Wpadka w "1 z 10". Uczestnik podał prawidłową odpowiedź, ale... nie uznano jej. Internauci bezlitośni, TVP się tłumaczy

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" zaliczył kolejną wpadkę. Internauci byli bezlitośni w swoich komentarzach. Teraz TVP się tłumaczy i wydaje oświadczenie.

Tym razem to nie uczestnik, a producenci teleturnieju "Jeden z dziesięciu" nie popisali się. W finale 16. odcinka padło pytanie:

Ile razy igrzyska olimpijskie odbyły się w Ameryce Południowej?
Raz - odpowiedział finalista.

I chociaż uczestnik podał poprawną odpowiedź, nie wiedzieć czemu, została ona uznana za błędną. Zdaniem producentów bowiem ani razu. A co z letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w 2016 roku, które miały miejsce w Rio de Janeiro? Z tego co nam wiadomo, miasto leży w Brazylii, która jest krajem Ameryki Południowej.

Oczywiście wpadka nie umknęła uwadze czujnych widzów. Na ich reakcję nie trzeba było długo czekać. Wyraz swojemu niezadowoleniu dali na oficjalnym profilu programu na Facebooku.

A co z igrzyskami olimpijskimi w Brazylii? Czy mi się wydaje, czy nastąpiła jakaś dziwna pomyłka?
Taki babol i to jeszcze w finale.
Wtopa na maxa.

Komentarze niezadowolonych widzów nie pozostały bez odpowiedzi. Na profilu programu na Facebooku pojawiło się krótkie oświadczenie:

Odnośnie opisywanej przez państwa sytuacji w 16. odcinku, informujemy, że już znaleźliśmy przyczynę pomyłki i wyjaśnienie zamieścimy w jednym z najbliższych odcinków.

Niektórzy internauci sugerują, że identyczne pytanie padało już wcześniej w teleturnieju kilka razy. Ich zdaniem odpowiedź nie została po prostu zaktualizowana.

AG

Więcej o:
Komentarze (10)
Wpadka w '1 z 10'. W finale uczestnik podał prawidłową odpowiedź, ale nie uznano jej. W sieci burza. TVP się tłumaczy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • justas32

  Oceniono 24 razy 8

  Przyzwyczajajcie się do nowej Polski - wygra ten kto jest członkiem PIS ...

 • Gość: Godc

  Oceniono 7 razy 7

  Ale co teraz bo facet miał szansę wygrać...

 • redstag

  Oceniono 9 razy 1

  W TVP NARODOWA prawda nie jest zna pierwszym miejscu.

 • Gość: ninawielg75

  0

  A dlaczego ten pan od razu nie zareagował, gdy mu nie uznano poprawnej odpowiedzi, przecież teleturniej nie leci na żywo tylko z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem i każdy ma prawo podczas nagrania reklamować. O swoje trzeba walczyć ? A to czy miał szanse wygrać, to już sprawa dyskusyjna

 • Gość: ser

  Oceniono 2 razy 0

  No ale przecież Tadeusz Sz. to człowiek obyty... nie zareagował na to??

 • Skandal Ska

  Oceniono 3 razy -3

  CO TEN NUDZIARZ TŁUK-SCHNUK ROBI JESZCZE W NARODOWEJ TELEWIZJI? ZRÓSŁ SIĘ Z KORYTEM? A DO TEGO REKLAMUJE W SWYCH ZGADYWANKACH JAKIEŚ FUNDUSZE EUROPEJSKIE! NIEMA NA JEGOMIEJSCE PRAWDZIWEGO POLAKA?
  I DRUGI, GRUBAS MANN Z RADIA TAK SAMO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX