Gwiazdy bez matury

Edyta Górniak i Agnieszka Chylińska nie mają matury.

Dziś matury

Blisko 400 tys. maturzystów ze szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło dziś o 9. do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści walczą o to, żeby dostać się na wymarzony kierunek studiów. Jednak matura nie musi być przepustką do kariery. Dlaczego? Poznajcie gwiazdy, które poradziły sobie w świecie show-biznesu bez zdanego egzaminu dojrzałości.

Edyta Górniak Edyta Górniak kapif

Edyta Górniak

Edyta Górniak jest jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Jej kariera to istna sinusoida. Raz pod górkę, innym razem z górki. Początki były obiecujące. Pierwszy wielki sukces to występ w ramach koncertu "Debiuty" na festiwalu w Opolu. Gwiazda dostała wyróżnienie. W tym czasie przerwała edukację w technikum ogrodniczo - pszczelarskim w Kluczborku i rozpoczęła karierę muzyczną. U Kuby Wojewódzkiego powiedziała, że nie przystąpiła do matury, bo wtedy była na Broadwayu.

Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska kapif

Agnieszka Chylińska

Laureatka wielu nagród muzycznych. Popularność zyskała jako wokalistka zespołu O.N.A. Już w szkole średniej gwiazda zaczęła odnosić pewne sukcesy muzyczne. Podczas gali Fryderyków, Chylińska odbierając nagrodę skierowała do swoich byłych nauczycieli słowa "Fuck off, nienawidzę was". Już chyba wiecie, czemu nie przystąpiła do matury...

Paulina Młynarska Paulina Młynarska kapif

Paulina Młynarska

Dla Pauliny Młynarskiej ważniejsza była kariera niż matura. W wieku 16 lat wyjechała do Francji, gdzie zagrała w serialu erotycznym "Różowa seria". W 1990 ukończyła Education comp w Paryżu. Zdobyła podstawowe wykształcenie. W wieku 16 lat przerwała naukę w liceum. Poradziła sobie bez papierka. Pracowała w radiu, zagrała kilka ról w filmach, a obecnie pracuje jako dziennikarka.

Zbigniew Hołdys Zbigniew Hołdys kapif

Zbigniew Hołdys

Muzyk, kompozytor, lider i współzałożyciel zespołu Perfect. O tym, że nie ma matury mówił głośno w wywiadach. Najbardziej zawiedziona tym faktem była jego matka, która jest nauczycielką.

Maciej Maleńczuk Maciej Maleńczuk kapif

Maciej Maleńczuk

Chodził do kilku szkół podstawowych, a następnie do liceum zawodowego (specjalność obróbka skrawaniem). Nie udało mu się ukończyć liceum. Postawił na muzykę. Początkowo swoje piosenki prezentował występując jako muzyk uliczny na ulicach Krakowa, Warszawy i wielu innych miast. Później założył zespół Pudelsi, z którym osiągnął duży sukces.

Robert Gawliński Robert Gawliński kapif

Robert Gawliński

Lider zespołu Wilki w wieku 19 lat skończył edukację (z wykształceniem średnim, nie zdawał jednak matury) i dołączył jako wokalista i gitarzysta do punk rockowego zespołu Gniew. Brak matury nie przeszkodził mu osiągnąć sukces. Gawliński zawsze pisał świetne teksty i jako muzyk został wielolektornie nagradzany.

Andrzej Wajda Andrzej Wajda kapif

Andrzej Wajda - ma tzw. małą maturę

Podczas okupacji uczęszczał w Radomiu na tajne komplety (określenie nauczania prowadzonego nielegalnie w okresie zaborów lub wojny) kończąc gimnazjum i zdając tzw. małą maturę. Studiował malarstwo w Krakowie i reżyserię w Łodzi. Studia skończył w 1953, a dyplom dostał w 1960.

Więcej o:
Komentarze (73)
Gwiazdy bez matury
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • reki334

  Oceniono 10 razy 10

  tylko geniusze z Plotka mogli wśród tych nieuków umieścić Wajdę

 • list

  Oceniono 8 razy 6

  paris_hilton- co z tego ze ty masz mature jak nic nie osiagnelas w swoim wieku. ona wiele osiagnela w twoim wieku i ma talent. a ty nic. tluk

 • aeris

  Oceniono 8 razy 6

  zapomnieliscie dodac Kubice

 • list

  Oceniono 9 razy 5

  liczy sie talent a nie matura . matura gowno daje jedynie papierek . nawet sprzataczki maja mature

 • lojzo

  Oceniono 5 razy 5

  tzn mam na myśli Wajdę. Uważam, że ta mała matura to jest i tak większa niż dzisiejsza podstawowa zdana na 30% lub w okolicach. Te 30% wystarczające by zdać podstawową to jakaś edukacyjna porażka

 • przytulanka

  Oceniono 4 razy 4

  Wsadzanie do jednego worka Wajdy z plasajacymi i jeczacymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej to przegiecie.

 • kamila789

  Oceniono 4 razy 4

  Młynarska w serialu erotycznym? Chyba po to, żeby obudzić w widzach wstręt do grzechu. Teraz do adremu: skoro Wajda skończył studia, to musiał mieć pełną maturę - mała do tego nie wystarczała. Swoją drogą, może by tak zastanowić się nad systemem edukacji w tym kraju? Matura naprawdę nie każdemu jest potrzebna i nie każdy powinien do niej przystępować. O studiach nawet nie wspominam, bo 50% magistrów w kraju to kpina, z którą należy jak najszybciej skończyć.

 • jacobo

  Oceniono 6 razy 4

  Ci co nie mają matury dzielą się na tych, którzy nie podeszli do niej, bo by nie zdali i takich, którzy po prostu mieli inny pomysł na siebie, który wypalił bądź nie wypalił. Natomiast publikacja takiego artykułu w dniu matur jest nieco nie na miejscu. Wmawiajcie ludziom, że nie muszą się uczyć, przecież Polska nie potrzebuje wykształconych ludzi, tylko "artystów"/ artystów.
  Trzeba było go opublikować przy wydawaniu wyników matur na pocieszenie dla tych co nie zdali.

 • list

  Oceniono 7 razy 3

  prawde mowiac liczy sie jak sie mysli i dar od boga tzw. talent. matura ci gowno da jesli jestes debilem z matura i zyjesz na koszt panstwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX