANUTO!!!! nie mamy w Polsce prezydenta, prezydentowej ani premiera!!!! tylko pisburactwo!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • watra88

  Oceniono 165 razy 121

  Dudowa, lalka z cukru, która w kampanii wyborczej zajęła jednoznacznie postawę polityczną, teraz nie chce się odezwać, bo boi się rydzyka - gdy Prezydentowa Kaczyńska zabrała głos, który mu się nie spodobał, nazwał ją publicznie czarownicą.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 138 razy 98

  Pani Kornhauser postanowiła, że tytułowanie jej Pierwszą Damą całkowicie zaspokaja jej ego i z czysto konformistycznego powodu siedzi cicho.

  Czyli udowodniła, że władzę w Polsce przejęli mali ludzie...

  ... a jeden na pewno:)

 • pastorcico

  Oceniono 100 razy 72

  Może jak by dostała pensję to by się odzywała. Pisuary są bardzo łakome na różnego rodzaju gratyfikacje... Ale z drugiej strony, jeśli miałaby tak pieprzyc i robić głupie miny jak jej mąż, to niech już tak zostanie.

 • Gość: Kristofor

  Oceniono 93 razy 67

  Żona kelnera siedzi cicho bo prezes tak sobie zażyczył, aby się nie wypowiadała. Ale w sumie nie ma się co dziwić skoro Pan Andrzej też jest na smyczy prezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX