Janusz Dzięcioł nie żyje. Po wygranej w 'Big Brotherze' zrezygnował z pracy w straży miejskiej. Postanowił na zupełnie inne zajęcia

Janusz Dzięcioł zdobył popularność w 2001 roku, kiedy to wygrał pierwszą edycję 'Big Brothera'. Zwycięstwo okazało się być dla niego przepustką do kariery nie tylko w mediach.
Janusz Dzięcioł nie żyje Janusz Dzięcioł nie żyje Fot. AKPA

Tragiczna śmierć

W piątek rano media obiegła wiadomość o tragicznej śmierci Janusza Dzięcioła, zwycięzcy pierwszej polskiej edycji programu "Big Brother". Prowadzony przez niego samochód zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem. Do wypadku doszło na przejeździe bez szlabanów w Białym Borze pod Grudziądzem. 11 grudnia Janusz Dzięcioł skończyłby 66 lat. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła nie tylko widzami, ale też byłymi uczestnikami show.

Janusz Dzięcioł, Martyna Wojciechowska, Big Brother, 2001. Janusz Dzięcioł, Martyna Wojciechowska, Big Brother, 2001. Agencja Gazeta

"Big Brother"

Medialna kariera Janusza Dzięcioła rozpoczęła się w 2001 roku. To właśnie wtedy wziął udział w pierwszej polskiej edycji programu "Big Brother". Początkowo mało kto spodziewał się, że spokojny i nie rzucający się w oczy komendant Straży Miejskiej ze Świecia wygra show. Widzowie szybko go jednak pokochali. Po programie Dzięcioł nie wrócił do zawodu.

17.06.2001 WARSZAWA - BIG BROTHER DZIEN OSTATNI - FINAL JANUSZ DZIECIOL   FOT.WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA WO1787
Agencja Gazeta

Janusz Dzięcioł z żoną Janusz Dzięcioł z żoną KAPIF.pl

Życie prywatne

Po wygranej w "Big Brotherze" Janusz Dzięcioł z dnia na dzień stał się gwiazdą. O jego życiu prywatnym wiadomo był jednak niedużo. W 1978 wziął ślub z Wiesławą. Razem z żoną wspólnie wychowywali córkę Katarzynę. To właśnie ona przekonała ojca, aby spróbował swoich sił w popularnym reality show.

Janusz Dzięcioł Janusz Dzięcioł KAPIF.pl

Wylew

Janusz Dzięcioł szybko poznał ciemne strony popularności. Tygodnie życia pod okiem kamer zrobiły swoje. Stres i nerwy doprowadziły do tego, że dostał wylewu.

Wyszedłem i stale się oglądałem, czy gdzieś jest jakaś kamera, czy ktoś mnie obserwuje - zdradził wówczas w wywiadzie dla "Newsweeka".
Janusz Dzięcioł, 2012. Janusz Dzięcioł, 2012. Agencja Gazeta

Kariera polityczna

Na fali popularności Janusz Dzięcioł poszedł w politykę. Z ramienia PO w 2005 roku startował do Senatu (bezskutecznie), a 2 lata później z sukcesem wszedł do parlamentu - i to na dwie kadencje. Jako poseł był dokładnie taki jak w programie: spokojny, nie rzucał się w oczy, nie błyszczał. Potem bez sukcesu starał się o fotel prezydenta Grudziądza.

Janusz Dzięcioł w 'DD TVN' Janusz Dzięcioł w 'DD TVN' East News

Powrót do TVN-u

W 2012 roku uczestnicy pierwszej edycji "Big Brothera" spotkali się w programie "Dzień dobry TVN". Dzięcioł, pytany o to, czym się obecnie zajmuje, powiedział:

Mnie trudno szukać nowych dróg. 10 lat temu wdepnąłem w politykę i dziś walczę w niej o przetrwanie.
Janusz Dzięcioł Janusz Dzięcioł East News

Nowe zajęcie

Niedługo po wspomnianym wywiadzie Janusz Dzięcioł odszedł z polityki. Szybko znalazł sobie nowe zajęcie. Do osiągnięcia wieku emerytalnego, czyli do ubiegłego roku, pracował w ośrodku pomocy społecznej w Świeciu.

Janusz Dzięcioł Janusz Dzięcioł KAPIF.pl

Nowy "Big Brother"

Wiosną tego roku Janusz Dzięcioł znów pojawił się w TVN-ie. Jego wizyta w śniadaniówce stacji była związana z reaktywacją "Big Brothera". Zwycięzca pierwszej edycji show zapozował nawet na okolicznościowej ściance. Niespełna osiem miesięcy później zginął w tragicznym wypadku...

Janusz Dzięcioł
KAPIF.pl

Więcej o:
Komentarze (22)
Janusz Dzięcioł nie żyje. Po wygranej w "Big Brotherze" zrezygnował z pracy w straży miejskiej. Postanowił na zupełnie inne zajęcia
Zaloguj się
 • Gość: Bez przesady

  Oceniono 11 razy 11

  Rozumiem, że zginął dobry człowiek, skromny, wygrał tego bb ale żeby 10 postów na dzień ? Bez jaj ...

 • Gość: Grey

  Oceniono 11 razy 5

  Przepraszam, ale Pan Dzięcioł mieszkał 100 m od tego przejazdu, codziennie słyszał każdy pociąg, na pamięć znał rozkład jazdy i wjechał po pociąg ?
  A czy ktoś rozważył czy nie chciał przypadkiem zakończyć swego żywota ? Np. z racji nieuleczalnej choroby lub innej ważnej przyczyny ?

 • Gość: Obserwator

  Oceniono 2 razy 2

  Im jest się starszym, tym bardziej dociera jak bardzo kruche jest życie i jak szybko może się skończyć.

 • Gość: Nila

  0

  Plotku, postawić na ....., nie postanowić.

 • Gość: Miss_holokaustu

  Oceniono 16 razy 0

  Kuwa ten hagiograficzny ton... "nowe wyzwania" w OPS, LOL. Wjechał na czerwonym i yebnął go pociąg, cała historia. Dobrze, że zabił tylko siebie.

 • Gość: memory

  Oceniono 1 raz -1

  Na syfiarskim programie można się wybić,potem nie dla kasy idzie się do polityki' i tak sobie można dzięciolić było przez lata.A dlaczego nie walczył o szlaban na przejezdzie co? szkoda człowieka wiadomo ale nie róbmy z tego hałasu.Na co dzień giną ludzie niewinni potrącani przez pijanych,naćpanych, wielu zostaje kalekami.Każdy jest ważny nie tylko jakiś tam Dzięcioł.

 • plastikpiokio

  Oceniono 5 razy -1

  koleś z powodu nieuwagi i roztargnienia doczekał się rozgłosu po smierci --przypadek ?????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX