Misiek Koterski u Wojewódzkiego. "Jestem abstynentem od czterech lat". Trudnych wyznań było więcej

Misiek Koterski był gościem kolejnego odcinka show "Kuba Wojewódzki". Aktor opowiedział o swoim najnowszym filmie "7 uczuć" oraz o tym, jak zmieniło się ostatnio jego życie.

Misiek Koterski odwiedził studio Kuby Wojewódzkiego. Aktor wyśmienicie bawił się na kanapie samozwańczego króla TVN, choć nie zabrakło poważnych tematów. 

Misiek Koterski u Kuby Wojewódzkiego 

Chociaż Koterski tryskał energią, to rozmowę z dziennikarzem zaczął od trudnego wyznania.

Jestem sobą w końcu. Całe życie jak bohater moich filmów chciałem być kim innym. W końcu kocham swoje życie - zaczął nostalgicznie artysta.

Chwilę później Wojewódzki wprost zapytał, czy Koterski bierze jakieś narkotyki.

Jestem abstynentem od lat czterech. Nie ma większego haju niż życie na trzeźwo - wyznał aktor, a z jego twarzy nie schodził uśmiech.

Koterski o roli w "7 uczuciach"

Samozwańczy król TVN zapytał również Koterskiego o najtrudniejszy okres w jego życiu, kiedy nikt nie chciał z nim pracować, a sam Koterski nie uchodził za osobę poważną. 

Pamiętam słowa swojego ojca, który powiedział 'Słuchaj Michał to będzie doświadczenie, z którego będziesz czerpał całe życie'. Wtedy tego nie rozumiałem. (...) Teraz z perspektywy czasu widzę, że to było potrzebne.

W końcu dziennikarz zapytał Koterskiego o rolę w "7 uczuciach", gdzie po Andrzeju Chyrze czy Marku Kondracie wcielił się w rolę Adasia Miauczyńskiego.

To było najtrudniejsze zadanie w moim życiu. Nie tylko, dlatego, że zagrali tę postać wspaniali aktorzy i to postać kultowa. Miałem w głowie 'Stary Koterski zwariował, obsadził tam swojego syna'. 

Znany m.in. z "Dnia świra" aktor opowiedział także o kulisach kolejnej współpracy ze swoim ojcem, Markiem Koterskim, który jest jednym z najbardziej cenionych polskich reżyserów.

To dziwne uczucie, pracujesz u ojca, jesteś jego pracownikiem i starasz się o tym zapomnieć. Ciągle jednak czekałem na pochwałę. 

I pochwały były. Misiek Koterski przyznał się, że słowa uznania skierowane pod jego adresem padły z ust tak cenionych aktorów, jak Maja Ostaszewska czy Marcin Dorociński. 

AG 

Więcej o:
Komentarze (10)
Misiek Koterski u Kuby Wojewódzkiego. "Jestem abstynentem od czterech lat"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • franek_baltazar

  Oceniono 5 razy 5

  Doskonały film. Wszyscy nauczyciele i rodzice powinni zobaczyć.

 • Gość: cafe.et.croissant

  Oceniono 4 razy 2

  Osoby uzależnione od narkotyków czy alkoholu bardzo często w ramach tzw. odwyku swoje myślenie, uczucia czy emocje przestawiają na inny tor, czyli np. na jakąś religię. Każda religia jest zaprzeczeniem naszego mózgu, który jest przystosowany, tak jak np. komputer tylko do logicznego i racjonalnego myślenia. W każdym innym przypadku głupieje, zawiesza się lub znieczula jakąś chemią, tzn. przestaje działać. Dlatego gdy pan Koterski mówi, że bycie na trzeźwo jest największym hajem, to tez poniekąd mówi prawdę, ponieważ zaraz dodaje, że swoje życie podporządkował religii. Czyli haj trwa dalej ale tym razem chemia, która znieczula mózg jest wytwarzana we własnym organizmie poprzez jakieś tam modły do stwórcy. niemniej program Wojewódzkiego jest jakąś alternatywą dla nadchodzących okropnych dni, w którym całymi dniami ludzie będą zasmucali się ze świeczkami na cmentarzach i w świątyniach. Co prawda program jest zmyślnie wyreżyserowany i pytania zostały raczej sprecyzowane dużo wcześniej, to i tak można było się zabawić. Pan i Pani z Wami, a nawet wszyscy razem i może jeszcze kilka osób. Amen, Alleluja.

 • forfiter_jr

  Oceniono 4 razy 2

  No to chyba jeszcze go trzyma:D

 • Gość: gosc

  Oceniono 1 raz 1

  kto by się zajmował dyżurnym swirem -ale swir jest nieobliczalny wesoły i bezposredni ----a jeszcze jaki ubaw jak występują we trójkę to dopiero jest bal swirów.

 • przemysl_to

  Oceniono 1 raz 1

  ale beznadzieja, nawet browarka w gorący dzień

  bleeeeeeeeeeeee.......

 • Gość: fgf

  Oceniono 4 razy 0

  czy jest jakiś polski aktor, który nie jest alkoholikiem?

 • art141

  Oceniono 3 razy -3

  Promocja kretynów i degeneratów którzy nic sobą nie reprezentują. A kim to niby jest ten człowiek poza tym że synem sławnych rodziców? Cóż to takiego osiągnął? Jest znany ze swojego idiotycznego zachowania i wypowiedzi. Znak naszych czasów. Im większym kretynem jesteś tym bardziej cię promują media.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX