Andrzej Buszewicz nie żyje. Aktor znany ze "Świata według Kiepskich" miał 84 lata

Andrzej Buszewicz zmarł w wieku 84 lat. Był aktorem teatralnym i serialowym. Ostatnio występował m.in. w "Świecie według Kiepskich".

Smutną informację o śmierci aktora podał serwis Filmpolski.pl. Andrzej Buszewicz zmarł w wieku 84 lat. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości publicznej.

W wieku 84 lat zmarł Andrzej Buszewicz, popularny aktor krakowski, przez całe zawodowe życie związany ze Starym Teatrem. Występował m.in. w "Aktorach prowincjonalnych", "Szansie", "Z biegiem lat, z biegiem dni", a ostatnio w "Świecie według Kiepskich" i "Pierwszej miłości".

Mimo że był wybitnym aktorem teatralnym, występował również w serialach. Od 2004 roku grał w "Pierwszej miłości". Występował również w innych hicie Polsatu. W "Świecie według Kiepskich" wcielał się m.in. w role niezapomnianego bacy, profesora i emeryta.

AD

Komentarze (32)
Andrzej Buszewicz nie żyje. Aktor znany ze "Świata według Kiepskich" miał 84 lata
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • antykonformista

  Oceniono 13 razy 13

  Akurat dziś oglądałem odcinek z Jego udziałem. Nie było ich zbyt wiele, może kilka, góra kilkanaście spośród ponad 500. A ja dziś oglądałem 4, i akurat jeden z nich był z udziałem Pana Andrzeja. Ten odcinek gdzie Ferdek ma pracować w kotłowni szpitala.
  Wspaniały aktor. Co tu dużo pisać, mało istotne moje pisanie jest.

 • Gość: Olo

  Oceniono 16 razy 12

  Szkoły, tv, teatr, a piszą o nim że znany z kiepskich... masakra

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 9

  Smutne jak znani i lubiani odchodzą .
  Smutne jak odchodza bliscy.

  Wszyscy przemijamy..

 • Gość: telemaniak nostalgik

  Oceniono 7 razy 7

  Jej! Był też dziadkiem w naszej adaptacji Ulicy Sezamkowej (1996-98), którą pokazywali w 2 i pomagał swoim serialowym wnukom np. budować karmnik dla ptaków i rozmawiał z rodzimymi bohaterami (owieczką Beatą i smokiem Bazylim; w tych rolach Agnieszka Mazurska i Wojciech Słupiński)... jak na tamte czasy, świetny program edukacyjny (zwłaszcza, że było się wtedy przedszkolakiem)! :D Zupełnie nie rozumiem dzisiejszych 30-latków, którzy nabijają się teraz z tego serialu... :/

 • Gość: Adam s

  Oceniono 6 razy 6

  Nie wiem czy ktos z was zauważył że pod artykułami o zaginięciu staraka nie można zamieszczać komentarzy? Pytanie do redakcji ile trzeba mieć na koncie aby w tym kraju trzymać media za mordę?

 • matylda1001

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Andrzeju, nie zapomnimy.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 5 razy 5

  Andrzej Buszewicz nie żyje.
  **********************
  Cześć jego pamięci.

 • Gość: lollo

  Oceniono 2 razy 2

  Oglądalam pana Andrzeja wiele razy na deskach Starego...

 • glomar

  Oceniono 2 razy 2

  To chyba raczej nie powinno być w Plotku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX