Wpadki w "Koronie królów" nie mają końca. Jest lista nowych błędów. Widzowie tracą cierpliwość. "To jest katastrofa"

Widzowie "Korony królów" doszukali się kolejnych wpadek w serialu. Lista błędów staje się coraz dłuższa.

Serial "Korona królów" zadebiutował na antenie TVP w Nowy Rok. Produkcja, która ma dopiero kilka dni, już została niejednokrotnie skrytykowana przez widzów. Wytknięto omijanie ważnych historycznych wątków, słabe aktorstwo, ukazywanie zdarzeń, które nie miały miejsca w tamtych czasach, czy mało realistyczne kostiumy. Teraz internauci doszukali się kolejnej wpadki, o której zaczęli informować na Twitterze. Znów chodzi o element stroju.

Jedna z bohaterek "Korony królów" miała na sobie chustę z materiału, którego barwnik odkryto dopiero w 1856 r. Przypomnijmy, że akcja serialu rozpoczyna się w 1333 roku.

Moweina - pierwszy odkryty syntetyczny barwnik (z francuskiego mauvéine od mauve "malwa, koloru malwy") powstał w roku 1856. Jego twórcą był angielski chemik William Henry Perkin - napisała internautka.

Inni internauci również podchwycili ten błąd i znów przystąpili do krytyki produkcji TVP.

Faktycznie, jak na film dokumentalny to jest to katastrofa.
Kostiumy w tym serialu to koszmar. Pikowane w kwadraty ortaliony na piersiach wojów. Kostiumy rażą mnie najbardziej.

Widzowie od samego początku nie wierzyli w świetność serialu, a teraz powoli tracą cierpliwość. Oglądacie "Koronę królów"? 

MT

Więcej o:
Komentarze (105)
"Korona Królów". Wpadki w serialu nie mają końca. Jest lista nowych błędów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mel

  Oceniono 30 razy 18

  Już nie mogę się doczekać jak TVN nakręci film historyczny i nie będzie hejtu w końcu. Choć gra aktorska szału nie robi, to oglądam aby budżet za oglądalność sie zwiększył i powstawały lepsze tego typu produkcję.

 • Gość: Artur

  Oceniono 42 razy 18

  Witajcie POpaprańcy, widzę, że czas wam leci na oglądanie tych dennych telenoweli tefałenu i POlsatu, tam to dopiero jest aktorstwo na najwyższym poziomie, a jakie scenariusze pełne tręsci, Wpadka to drugie imię matki autora(ów) tych głupawych komentarzy i artykułów. Prawda jest taka, że to pierwszy serial historyczny od lat, może i nie doskonały ale na "na łeb na szyje" bije te idiotyzmy którymi przez godziny jest faszerowany widz tefałenu i POlsatu.

 • Gość: Rwa

  Oceniono 38 razy 16

  To nie jest film dokumentalny . MA pokazać historię Polski. Nie ciuchy czy kolory są istotne. No Ale Jak się chce psa uderzyć to kij .........

 • Gość: pemal

  Oceniono 20 razy 12

  LEPKOWSKA ... i wszystko jasne

 • bigfisher

  Oceniono 34 razy 12

  Takie serialowe "Studio Yayo".

 • Gość: Goha

  Oceniono 19 razy 11

  Od kiedy to film dokumentalny? Wszyscy zdrowi?A czy w takiej Dynastii Tudorow wszystko bylo zgodne z historia? Bicie piany o nic, serial jak serial.

 • pe_ro

  Oceniono 32 razy 10

  Czepiacie się. Przecież to jest historia w wydaniu Piss a ta zawsze różni się od faktów. Ciemny lud i tak to kupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX