Milionerzy. Padło pytanie za pół miliona złotych. Kto nie ma w nienawiści swego ojca i matki - czyje to słowa?

Pytanie za pół miliona złotych padło w programie "Milionerzy". Tym razem gracz zmierzył się z biblijnym zagadnieniem. "Kto nie ma w nienawiści swego ojca i matki, nie może być moim uczniem" - czyje to słowa?

Kolejny sezon programu "Milionerzy" zakończył się. TVN tymczasem pokazuje wieczorami powtórki. Tym razem gracz zmierzył się z pytaniem za pół miliona złotych.

Milionerzy: pytanie za pół miliona złotych - kto nie ma w nienawiści ojca i matki

Pytanie za pół miliona złotych, które usłyszał gracz w środowy wieczór, brzmiało:

Jeśli kto nie ma w nienawiści swego ojca swego i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. To słowa:

 • A - Jezusa Chrystusa
 • B - Allaha
 • C - Mojżesza
 • D - Buddy

Gracz na to pytanie wykorzystał aż dwa koła ratunkowe - pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. Niestety, niewiele to dało. Wybrał najrozsądniejsze rozwiązanie w tym momencie i zrezygnował z dalszej gry. Choć publiczność w 40 proc. wskazywała na odpowiedź A, uczestnik nie chciał ryzykować. Zabrał do domu ćwierć miliona złotych.

Poprawna odpowiedź na to pytanie to A - Jezus Chrystus.

Kto wygrał program "Milionerzy"?

Do tej pory program "Milionerzy" wygrały zaledwie trzy osoby. Pierwszym milionerem po programie został Krzysztof Wójcik ze Szczecina w 2010 roku. Na kolejnego milionera musieliśmy poczekać aż osiem lat. Dopiero w 2018 roku milion wygrała Maria Romanek z Bezmiechowej Dolnej, zaś rok później zwyciężyła Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska.

Więcej o:
Komentarze (10)
Milionerzy. Padło pytanie za pół miliona złotych. Kto nie ma w nienawiści swego ojca i matki - czyje to słowa?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gwindon

  Oceniono 6 razy 2

  Mi nie chcemy nienawiści, dziękujemy.

  Religia nie, dziękuję.

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Ale wiecie że to są powtórki? Ten odcinek już leciał pół roku temu albo dawniej....

 • Gość: f

  Oceniono 7 razy 1

  Nie oglądałam tego odcinka więc nie wiem czy pytanie padło dokładnie w takiej formie, ale jeżeli dokładnie to przytoczyliście to odpowiedź jest bez sensu, kto nie ma nienawiści w sobie......nie może być moim uczniem, a więc moim uczniem może być tylko ten który nienawidzi wszystkich, wszystko oraz siebie. Jezus jakoś średnio mi się kojarzy z nienawiścią.

 • dwanascieaniolkow

  Oceniono 2 razy 0

  otoz dokladnie tak było-a poniewaz jestesmy ludzmi milujacymi rodzicow ,braci,dzieci...to uczniami jezus NIE JESTESMY....może to i dobrze...choc wokol tylu nawiedzonych...jak chocby nowy minister 'edukacji'kropka w kropke powtarzajacy tezy abp MICHALIKA,ze dziecko uswiadomione to material na molestowanie ....ksiedza...STRACH SIE BAĆ

 • lesnojeziorska

  Oceniono 1 raz -1

  Katolski kraj, nic dziwnego, że nie zna się szamańskich pism.

 • Gość: Słaby hajs

  Oceniono 1 raz -1

  Dawni juz powinniście tam stawkę podnieść, bo milion złotych obecnie to żadna kasa. To już powinny być 2 miliony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX