Mel Gibson na Oscarach traktowany jak gwiazda. Twitter przypomina, dlaczego to nie na miejscu. "Pier***ny rasista"

Mel Gibson nie był mile widziany na Oscarach. Przynajmniej przez niektórych.

Gala Oscarów, jako najbardziej prestiżowe święto filmu, co roku przyciąga na widownię tłumy hollywoodzkich gwiazd. W tym roku nie mogło zabraknąć Mela Gibsona, który otrzymał nominację do Oscara za reżyserię swojego ostatniego filmu "Przełęcz ocalonych". Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z jego obecności. Aktor słynie bowiem z kontrowersyjnych poglądów i wielokrotnie wygłaszał niewybredne komentarze o podłożu rasistowskim, homofobicznym czy antysemickim. Kiedy w 2006 roku przyłapano go na jeździe pod wpływem alkoholu, aktor wykrzykiwał:

Piep***ni Żydzi! To Żydzi są odpowiedzialni za wszystkie wojny!

W tym samym roku wyszło na jaw, że gwiazdor wyżywał się na swojej ówczesnej dziewczynie, stosując przemoc fizyczną i werbalną.

Wyglądasz jak s*ka w rui i jeśli zgwałci cię sfora [obraźliwe określenie Afroamerykanów], to będzie twoja wina. Bo ty to sprowokowałaś.

Mimo to nadal jest cenionym twórcą w świecie filmowym, który bezkrytycznie spogląda na jego wybryki. Podobnie było podczas Oscarów, kiedy to kamera wyjątkowo często wyłapywała jego reakcje, podczas gdy on bawił się doskonale u boku swojej młodszej o 35 lat partnerki.

embed

Choć na sali nikt nie wydawał się widzieć w tym problemu, swój sprzeciw chętnie wyrażali internauci na Twitterze, którzy nie mogli pojąć, jak osoba jawnie nawołująca do nienawiści bezkarnie przebywa wśród o wiele bardziej zasłużonych.

To ciekawe, że Oscary pochwalają różnorodność i dyskwalifikują rasizm, a jednocześnie ciągle pokazują obrzydliwego rasistę, Mela Gibsona.
Byłoby naprawdę fajnie, gdyby nikt w kulturalnym społeczeństwie nie wspominał o Melu Gibsonie, on jest piep*****m rasistą.
Śmiejąca się twarz Mela Gibsona w pierwszym rzędzie najlepiej przypomina mi teraz o moralnym bankructwie tej instytucji.

Może choć niewielkim pocieszeniem dla tych, którym obecność Gibsona na Oscarach przeszkadzała, będzie wiadomość, że aktor ostatecznie nie wygrał w swojej kategorii. Wątpimy jednak, by przejął się krytyką.

embed

MK

Luksusowe wakacje i maty... na cellulit. Zawartość oscarowych "giftbagów" zaskakuje. Niektóre gwiazdy mogą się obrazić

Więcej o:
Komentarze (16)
Mel Gibson na Oscarach traktowany jak gwiazda. Twitter przypomina, dlaczego to nie na miejscu. "Pier***ny rasista"
Zaloguj się
 • Gość: gościu

  Oceniono 39 razy 27

  Obama wywołał "arabską wiosnę", ma krew na rękach setek tysięcy niewinnych cywilów.
  Otrzymał POKOJOWĄ nagrodę Nobla.
  Można? Można.

 • Gość: Snowflake

  Oceniono 41 razy 23

  Czyli ta sama gazeta co lansuje przestępcę seksualnego Polańskiego nie może wybaczyć Gibsonowi rasistowskiego wyzwiska?

 • kitciwoko

  Oceniono 52 razy 20

  Szkoda, że Mel nie wygarnął znowu im prawdy w te zakłamane nienawistne ślipia.

 • Gość: melon

  Oceniono 22 razy 12

  Ludzie to w ogóle nie nadają się do życia w kulturalnym społeczeństwie , funkcjonują w nim tylko dlatego ,że rzadko mówią to co naprawdę myślą, Czasami im się zdarzy jak Melowi po pijaku..

 • shipa

  Oceniono 13 razy 11

  Czyli ludzi mozna obrazajac, wyzywac, ponizac, szkalowac z ,,wlasciwych" powodow, ale jesli atakowany jest z przeciwnej strony dyskusji to juz takie zachowania jest absolutnie nie do przyjecia?

  W czym niby sa lepsi ci wyrazajacy wulgarnie swoje opinie od Gibsona? Zaslepieni wiara w ,,slusznosc" swoich postaw sa jego nieomal lustrzanym odbiciem, pomijajac kwestie sporu.

 • neospasmin

  Oceniono 7 razy 7

  Z tego co pamietam to Mel Gibson nazywany jest rasista i antysemita od czasu gdy nakrecil "Pasje".
  Gdyby wzial Zydow do poprawienia scenariusza to by tego nie bylo: bylby fajny, przygodowy film o zlych Rzymianach i dobrych Izraelitach.
  A glowna role moglby zagrac p.Krzsztof Kowalewski...

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 • kimdongun

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze że tolerancyjni redaktorzy wybrali tuity z nazwisk, wskazujących na różne rasy.

 • Gość: pasja

  Oceniono 2 razy 2

  Fragmenty filmów z Melem w tym artykule można nazwać montażem nienawiści.
  Swoją drogą ciekawe czy M.G. zostałby wpuszczony do Anglii...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX