"Top Model". Jury faworyzuje Anię, bo była chora? "Jestem trochę wkur*iony". Nas też to wkurza

W "Top Model" jurorzy faworyzują Anię? Uczestnicy jasno wyrazili, co sądzą na ten temat. Trudno nam się z nimi nie zgodzić.

Obecna edycja "Top Model" wywołuje tyle emocji i kontrowersji, co chyba żadna poprzednia. Zaczęło się od skrytykowania metamorfoz uczestników i nagiej sesji, która przecież pojawia się w każdym sezonie. Wyjątkowo krytycznie o show wypowiedział się także Michał Piróg, prowadzący program. Co dziwne, byli uczestnicy, np. Ola Żuraw też krytykowała najnowsze odcinki.

"Top Model". W programie faworyzują Anię

Czyżby i teraz w programie pojawił się kontrowersyjny temat? Według uczestników i części internautów jury faworyzuje Anię. Przyszli modele i modelki uważają, że w niektórych konkurencjach dziewczyna niezasłużenie zwycięża, a wszystko przez wzgląd na jej chorobę. 26-latka przez ostatnie trzy lata walczyła z nowotworem głowy. Przeszła pięć operacji i dwa przeszczepy, w związku z tym ma blizny. Bała się, że przez to nie będzie mogła wrócić do modelingu.

Dzisiaj rozmawialiśmy ja, Magda, Hubert, Kasia i Michał. I oni mówili, że to jest trochę tak, że wydaje mi się, że Ania jest trochę faworyzowana przez tą chorobę - mówiła Daria.
No, jestem trochę wkur*iony na to co się dzieje. Wkurza mnie faworyzowanie niektórych uczestników, np. Anki. Ona chyba tutaj już poczuła, że wygrała ten program. I tak jest. Ona ma najwięcej followersów na Instagramie. Dlaczego jest tak cały czas pchana do przodu? - denerwował się Hubert
Według mnie przez historię może wygrać. Tak uważam i tyle o niej sądzę - dodała Kasia.

Również widzowie zwrócili na to uwagę. Co prawda, dziewczyna ma już swoich fanów, którzy jej bronią i chwalą zdjęcia, jednak są też głosy podobne do głosów uczestników.

Nie mieściła się w stroju a potem ją zatrudniają? To jakaś paranoja. Czego się nie robi by wygrała "Urzekła mnie Twoja historia".
Wiecznie wyje i co odcinek bierze wszystkich na litość. Każdemu opowiada swoją historię. Ja rozumiem, miała przykrą sytuację, ale po co wszystkim opowiadać ciągle to samo?

Ania broni się i twierdzi, że nieuniknione było poinformowanie o chorobie, jednak zrobiła to na castingu, a później o tym nie wspominała. 

Tyle takich rozgrywek między sobą i nastawiania się przeciwko mnie, albo mówienie, że jestem faworyzowana. Jest mi strasznie przykro, bo to że byłam chora... no jest mi przykro - mówiła zapłakana. 
No ja wiem, że to musiało paść na początku, ale już nikt mnie o to nie pyta - dodała.

Programy rozrywkowe a dramatyczne historie

Rozumiem, że tego typu programy są wyreżyserowane, a każda smutna i przejmująca historia ma przyciągnąć więcej widzów przed telewizory. Jednak to naprawdę robi się nudne i niesmaczne, kiedy pozyskuje się widzów kosztem poszkodowanych w jakiś sposób ludzi. Swego czasu w "You Can Dance" uczestnicy również ze łzami w oczach opowiadali o swoich przykrościach, a dopiero później chwalili się umiejętnościami tanecznymi. Często też zajmując innym miejsce, sami przechodzili do dalszych etapów, choć niekoniecznie dobrze tańczyli.

Ludzie mają problemy, to normalne. Ale dziwne, ile takich osób potrafi znaleźć się w jednym programie. Nie krytykuję ludzi dlatego, że spotkał ich taki, a nie inny los. Jednak opowiadanie o tym przed kamerą, według mnie, jest słabym pomysłem i faktycznie wygląda na tłumaczenie się trudną sytuacją życiową.

Wiem z anonimowych źródeł, że w regulaminach programów są niekiedy podpunkty wymagające, aby uczestnik przed kamerą opowiedział swoją smutną historię, jeśli taką ma. Naprawdę warto otwierać się przed milionami ludzi, żeby wyjawiać intymne sytuacje życiowe? Po co? Okej, było dużo przypadków, że poszkodowane osoby otrzymywały po emisji pomoc, bo zauważyła ich, np. jakaś fundacja. Ale nie wydaje mi się, że rozrywkowe show to dobre miejsce na takie rzeczy. Wcale mnie nie dziwi, że internauci wielokrotnie śmieją się, że takie programy mogłyby zmienić nazwę na "Urzekła mnie Twoja historia". Jakie jest Wasze stanowisko w tej sprawie? Ja raczej skłaniam się ku powyższym komentarzom.

MT

Więcej o:
Komentarze (51)
"Top Model". Jury faworyzuje Anię przez wzgląd na jej chorobę? "Jestem trochę wkur*iony"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gosciu

  Oceniono 42 razy 40

  Mnie się wydaje że ona jest w miarę normalna w porównaniu z resztą.

 • Renata Mielewczyk

  Oceniono 42 razy 34

  Normalna dziewczyna która przez cały czas trwania tego programu nigdy nie wspominała o swojej chorobie, inni jej po prostu zazdroszczą że jest dobra i potrafi chodzić po wybiegu co potwierdziły castingi u projektantów bo dostała się na wszystkie jako jedyna zresztą.

 • starveling

  Oceniono 25 razy 21

  Te głosy innych uczestników można spokojnie między bajko włożyć, bowiem prowadzący castingi potwierdzili wybory jury.

 • Gość: Gość serwisu

  Oceniono 22 razy 20

  Żałosne hejty z zazdrości. Jakby Anka chciała wygrać ze względu na to, że jest chora użalałaby się nad sobą i nad tym jakie zło ja spotkało cały czas, a jak niektórzy chyba nie zauważyli tego nie robi wręcz przeciwnie, na temat swojej choroby milczała. A na początku to chyba jasne, ze powinna o tym poinformować. Jeżeli faktycznie jest tak, że jury faworyzują Anke to pretensje powinno się mieć do nich, a nie do niej, nie jest niczemu winna, a jest obrzucana gównem.. Niedojrzałe hejty spowodowane zazdrością.
  Moim zdaniem Anka jest śliczna i na swoje wygrane słusznie zasłużyła, oglądając ten program nie patrzyłam na nią jak na chorą, lecz jak na jedną z uczestników. Poza tym, nie wygrała KAŻDEJ konkurencji, inni też byli najlepsi. Pogodzcie się z tym, że jest po prostu w tym dobra i sie stara.

 • Gość: oli

  Oceniono 21 razy 19

  To co mnie oburzyło to zachowanie uczestników. Nie wierzą w umiejętności Ani więc stworzyli teorię, że jest faworyzowana. Niestety muszę ją obalić, Ania została zatrudniona na pokazach u WSZYSTKICH projektantów, a ci co najgłośniej szczekali dostali ich najmniej.

 • Gość: pipi

  Oceniono 18 razy 16

  Fajna dziewczyna. pięknie się porusza na wybiegu, ładnie wychodzi na zdjęciach. Powodzenia życzę, reszta zazdrości, to jest normalne.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 15 razy 13

  To, ze jest najlepsza, potwierdzili Wszyscy projektanci. Ludzie, uwazacie, ze oni tez ja faworyzuja?! To juz historia szyta grubymi nicmi. Anka i Hubert najlepsi.

 • Gość: Lfkfo

  Oceniono 12 razy 12

  Wg mnie nadaje sie na modelkę, na wybiegach najlepiej chodzi ze wszystkich, tu tylko chodzi o zazdrość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX