Kuba Błaszczykowski u Wojewódzkiego był rozbrajająco szczery. "Jakie to uczucie zarabiać 500 zł miesięcznie?". Szybko zripostował

Kuba Błaszczykowski był gościem ostatniego odcinka "Kuba Wojewódzki". Sportowiec ostatniego raz na kanapie dziennikarza był 6 lat temu. Wtedy zarzucono Wojewódzkiemu, że nie przygotował się do rozmowy z piłkarzem. Jak było tym razem?

Kuba Błaszczykowski był gościem show Kuby Wojewódzkiego. O sportowcu w ostatnim czasie było niezwykle głośno. Wszystko dlatego, że Błaszczykowski założył fundację "Ludzki gest", której celem jest wspieranie dzieci i młodzieży (w bluzie z logo fundacji pojawił się w programie). Utalentowany piłkarz uratował również Wisłę Kraków, pożyczając klubowi 1,3 mln zł. Co więcej Błaszczykowski gra w Wiśle za najniższą możliwą pensję, czyli 500 zł. Zarobione tam pieniądze przekazuje na bilety na mecze dla dzieci z domów dziecka. 

Kuba Błaszczykowski u Kuby Wojewódzkiego 

Zaczęło się słabo. Kuba Błaszczykowski na kanapie Wojewódzkiego ciągle musiał unikać mało kulturalnych komentarzy i pytań dotyczących pieniędzy.  

Czy ty wiesz, że w tym studio jest paręnaście milionów euro i jeszcze ty do tego - zaczął dziennikarz. 
To nie była lekka decyzja, żeby przyjść do Ciebie. Wahałem się - przyznał się Błaszczykowski, który prawdopodobnie miał w pamięci swoją ostatnią wizytę u Wojewódzkiego, kiedy to prowadzący show nie był przygotowany do rozmowy.

Wyglądało na to, że sportowiec i tym razem żałował swojej decyzji o pojawieniu się w studiu Wojewódzkiego. Rozpogodził się nieco, gdy został zapytany o Wisłę Kraków. Nie ukrywał, że jest dumny z tego, że udało mu się uratować klub. 

Jakie były pierwsze słowa twojej żony, kiedy wróciłeś do domu i powiedziałeś "Kochanie, kupiłem bułki, ogórki i... klub"? -  zastanawiał się Wojewódzki.
Ale masła nie kupiłeś - zażartował. 

Było miło, ale Wojewódzki szybko znów zaczął dopytywać o zarobki Błaszczykowskiego. 

Kubo, jakie to uczucie zarabiać 500 złotych miesięcznie - pytał Wojewódzki, które ewidentnie chciał nawiązać do gry Błaszczykowskiego dla Wisły Kraków. 
Nie wiem - szczerze odpowiedział piłkarz, który już kolejny raz na kanapie samozwańczego króla TVN nie dawał się sprowokować.
Rozp**przyłeś wszystko już? - dopływał dziennikarz. 

Pytanie nie spodobało się Błaszczykowskiemu, który chciał uciąć rozmowę na temat pieniędzy. 

Znów wchodzimy na ten temat. A ty powiesz mi ile zarabiasz? - zripostował. 
Miesięcznie? W godzinach, minutach? - ironizował samozwańczy król TVN.

O pieniądze Wojewódzki dalej pytał bezpardonowo. 

Ile ten twój zegarek kosztował? - zaczął dziennikarz. 
10 razy mniej niż twój - odparował piłkarz. Gumę Turbo kupiłem i był gratis - dodał. 
Zażyczyłeś sobie mieszkanie na Wawelu?  Twoja żona mi powiedziała - podpuszczał go dalej Wojewódzki. 

To Błaszczykowski skwitował tylko uśmiecham. 

W końcu Błaszczykowski znów wrócił do tematu ratowania swojego ukochanego klubu. 

To nie jest inwestycja. Mieliśmy 24 godziny, żeby podpisać tę umowę. To był impuls - mówił Błaszczykowski o dopisaniu umowy z Wisłą Karków. Serce podpowiadało mi, żeby ratować ten klub - powiedział sportowiec. 

Kuba Błaszczykowski o swojej sportowej emeryturze

Wojewódzki kilka minut rozmowy poświęcił na pytanie o to, w jakiej formie jest Błaszczykowski i o mecz Polska-Japonia. Nie wahał się też dopytywać o to, jakie plany Błaszczykowski ma już po zakończeniu kariery.  

Za parę lat kończysz karierę sportową. Podobno chcesz zrobić karierę jako rajdowiec albo w KSW - pytał.
Nie za parę. Mam duży szacunek do rajdowców, do sportowców KSW. Z szacunku do nich się tego nie podejmę. (...) Wolałbym zostać przy piłce - podsumował. 

Myślicie, że Kuba Błaszczykowski jeszcze kiedykolwiek pojawi się u Kuby Wojewódzkiego. Po tym odcinku my szczerze w to wątpimy. 

AG 

Więcej o:
Komentarze (22)
Kuba Błaszczykowski u Wojewódzkiego był rozbrajająco szczery. "Jakie to uczucie zarabiać 500 zł miesięcznie?". Szybko zripostował
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • czarnyp.o

  Oceniono 34 razy 28

  Po co ludzie wogóle przyjmóją zaproszenia do tego aroganta! Ten program jest nikomu niepotrzebny! Wojewódzki ! Wstydu i kultury nie masz!

 • Gość: Mk

  Oceniono 14 razy 14

  Widocznie Panu Wojewódzkiemu nie mieści się w głowie że pewne sprawy są ważniejsze od pieniędzy,że można coś zrobić i nie zarobić. Wielki szacunek dla Pana Błaszczykowskiegp

 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 12 razy 10

  "z Wisłą Karków". Sama prawda ...

 • Gość: Gość x

  Oceniono 9 razy 9

  Pan Kuba Błaszczykowski to jedyny piłkarz, którego bardzo, bardzo szanuję jako Człowieka.

 • Gość: Paweł Kowal

  Oceniono 11 razy 7

  Nie dziwię się, że oglądalność K,W, leci w dół, z czasem staje się coraz większym burakiem.

 • Gość: sędzia

  Oceniono 9 razy 7

  Podziwiam Kubę jako piłkarza i człowieka, ale ten wywiad - rozmowa była słaba. Pomijając arogancję Wojewódzkiego i nie czekanie na odpowiedź pytającego, to Kuba odpowiadał cicho, patrząc w podłogę lub w stół (być może jest to wynikiem, że jest skromnym i spokojnym gościem). Niewiele się z tej rozmowy widz.d0wiedział (jak zresztą z każdej w tym programie) choć nawet na trudne pytania Kuba był w stanie odpowiadać.

 • Gość: 4 55

  Oceniono 8 razy 2

  wuj to wuj

 • princepinot

  0

  Nie, nie myslimy. Nikt normalny nie pojawi sie w tym programie.
  Do tej pory winilem wojewodzkiego, ale teraz widze ze rownie winny jest tvn. To trzeba zdjac z anteny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX