Krystyna Pawłowicz: Paniom coś się odwidziało. Nie zastanawiały się, zanim wskoczyły do łóżka facetowi

Krystyna Pawłowicz nie przyłączy się do poniedziałkowego protestu kobiet, którym nie podoba się obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej. I uderza w kobiety, które zdecydowały się na protest.

Tydzień temu projekt komitetu "Stop aborcji", przewidujący bezwzględny zakaz aborcji, został przez Sejm skierowany do dalszych prac w komisji. Przepadł natomiast drugi obywatelski projekt "Ratujmy kobiety", którego autorki i autorzy domagali się dalszej liberalizacji obowiązującej dotychczas ustawy.

W ramach sprzeciwu, kobiety w poniedziałek masowo przeprowadzą tzw. strajk islandzki, czyli zaniechają wykonywania wszelkich prac służbowych i prywatnych. Na Facebooku gorąco oręduje za nim Krystyna Janda, której udało się zmotywować do niego tysiące Polek. Sama tego dnia odwołała spektakl ze swoim udziałem.

Według posłanki Krystyny Pawłowicz kobietom, które tego dnia zaprotestują przeciwko restrykcyjnemu projektowi ustawy, nie przyświeca żadna "pozytywna idea".

Ta wolność dla kobiet ma oznaczać prawo do zabijania dzieci? Te panie powinny mieć wolność wyboru, zanim skorzystają z oferty jakiegoś swojego kolegi, a nie wtedy, kiedy za nieskorzystanie z tej wolności mają zapłacić dzieci. W istocie więc nie chodzi o żadną wolność, ale o zwykłe prawo do zabijania dzieci - mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

Dodała też, że protest jest inspirowany przez środowiska liberalno-lewicowe, które próbują w ten sposób ukryć brak merytorycznych argumentów. Nie przekonał ją też argument, że kobiety nie ufają w dobre intencje prawodawców i wolą "dmuchać na zimne".

Mogą dmuchać na zimne, ale to jest protest antyrządowy. A mówimy przecież o podstawowym prawie - prawie do życia. Zamiast tego cały czas szantażuje się nas dziećmi z gwałtu. Statystyki pokazują jednak, że ciąże z gwałtu to niewielki ułamek.

Posłanka jest też przekonana, że liberalizacja obowiązującego prawa sprawiłaby, że usuwanie ciąży stanie się udziałem kobiet, które zaszły w ciążę wskutek lekkomyślności.

Są tam też przepisy, które mają zwiększyć ochronę i pomoc dla kobiet, aby w momencie, kiedy urodzą nawet dziecko chore, miały wsparcie ze strony państwa. Ma to iść w inną stronę. Nie w stronę zabijania dzieci, ale w stronę pomocy kobietom, które taki problem będą miały. Tym bardziej że często giną w ten sposób zdrowe dzieci. Tylko dlatego, że tym paniom coś się odwidziało. A nie zastanawiały się, zanim wskoczyły do łóżka facetowi - tłumaczy, choć jednocześnie przyznaje, że projektu, o którym mówi, nie czytała.

Ostatnie zdanie wypowiedzi jest seksistowskie, ale prawdą jest, że wiele par nie zastanawia się nad odpowiedzialnością przed pójściem do łóżka. Tylko, że na to lekarstwem jest edukacja seksualna, a nie zaostrzanie prawa. Obyśmy tylko nie doczekali penalizacji pozamałżeńskich stosunków seksualnych, bo już i takie pomysły niektórym chodzą po głowie.

JZ

 

Komentarze (33)
Krystyna Pawłowicz: Paniom coś się odwidziało. Nie zastanawiały się, zanim wskoczyły do łóżka facetowi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Marta

  Oceniono 23 razy 21

  'Te panie powinny mieć wolność wyboru ' - a czy wolnosc wyboru mialy te zgwlacone, wykorzystane?
  Pawlowicz sama sobie podlozyla noge - brak logiki sie klania!

 • vahoo

  Oceniono 24 razy 20

  "...zanim wskoczyły do łóżka facetowi..." Dawno mnie tak boki nie bolały od ...śmiechu!!
  Pani Pawłowicz!! Bo pani to ...nawet facetowi wskoczyć nie może... : ))) A nas faceci ...ciągną do łóżka, nie musimy wskakiwać!!
  I pozostałe pani wywody są równie żałosne, co śmieszne!!

 • Gość: gosc

  Oceniono 18 razy 16

  Kubel pomyj wylany na jej leb lepiej zadziala niz zdesperowany facet.Pawlowicz to naprawde ciezki przypadek

 • Gość: beza

  Oceniono 18 razy 14

  Kobieto,choc może przesadzilam z tym określeniem. Musisz być bardzo ale to bardzo samotna i nieszczęśliwa. Współczuję. Tobie to chyba kurz wskakuje do łóżka... I pierdoly do głowy

 • do_podziwu

  Oceniono 17 razy 13

  "Nie zastanawiały się, zanim wskoczyły do łóżka facetowi" - ty "poslanko" nigdy nie mialas mozliwosci "wskakiwania" a jezeli juz udalo ci sie wskoczyc to facet ....wyskoczal -:)))

  Komentowac tresc wypowiedzi tego "tluka" NIE MAM ZAMIARU O!.

 • Gość: Iga

  Oceniono 14 razy 12

  Na stałe biorę leki, które uszkadzają płód. W ulotce jest napisane, że nie powinno się, podczas ich stosowania, zachodzić w ciążę. Jednocześnie te leki osłabiają działanie hormonalnej antykoncepcji. Można szukać dodatkowych zabezpieczeń, ale nic nie daje 100% pewności. A do łóżka wskakuję tylko własnemu mężowi.

  Dużo jest takich przypadków...

 • mozela

  Oceniono 13 razy 9

  Jalowa, stara panna sprowadza dramat kobiet, ktore beda zmuszane do urodzenia dziecka z gwaltu czy brakiem polowy mozgu do wskakiwania facetom bez zastanowienia do lozka. I jeszcze stwierdza, ze projektu ustawy nie czytala. Nie kompromituj sie obrzydliwa purchawo, z wyzszej szkoly gotowania na gazie w Ostrolece.

 • Gość: Ona

  Oceniono 7 razy 3

  Krycha, wyluzuj, i odważnych się na ten skok, będziesz może bardziej ludzka jak s kosztuje sz trochę zycia

 • Gość: gość

  Oceniono 2 razy 2

  Szanowna Pani Profesor .Proponuje wprowadzić wstecznie dzialajaca poprawkę do ustawy i zamiast dnia urodzin wpisywać dzień i miejsce poczecia .Sporo osob bedzie moglo w ten sposob skorzystać z zasilkow zachodnich a nastepnie emerytur.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX