Wojciechowska - od Big Brothera do gwiazdy

Śledzimy historię Martyny Wojciechowskiej.
Martyna Wojciechowska. Martyna Wojciechowska. www.EASTNEWS.pl

"Automaniak"

Tak naprawdę nazywa się Marta Eliza Wojciechowska, ale odkąd pojawiła się w telewizji używa imienia Martyna. Na antenie TVN zadebiutowała w 2000 roku. Raz w tygodniu razem z Maciejem Wisławskim prowadziła program o motoryzacji "Automaniak".

Martyna Wojciechowska, Karolina Pachniewicz i Piotr Lato. Martyna Wojciechowska, Karolina Pachniewicz i Piotr Lato. www.EASTNEWS.pl

"Trzy, dwa, jeden... Big Brother!"

Podobno początkowo prezenterką polskiej edycji "Big Brother" miała być Sandra Walter. Gdy na kilka dni przed rozpoczęciem pierwszej edycji ta zrezygnowała, pracę zaproponowano Martynie Wojciechowskiej. To był strzał w dziesiątkę! Choć Wojciechowska miała odgrywać w programie rolę drugoplanową to podobnie jak jego uczestnicy z dnia na dzień stała się czołową polską gwiazdą.

Martyna Wojciechowska. Martyna Wojciechowska. www.KAPIF.pl

Siostra Wielkiego Brata

I choć sława i medialny szum są miłe to nigdy nie były jej celem. Wojciechowska nigdy nie imprezowała w świetle fleszy, nie lansowała się na stołecznych bankietach i nie była uczestniczką żadnego skandalu. W sumie (w świetnym stylu!) poprowadziła w TVN trzy edycje "Big Brother". Widzowie pokochali ją przede wszystkim za naturalność i pieszczotliwie nazywali siostrą Wielkiego Brata. Uwielbiali ją także uczestnicy programu. Wojciechowska - w przeciwieństwie do wielu innych prezenterów - uczestników swojego programu nie traktowała z wyższością, kumplowała się z nimi, przeżywała ich sukcesy i porażki. Media z kolei w czasach "Big Brother" doceniały Wojciechowską za dobry warsztat dziennikarski i świetne stylizacje.

Martyna Wojciechowska w Martyna Wojciechowska w "Playboyu".

"Playboy"

Po pierwszej edycji "Big Brother" Martyna Wojciechowska pojawiła się na okładce i rozkładówce w "Playboyu". Sesja stylizowana była na warsztat samochodowy. Zebrała pozytywne opinie.

Rajd Paryż-Dakar

W 2002 roku dziennikarka zaskoczyła wszystkich, którzy znali ją dotychczas tylko z "Big Brother". Wzięła udział w bardzo trudnym Rajdzie Paryż-Dakar. W duecie z Jarosławem Kazberukiem ukończyła go na 44. pozycji. Jest jedyną Polką, której się to udało.

"Dzieciaki z klasą"

Po trzeciej edycji "Big Brother" Wojciechowska  w TVN prowadziła dwie edycje teleturnieju "Dzieciaki z klasą". Świetnie odnalazła się wśród dzieci! Młodzi uczestnicy programu, podobnie jak wcześniej uczestnicy "Big Brother", uwielbiali ją!

Martyna Wojciechowska i Marcin Sawicki. Martyna Wojciechowska i Marcin Sawicki. www.KAPIF.pl

"Studio Złote Tarasy"

Jej kolejnym zawodowym wyzwaniem było w 2007 roku prowadzenie (wymiennie z Ewą Drzyzgą)  popołudniowego show "Studio Złote Tarasy". Dynamika programu idealnie współgrała z jej temperamentem. Jej - skądinąd słabi - antenowi partnerzy (Max Cegielski, a później Marcin Sawicki) nie dawali przy niej rady.

"National Geographic"

Kilka lat po zakończeniu "Big Brothera" Martyna Wojciechowska została również redaktor naczelną polskiej edycji "National Geographic". Jest nią do dziś.

"Korona Ziemi"

Ta nominacja nikogo nie dziwiła. Wojciechowska jest nie tylko zapaloną sportsmenką, ale i podróżniczką. 22 stycznia 2010 roku zdobyła "Koronę Ziemi", czyli wszystkie najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów!

Martyna Wojciechowska. Martyna Wojciechowska. www.KAPIF.pl

"Misja Martyna" / "Kobieta na krańcu świata"

Dziennikarka doczekała się także swojego telewizyjnego programu podróżniczego. Kilka lat temu w TVN prowadziła "Misję: Martyna". Obecnie przygotowuje się do kolejnego sezonu programu "Kobieta na krańcu świata", w którym odwiedza mieszkańców najodleglejszych zakątków świata.

Martyna Wojciechowska z rodzicami. Martyna Wojciechowska z rodzicami. www.KAPIF.pl

Rodzice

Martyna Wojciechowska w wywiadach wielokrotnie podkreślała, że nie udałoby jej się zrealizować wszystkich swoich celów, gdyby nie wsparcie i pomoc ukochanych rodziców. Podczas jej długich podróży m.in. opiekowali się jej córeczką Marysią.

Martyna Wojciechowska i Anita Werner. Martyna Wojciechowska i Anita Werner. www.KAPIF.PL

Przyjaciele

Tajemnicą jej sukcesów są także wierni i prawdziwi przyjaciele, m.in. dziennikarka TVN Anita Werner.

Więcej o:
Komentarze (15)
Wojciechowska - od Big Brothera do gwiazdy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • browaryr

  Oceniono 4 razy 4

  taka babeczka z jajkami:)

 • jozek666

  Oceniono 3 razy 3

  Do smozwaniec !!! musisz być bardzo sfustrowana osoba i zazdrosna Martyna to fajowa babka która ma pasje jaką sa motocykle tego nikt nie pojmnie dopóki tego nie poczuje owszem woli iść do łóżka z motorem bo nie jest zwykła babka a raczej ku...szonem takim jak (podejrzewam ze jesteś kobietą) nie ma wścieklizny macicy jak większość młodych napalonych lachociagów co drą kora wszedzie gdzie popadnie bo za kilka lat sie pomarszcza i kto bedzie wylewał na nie sperme tak ze ostro doja taka pewnie jesteś zaś Martyna to śliczna kobietka która kocha podróze a to ze nie traga tłumaczy ja ze jest kobieta a nie tragarą po za tym potrafi postawić 150konną maszyne na koło i przejachać swoje laska mazenie moim zdaniem nie jakaś blachara i paniusia a to ze ma dziecko nieoznacza ze musi być przy nim dzień i noc ma tez swoje zycie tym bardziej ze jest powiazana z telewizja ma bardzo mało swojego czasu!!!!!!!

 • buka10

  Oceniono 5 razy 3

  Lubię ją ;) Martyna jest świetna

 • szary212

  Oceniono 2 razy 2

  kiedyś uwodziła żonatych żeglarzy, ale widać choroba zmienia moralność i pogląd na to, co ważne

 • misia_54

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedyś jak prowadziła Big Brothera nie przepadałam za Martyną (forma - nie przepadałam, żeby nie użyć, że nie lubiłam Jej). A teraz oglądając programy podróżnicze, z Jej udziałem, chętnie je oglądam i podziwiam Ją. Szczególnie za to, że jest taka normalna i otwarta na prostych ludzi (czasami dzikich), dokonuje (i nie boi się) rzeczy ekstremalne, których ja bym nigdy w życiu nie dokonała. Dlatego, podziwiam Martynę ! Obecnie bardzo Ją lubię ! Pozdrawiam Panią Martynę ! Pozdrowienia dla Wszystkich …

 • ladyzgaga

  Oceniono 4 razy 2

  Martyna ekstremalna w Radiu Zet jest najlepsza!

 • enia274

  Oceniono 4 razy 2

  fajna babka

 • mariusz223

  Oceniono 1 raz 1

  fajna ona jest sporo hobby ma i nie liczy tylko na kase.

 • wiki3108

  0

  jaka z niej gwiazda, w Polsce wszystkich nazywa sie gwiazdą,niezależnie od tego co robią ha, robi swoje to co lubi i tyle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX