Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje. Piosenkarka miała 76 lat

Barbara Dunin-Kurtycz była żoną piosenkarza i kompozytora Zbigniewa Kurtycza. Przyczyna śmierci piosenkarki nie została potwierdzona.

Barbara Dunin-Kurtycz rozpoczęła swoją karierę 1962 roku na Estradzie Krakowskiej. Od 1966 roku występowała razem z mężem w duecie. Piosenkarka zmarła 12 stycznia w Warszawie w wieku 76 lat.

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje

Ich największy wspólny przebój to "Żeby ludzie się kochali". Razem z mężem bardzo często gościła w audycji radiowej "Podwieczorek przy mikrofonie". W 2002 roku reżyser Janusz Horodniczy nakręcił film "Nasze gwiazdy", w którym przedstawił życie pary.

Barbara Dunin-Kurtycz za utwór "Nic się nie zmieniło" zdobyła liczne wyróżnienia. W 2006 roku razem z mężem otrzymali nagrodę "Złote Liście Retro".

 

Przypomnijmy, że Zbigniew Kurtycz zmarł w 2015 roku. Prawdopodobnie Barbara Dunin-Kurtycz zostanie pochowana razem z mężem na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Dokładna data pogrzebu nie jest jeszcze znana. 

BO

Niewyjaśnione śmierci gwiazd:

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
Komentarze (3)
Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje. Piosenkarka miała 76 lat
Zaloguj się
 • Gość: kinga

  Oceniono 4 razy 4

  Ogromna strata, cudowny Człowiek i wspaniała Artystka. W tytule jest błąd, miała 76 lat, a nie 73.

 • Gość: cicha woda

  Oceniono 9 razy 3

  Odchodza ostatni ktorzy stali na strazy polskiej kultury, kochani Lwowiacy, zostaje miernota i nijakosc, az strach pomyslec co bedzie za pare lat gdy juz wszyscy odejda. RiP

 • Gość: fragola

  Oceniono 2 razy 2

  To była piękna, kochająca się para. Klasa i elegancja, której dzisiaj brak w tzw. show biznesie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX