Pamiętacie Elkę z 'M jak miłość'? Zniknęła w atmosferze skandalu. Dziś wygląda zupełnie inaczej

Monika Obara była gwiazdą 'M jak miłość'. Kiedy pijana spowodowała wypadek samochodowy, jej kariera się załamała. Teraz? Niestety, aktorka wciąż ma kłopoty z powrotem do pierwszej ligi aktorskiej, ale wygląda... świetnie!
Steffen Möller i Monika Obara Steffen Möller i Monika Obara Akpa

Obrotna barmanka

Monika Obara dała się zapamiętać jako Elka z 'M jak miłość'. Obrotna barmanka postawiła sobie za cel zdobycie serca pięknego Niemca, Stefana Mullera, i w końcu dopięła swego - para w serialu wzięła ślub.

Obara od początku była aktorką niejednoznaczną, mającą tyluż fanów, co i osób jej nieprzychylnych. W serialu grała w latach 2004-2007. Jej kariera załamała się w 2007 roku, kiedy pijana Obara wjechała samochodem w latarnię.

Monika Obara i Steffen Moller Monika Obara i Steffen Moller Akpa

Nieszczęsna impreza

W 2007 roku koleżanka ze spektaklu zaprosiła ją na imprezę urodzinową. Monika Obara bawiła się na imprezie do 2.30. Piła tam alkohol, a potem usiadła za kierownicą, chociaż do domu miała raptem kilkaset metrów. Po wbiciu się w latarnię straciła przytomność. Noc spędziła w izbie wytrzeźwień.

To, co tam przeżyłam, to był jakiś koszmar! Położyli mnie na sali, na której na pryczach spały inne kobiety. Na środku sali stał otwarty sedes, z którego czuć było wymiociny i urynę. Ja do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że można w taki sposób traktować ludzi, nawet tych, którym życie się nie ułożyło, którzy żyją na marginesie. Pamiętam, jak prosiłam o wykonanie choć jednego telefonu do rodziny, a pracownicy izby wytrzeźwień kpili ze mnie na głos, mówiąc: 'Proszę, jak gwiazdeczce się w głowie poprzewracało' - tak opisywała w rozmowie z 'Vivą!' swoje wrażenia z pobytu na 'wytrzeźwiałce'. 
Monika Obara Monika Obara KAPIF.pl

Wyrok

Rano nastąpił dalszy koszmaru. Z relacji Moniki Obary wynika, że próbowano ją zastraszyć.

Pierwszy telefon wykonałam do przyjaciela z teatru, żeby powiedzieć, że nie zagram wieczorem przedstawienia. Potem zadzwoniłam do brata, który jest prawnikiem. Nie zdążyłam go jednak poinformować, kiedy mam rozprawę, bo połączenie przerwano. Policjant powiedział, że już dość się narozmawiałam. Przed samą rozprawą zaczął mnie straszyć, że będę siedzieć w więzieniu dwa lata, że tyle się dostaje za jazdę po pijanemu. Potem mój brat wytłumaczył mi, że nie groziły mi kratki, bo podczas wypadku, który spowodowałam, nikt nie ucierpiał - kontynuowała.

Monika Obara dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu na pół roku. Zapłaciła też 2 tysiące grzywny i na 6 lat straciła prawo jazdy. Bardziej dotkliwa była jednak utrata pracy. 

Kadr z serialu 'M jak Miłość' Kadr z serialu 'M jak Miłość' Mat. prasowe

Koniec z "M jak Miłość"

Pomimo początkowych zapewnień ze strony produkcji, że utrzyma rolę w 'M jak miłość', grana przez nią bohaterka ostatecznie wyjechała z mężem do Niemiec. To zakończyło wątek Elki w serialu i Monika Obara straciła pracę. Od tamtej pory trudno jej przebić się do głównego nurtu. Aktorka grywa głównie postacie drugoplanowe. Wystąpiła między innymi w 'Na Wspólnej', 'Prawie Agaty', 'Szpilkach na Giewoncie', 'Prokuratorze'.

Monika Obara Monika Obara Facebook / Monika Obara

Kariera aktorska

Choć główna rola w filmie albo przynajmniej w serialu wciąż przed nią, nie jest całkowicie nieobecna w telewizji. W 2018 roku pojawiła w takich serialach, jak: "Druga szansa" czy "Drogi wolności". 

Monika Obara gra obecnie w Teatrze Studio Monika Obara gra obecnie w Teatrze Studio Screen / Teatr Studio

Monika Obara w teatrze

Monika Obara jest też związana z Teatrem Studio.

Gdybym nie była tym, kim jestem, byłabym mechanikiem samochodowym - czytamy na jej profilu na stronie Teatru. 

Monika Obrara Monika Obrara Akpa

Monika Obara obecnie

Obecnie Monika Obara występuje również na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Aktorkę można podziwiać w spektaklu "Projekt Laramie". Na zdjęciach z prób medialnych do spektaklu widać, że Monika Obara jest bardzo szczupła. 39-latka wygląda bardzo świeżo i promiennie. Aktorka skróciła też fryzurę, choć jej włosy nadal naturalnie się kręcą. 

wrzesień 2019, Monika Obara, Karol Wróblewski
Akpa

Więcej o:
Komentarze (10)
Pamiętacie Elkę z 'M jak miłość'? Spowodowała wypadek po pijanemu i zniknęła w atmosferze skandalu. Dziś wygląda zupełnie inaczej
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • dodosdontquack

  Oceniono 41 razy 31

  Kariere aktorska to ona teraz robi - gra w teatrze. Wczesniej chalturzyla po serialach. Ladna kobieta, przyjemnie sie na nia patrzy.

 • Gość: Elllaa

  Oceniono 17 razy 13

  Poniosła konsekwencje swojego czynu i tyle... Ludzi jeżdżących po pijaku nic nie usprawiedliwia i tyle

 • Gość: Ola

  Oceniono 14 razy 12

  Tak, wierzę że ludzi których los nie oszczędzał traktuje się źle. A przeważnie to osoby które były dobre dla ludzi i wrażliwi na krzywde ludzką.Przeżywali i nie dali rady w zyciu.Wyrachowani ,wstrętni ludzie ,którym wszystko raczej się udaje bo są przebiegli i umią kłamać tam gdzie trzeba.To samo złe traktowanie jest w szpitalach psychiatrycznych, ludzi tam się poniża,daje jeść jedzenie bez przypraw ,byle jakie.Są ignorowani,a lekko chorzy ludzie gdy to tam wszystko widzą jeszcze bardziej się przejmują.Dlatego jeśli ktoś to przeczyta ,proszę zwrócić na ten problem uwagę i o pomoc .Proszę w imieniu tych pacjentów ktorzy nie mogą sami siebie bronic,o częstsze kontrole w szpitalach .O szacunek dla tych ludzi.I lepsze warunki.

 • Gość: henio

  Oceniono 11 razy 9

  gniot M jak coś tam to "pierwsza liga'?.... Stockingera też złapała policja jak po pijaku kogoś potrącił a jego serialowa żona zapiła się na śmierć.....ciekawe towarzystwo...

 • Gość: Dziadek

  Oceniono 11 razy 7

  Wygląda inaczej znaczy tak trzeżwo

 • onten

  Oceniono 17 razy -13

  ta ohydna alkoholiczka powinna siedzieć dwa lata,ale jak to zwykle bywa do pudła idą biedni ludzie za wafelka,a ta wredna baba wykpiła się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX