Kim jest pani Maria Romanek i co zrobiła z wygraną w programie "Milionerzy"?

Pani Maria Romanek wygrała milion złotych w programie "Milionerzy". Jej drogę do miliona TVN pokazał w środę 23 stycznia kolejny raz - bowiem Maria Romanek milion zdobyła już niemalże rok temu. Przypominamy, kim jest - i co się stało z wygraną.

Maria Romanek odpowiedziała poprawnie na pytanie za milion złotych w programie "Milionerzy" i tym samym została drugą w Polsce milionerką, która zwyciężyła w teleturnieju Huberta Urbańskiego i TVN. Kim jest i na co przeznaczyła wygraną?

Milionerzy. Maria Romanek wygrywa!

Maria Romanek poprawnie odpowiedziała na pytanie za milion w programie "Milionerzy". Brzmiało ono:

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 do 121?

Do wyboru tradycyjnie były cztery możliwe odpowiedzi:

 • A - 12 321
 • B - 1 234 321
 • C - 111 111 111
 • D - 123 454 321

Pani Maria Romanek poprawnie udzieliła odpowiedzi B - 1 234 321 i tym samym została milionerką.

Milionerzy. Kim jest Maria Romanek?

Pani Maria Romanek jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego z Bieszczad, z Biezmiechowej Dolnej. Ma szóstkę dzieci. Wystartowała w "Milionerach", bo wielokrotnie wcześniej zdarzało się jej, siedząc w domu przed telewizorem, że znała odpowiedzi na pytania, na których odpadali inni uczestnicy.

Milionerzy. Na co Maria Romanek przeznaczyła milion złotych?

Im bliżej było głównej wygranej, tym więcej dowiadywaliśmy się od uczestniczki, na co przeznaczy tak wielkie pieniądze. Pani Maria Romanek chyba wszystkich ujęła skromnością. Mówiła, że dla siebie zostawi tak naprawdę bardzo niewiele - marzył się jej remont kuchni (mamy nadzieję, że kuchnia już skończona!), chciała tez pojechać na wycieczkę do Gruzji.

Wygraną w "Milionerach" planowała przeznaczyć głównie na cele charytatywne - na chore dzieci, które potrzebują pomocy, ale również na wsparcie renowacji cmentarza w Lesku.

Zajmuję się też odnawianiem nagrobków na cmentarzu w Lesku, nagrobków zabytkowych, pięknych, o które nikt nie dba. Przepraszam, wzruszyłam się. Jezu, jakie to jest głupie... - mówiła chwilę przez pytaniem za milion złotych pani Maria.

Kilka miesięcy po wielkiej wygranej mówiła w wywiadach, że już nie ma właściwie nic z pieniędzy, które wygrała w "Milionerach". Wszystko poszło na dzieci i fundacje.

Więcej o:
Komentarze (10)
Kim jest pani Maria Romanek i co zrobiła z wygraną w programie "Milionerzy"?
Zaloguj się
 • Gość: beba

  Oceniono 8 razy 4

  Hmmm...brzmi jak piękna bajka. Kobita ma 4 dzieci i wygraną przeznaczyła na fundacje..hmmm..

 • Gość: Ramon

  Oceniono 3 razy 3

  Ludzie ale wymacie nasrane we lbach. Prostego tekstu nie umiecie zrozumieć. Kretyn/ka beba bredzi coś o 4 dzieciach, inny nie może zrozumieć, że teraz była powtorka. Nawet taki portal jak pudełek was przerasta. Czarno widzę przyszłość Polski

 • Gość: daisy

  Oceniono 7 razy 3

  Radzę czytać ze zrozumieniem... przecież podali że wygrała niemalże rok temu a teraz była powtórka to po pierwsze...
  Po drugie jest podane że szóstka dzieci a piszecie w komentarzach że 4 ??
  Bardzo rzadko komentuje artykuły ale smutno mi że cała Polska walczy z hejtem a tu takie bzdury wytykane... ludzie zastanówcie się proszę... zastanawiamy się skąd biorą się zabójstwa zamachy choroby psychiczne a nie ma w nas żadnych dobrych słów tylko krytyka i wytykanie błędów. Zamiast podania sobie ręki odcinamy je sobie nawzajem. To jest bardzo smutne. Więcej pozytywów, dobroci i serca świat od razu będzie lepszy. Pozdrawiam wszystkich uśmiechniętych i pozytywnych ludzi na świecie ??

 • Gość: Gość

  Oceniono 2 razy 0

  Nie zdziwiłbym sie gdyby podpisała umowę nakazujacą jej przeznaczyć jej większą część ,,wygranych" pieniędzy na fundacje tvn

 • Gość: Koka

  Oceniono 4 razy 0

  Pani Maria wygrała ten milion już wcześniej. Dzisiaj puscli powtorke odcinka.

 • djarev

  Oceniono 10 razy -8

  Ma szóstkę dzieci i wszystko przeznaczyła na cele charytatywne? Rewelacyjna matka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX