Bankruci wśród polskich gwiazd

Największa strata to 4 miliony złotych! Kto tyle utopił?

Porażające straty biznesowe gwiazd

Amerykańskie gwiazdy z różnym powodzeniem sprzedają bieliznę, odzież, kosmetyki, perfumy i masę różnych gadżetów sygnowanych własnym nazwiskiem. A jak jest z polskimi celebrytami? Czy im też udaje się odnosić sukcesy w biznesie? Niestety nie wszystkim. "Twoje Imperium" podsumowało największe finansowe porażki polskich gwiazd. Kto trafił na tę niechlubną listę?

Miejsce 5 - strata: 100.000 PLN

Katarzyna Figura z mężem zainwestowała 100 tysięcy złotych w bar Kompas Port w Giżycku. Niestety był, to kompletny niewypał. Mimo, że twarzą przedsięwzięcia był Borys Szyc. A może właśnie dlatego?

Miejsce 4 - strata: 150.000 PLN

Andrzej Piaseczny też chciał wejść w gastronomię. Zainwestował 150 tysięcy w pub Soho w Krakowie. Niestety znane nazwisko nie pomogło. Artysta nie dał rady krakowskiej konkurencji. Ale z drugiej strony co to za atrakcja znane nazwisko w Krakowie. Tam co drugi lokal ma takie na głównej stronie menu.

Miejsce 3 - strata: 400.000 PLN

Jan Nowicki dla odmiany postanowił wejść w przemysł odzieżowy. Aktor zainwestował 400 tysięcy złotych w serię garniturów pod marką... SZU. Niestety, Polacy jako naród świętych nie lubią mieć do czynienia z czymkolwiek, co może chociaż w najmniejszym stopniu kojarzyć się z hazardem.

Miejsce 2 - strata: 600.000 PLN

Ilość biznesowych poczynań Michała Wiśniewskiego jest tak wielka, że prawdopodobnie nawet on sam nie jest w stanie stwierdzić ile ich prowadził. Jednym z najsłynniejszych jest klub Extravaganza. Zanim Michał nim "zaopiekował", był to modny warszawski lokal. Niestety mimo inwestycji 600 tysięcy złotych, Extravagaza padła i już się nie podniosła.

Miejsce 1 - strata: 3.700.000 PLN (!)

Dotychczasowe straty to nic w porównaniu z tym co utopiła Grażyna Szapołowska. Aktorka namówiła wspólników na inwestycję w linię kosmetyków pod nazwą SZA. Niestety kremy były tak drogie, że nikt nie chciał ich kupować. Dlatego szumnie zapowiadane przedsięwzięcie zakończyło się stratą 3 milionów 700 tysięcy złotych!!!
Więcej o:
Komentarze (28)
Bankruci wśród polskich gwiazd
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kocurra

  Oceniono 24 razy 22

  Pamiętam reklamy kremów Sza w Twoim Stylu. Były naprawdę drogie, jak Dior czy Bioherm. Nie na przeciętną polską kieszeń. A kogo stać to kupuje właśnie wypomniane znane zagraniczne marki.

 • reki334

  Oceniono 24 razy 18

  podobno największą w historii statą z tej bajki było wypuszczenie piwa GULCZAS, browar prawie padł przez to

 • pensylvania2

  Oceniono 25 razy 15

  Dr Irena Eris zaczęła od tanich ale dobrych kosmetyków. Dziś zarządza potęznym imperium, a jej kremy sa znane nawet za oceanem. Rodzinka z Kanady regularnie dopomina sie o paczki :)))))) Zatem, to co drogie nie znaczy, ze dobre i że szybko sie na tym dorobisz....

 • ctasek

  Oceniono 18 razy 14

  Widocznie SZA-stnąć trzeba było niższą cenę.A Wielki Szu też wyszedł z wprawy.Czas na emeryturę.ZUS już zaciera ręce i szykuje 570zł. emeryturki dla cwaniaczków.

 • meg77

  Oceniono 26 razy 12

  Ich sprawa, też mi artykuł:-/ W odróżnieniu od wielu innych podmiotów i instytucji jak przeputali to nie moje. Na pewno bezpieczniejszy biznes to siedzieć przed kompem w papciach, za średnią krajową dopier*** im za wszystko, ze szczególnym uwzględnieniem wyglądu, i uważać się za przedstawiciela IV władzy, prawda Plotku?

 • kazio.maciolka

  Oceniono 14 razy 10

  Buhahahaha pamietam te kremy Szapołowskiej, kosztowały 10 lat temu ponad 160 zł za opakowanie, a składy były gorsze od Ziaji za 8 zł buhahaha.

 • cosma

  Oceniono 16 razy 8

  No i dobrze !

 • aliceevil

  Oceniono 17 razy 7

  Ale mi to bankruci . Takie to oni kieszonkowe mają

 • rysiek

  Oceniono 10 razy 6

  akurat szapołowska nic na SZA nie straciła. a firmowanie lokalu nazwiskiem piaska czy jakiegoś szyca to paranoja, toż to raczej odstrasza...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX