Król Dopalaczy - od kelnera do milionera

Historia Dawida Bratki jest jak z bajki. Ale bez happy endu.
Dawid Bratko 23 letni biznesmen nazywany przez media Dawid Bratko 23 letni biznesmen nazywany przez media "królem dopalaczy". dopalacze, dawid bratko, galeie, galeria

Zaczynał jako smażący burgery

Dawid Bratko jest dziś milionerem. Od zawsze miał smykałkę do interesów. Pierwszym jego biznesem była agencja reklamowa, która upadła. Potem przyszedł czas na sprawdzenie się za granicą. Nie otworzył tam jednak kolejnego biznesu, a... smażył burgery.

Pomysł na dopalacze narodził się właśnie w Anglii

Bratko spędził dwa lata w Anglii i Szkocji. Tam przyuważył smartshopy. Pomysł tak mu się spodobał, że postanowił wrócić do Polski i otworzyć sklep z dopalaczami. Pierwszy  smart-shop w Polsce stanął w 2008 roku w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej.

Pomysł okazał się trafiony. Trochę statystyk

Dziś Dawid ma w całej Polsce 105 sklepów z dopalaczami, z czego trzy w samej Łodzi. Codziennie każdy punkt z produktami kolekcjonerskimi odwiedza 1000 osób. W weekendy potrafi to być nawet 1500 ludzi.

Co to są Dopalacze?

Według Króla Dopalaczy jego towar jest bezpieczny i nie zabija ludzi. Jego firma jako jedyna w Polsce dopalacze produkuje na miejscu i dlatego wie, że są najlepszej jakości. Komponenty do produkcji dopalaczy Król sprowadza z Tajlandii i Chin.

Król musi mieć miliony. I ma!

Dawid Bratko jest dziś jednym z najbogatszych młodych ludzi w Polsce. Nie oszczędza na luksusach. Jeździ dwoma autami: porsche cayenne i porsche 911 turbo. Mieszka w apartamencie w Łodzi, który sam urządzał. Posiada też dwa luksusowe apartamenty: nad Bałtykiem i Morzem Śródziemnym.
Król dopalaczy DAwid Bratko (z lewej) podczas zatrzymania Król dopalaczy DAwid Bratko (z lewej) podczas zatrzymania Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Bajka o królu bez happy endu

Każda bajka o królu kończy się dobrze. Ale nie dla Króla Dopalaczy. Dawid Bratko został aresztowany w środę. Sklepy z dopalaczami zostały zamknięte i zaplombowane. Bratko zakaz złamał i wszedł do lokalu próbując sprzedawać towar. Na miejscu szybko pojawiła się policja.
Według niego prawo nie zabrania handlu dopalaczami. Według niego prawo nie zabrania handlu dopalaczami. dopalacze, dawid bratko, galeie, galeria

A widział pan dilera, który bierze narkotyki?

Dawid Bratko (ur. 1987 w Łodzi) polski przedsiębiorca branży kolekcjonerskiej, określany przez media: "królem dopalaczy" - za Wikipedia.pl. Zapytany przed dziennikarza "Angory", czy zażywa dopalacze powiedział: A widział pan dilera, który bierze narkotyki?. W rozmowie z TVN powiedział, że jego towar biorą debile.
Więcej o:
Komentarze (78)
Król Dopalaczy - od kelnera do milionera
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ladyzgaga

  Oceniono 148 razy 130

  tresor jestem starsza od siebie i nie nazywaj mnie suką mały gó...arzu...

 • madkiki

  Oceniono 31 razy 27

  A mi się wydaje, że ktoś ważniejszy za tym stoi ponieważ polscy dealerzy by dawno się nim zajęli bo ponoszą przez niego wielkie straty.Chłopak występuje w mediach więc jego twarz jest wszędzie znana jak i jego imię i nazwisko.
  Jak sam powiedział zainwestował w tą firmę tylko 20 tys. złotych co według mnie nawet nie starczyło by na wyprodukowanie tych dopalaczy a co dopiero pozyskaniu chemików do tego jak i również prawników oraz wyposażeniu sklepów i ich wynajęciu.

 • oj_jak_boli

  Oceniono 25 razy 17

  jest ochydny. kijem bym go nie dotknela...

 • nickkkk

  Oceniono 18 razy 16

  chyba mamy kolejnego celebrytę, "z przypadku". ciekawe kiedy zaproponują mu występ w "Tańcu z Gwiazdami", haha..

 • sugarshock

  Oceniono 24 razy 16

  mdli mnie na sam widok jego paskudnej gęby. teraz mu życzę by było od milionera do ZERA. laluś pieprzony

 • lojzo

  Oceniono 26 razy 16

  Czy Plotek uważa, że to odpowiednia osoba, żeby jej 'osiągnięcia' opisywać?

 • raya

  Oceniono 33 razy 15

  ALE TEPA MORDA DOROBKIEWICZA;SAM WYGLADA JAK HAMBURGER

 • lojzo

  Oceniono 27 razy 13

  Uważam, ze aresztowanie gościa, który sprzedaje takie świństwo to happy end. Szkoda, że tak łatwo nie można przymknąć dilerów.

 • selmine

  Oceniono 26 razy 12

  Dopalacze szkodzą - to prawda, ale tak samo szkodzi tytoń czy tabletki hormonalne, a ich rząd nie zamierza wycofywać, bo na nich zarabia. A ten facet robi źle, ale dla niego to forma zarobku. Pytanie kto wychowywał tych smarkaczy, że takie rzeczy zażywają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX