Księżna Diana miałaby dziś 50 lat

Księżna Diana i jej tajemnice.

Królowa ludzkich serc

Dziś skończyłaby 50 lat. Królowa ludzkich serc, ikona stylu, ulubienica tabloidów. Księżna Diana była legendą. Diana, księżna Walii stała się osobą publiczną w 1980 roku, będąc wymienianą jako potencjalna kandydatka na żonę dla Karola, następcy tronu Wielkiej Brytanii. Miała wtedy zaledwie 19 lat. W przeprowadzonym przez BBC plebiscycie "100 Najwybitniejszych Brytyjczyków" księżna Walii zajęła 3. miejsce.

Ciekawostki

Diana miała 177 cm wzrostu. W młodości chciała zostać baletnicą. Po śmierci księżnej, do Pałacu Kensington przysłano 175 tysięcy listów i 150 tysięcy kartek, a do Pałacu Św. Jakuba 200 tysięcy listów.

Ciekawostki

Camilla Parker Bowles nazywała Dianę lalką "Barbie", ulubioną torebką księżnej był model Lady Dior od Christiana Diora. Ulubionym hymnem księżnej był "I vow to thee my country". Utwór zagrano zarówno na ślubie Lady Diany w 1981 roku, jak i na jej pogrzebie w 1997 roku.

Małżeństwo z Karolem

Pobrali się 29 lipca 1981 w Londynie. Ceremonię okrzyknięto "ślubem stulecia". Miliardy ludzi oglądały go przed telewizorem. Oczy całego świata były zwrócone w jej stronę. Ona miała wtedy zaledwie 20 lat. Nie była przygotowana do życia w królewskiej rodzinie.

Romans Karola z Camillą

Diana od początku zdawała sobie sprawę z obecności Camilli Parker Bowles życiu jej męża. Już podczas ślubu cały świat widział, że książę Karol nie jest zachwycony związkiem z Dianą. Wiedziała, że przed laty łączył ich romans, który zakończył się, gdy Camilla wyszła za mąż. Podejrzliwość księżnej wzbudziły natomiast takie incydenty, jak: odkrycie na ulubionych spinkach Karola do mankietów inicjałów C&C (Charles & Camilla) czy też fotografie pani Parker-Bowles, które wypadły z notatnika księcia Walii podczas miesiąca miodowego.

Rozwód

W 1992 roku książę i księżna Walii ogłosili separację. Rozwód orzeczono w 1996 roku. Początkowo media o rozpad małżeństwa obwiniały Karola. Z biegiem czasu na jaw wyszły również romanse Diany.

Romanse

W sierpniu 1992 roku "The Sun" opublikował zapis rozmów telefonicznych między księżną Walii, a jej kochankiem Jamesem Gilbeyem. Diana nazwała swoje życie torturami, a Windsorów "pieprzoną rodziną". Ostatnią jej miłością był syn miliardera, Dodi Al-Fayed.

Choroba Diany

Pod koniec miesiąca miodowego Karol zauważył objawy poważnych zaburzeń odżywania u żony i zaniepokojony skierował ją na konsultację do kliniki w Londynie. Wyleczenie księżnej z bulimii przerwano, gdy okazało się, że Diana jest w ciąży. Diana powiedziała, że bulimia zaczęła się już po tygodniu od zaręczyn. Książę Karol powiedział, że jest pulchniutka. Diana nienawidziła siebie, myślała, że nie jest wystarczająco dobra dla swego męża. Z rozpaczy objadała się. Aby zachować szczupłą sylwetkę, zmuszała się do wymiotów. Swego czasu bulimia była nazywana chorobą Diany.

Działalność charytatywna

Po rozwodzie Diana poświęciła się działalności charytatywnej. Swoim działaniem i nagłośnieniem problemu przyczyniła się do podpisania 3 grudnia 1997 roku traktatu w Ottawie, zabraniającego produkcji, gromadzenia, eksportu oraz używania min przeciwpiechotnych.

Śmierć

Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku. Mercedes, którym jechała Diana i Dodi Al-Fayed ,uderzył w filar tunelu Alma. Kierowca uciekał przed paparazzi Kierowca Henri Paul i Dodi Al-Fayed zginęli na miejscu. Do wypadku doszło o godzinie 0:26. O godzinie 1:00 w nocy księżną przewieziono do szpitala La Pitié-Salpêtriére, gdzie podjęto próby ratowania jej życia. Wewnętrzne obrażenia okazały się jednak zbyt rozległe. Diana zmarła o godzinie 4:00[35] w niedzielę, 31 sierpnia 1997 roku. Miała 36 lat.

Pogrzeb - śpiewał Elton John

Newsweek ożywił Dianę

Ostatnio amerykański magazyn "Newsweek" ożywił księżną Dianę. Na okładce pokazał nienagannie ubraną, ale z widocznymi zmarszczkami na twarzy księżną Dianę spacerującą w asyście ochroniarzy ze swoją synową, Kate Middleton.Według magazyny, gdyby Diana żyła, używałaby botoksu i Twittera.

Wspomnienia

Więcej o:
Komentarze (19)
Księżna Diana miałaby dziś 50 lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cholera

  Oceniono 6 razy 4

  KURw... czy naprawe w kazdym WASZYM je.. komentarzu musi byc jakis pier... link - SPAM ?????????

 • hsm96

  Oceniono 4 razy 2

  By miała... Ale nie żyje i nie róbmy z tego sensacji .

 • stockgirl

  Oceniono 4 razy 2

  No dobrze taa historia z Dianą jest smutna ..no ,ale po co piszecie ,ze dziś miałaby 50 lat no miałaby i co a za rok by miała 51 lat ! Wiele znanych którzy umarli ileś tam lat by np. dzisiaj skończyli ..dlaczego o nich nie piszecie???

 • feela

  Oceniono 4 razy 2

  Szkoda Diany jak i każdego :( Wszystkiego Najlepszego Diana, będziesz nadal wieczna .

 • cholera

  Oceniono 4 razy 2

  Strasznie szkoda tej kobiety, byla słońcem w tej calej Wielkiej Brytanii. Nadawala im "luzackiego" wyrazu, a odkad niezyje wszystko znow stalo sie sztywne. Nie wspominajac o tym jaka byla ludzka i naturalna. Naprawde: strata.

 • o.rety

  Oceniono 1 raz 1

  Jan Sobieski i Maria Kazimiera mieliby dziś więcej. O Długoszu nawet nie wspominając.

 • tohma92

  Oceniono 3 razy 1

  Biedna kobieta.

 • pawel8282

  Oceniono 3 razy 1

  :(

 • grzesiek22

  0

  Musiała za niego wyjść,Karol miał listę osób które były wolne i padły na Dianę,zobacz nawet w wikipedii jest tak napisane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX